آمریکا و چین با افزایش تنش ها با تحریم های جدید بیش از اقلیت سوء استفاده

واشنگتن

ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه تحریم های تحمیل شده بر سه مقامات ارشد حزب کمونیست چین از جمله یک عضو دفتر سیاسی حاکم به اتهام نقض حقوق بشر با هدف قرار دادن اقلیت های قومی و مذهبی که چین در بازداشت است و در بخش غربی کشور است.

تصمیم به نوار این مقامات ارشد از ورود به ایالات متحده آمریکا است که در آخرین سری از اقدامات مغلوب ساختن پیشی جستن دولت گرفته شده در مقابل چین به عنوان روابط وخامت بیش از coronavirus pandemic, حقوق بشر, هنگ کنگ و تجارت است. درست یک روز پیش از این دولت اعلام کرده بود ویزا ممنوعیت علیه مقامات تلقی مسئول محرومیت خارجی’ دسترسی به تبت. یکشنبه گام, اما, بازدید بیشتر سطح ارشد رهبری است و به احتمال زیاد به قرعه کشی با پاسخ تند پکن.

این اقدامات به عنوان رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است به طور فزاینده به دنبال مقصر چین برای گسترش COVID-19 در ایالات متحده و فراتر از آن و متهم خود را presumptive چلنجر در ماه نوامبر انتخابات سابق معاون رئیس جمهور جو بایدن بودن نرم در چین است.

آنها به دنبال یک اتهام جدید در کتاب سابق مشاور امنیت ملی جان بولتون که آقای ترامپ گفت: رئیس جمهور چین حق با او بود برای ساخت اردوگاه های بازداشت به خانه صدها نفر از هزاران نفر از اقلیت های قومی.

تحریم اعلام شد یک هفته پس از آسوشیتد پرس تحقیقات نشان داد مجبور کنترل جمعیت از Uyghurs و دیگر تا حد زیادی از اقلیت مسلمان یکی از دلایل ذکر شده توسط وزارت امور خارجه برای تحریم.

“ایالات متحده نمی خواهد بیکار ایستادگی به عنوان حزب کمونیست چین انجام نقض حقوق بشر هدف قرار دادن Uyghurs قومی قزاق ها و اعضای دیگر گروه های اقلیت در سین کیانگ شامل کار اجباری دلخواه توده بازداشت و مجبور کنترل جمعیت و تلاش برای پاک کردن فرهنگ خود و اسلام و ایمان” وزیر امور خارجه مایک Pompeo در بیانیه ای گفت.

آقای Pompeo بیانیه همراه اعلام مشابه از وزارت خزانه داری گفت اضافی ویزا محدودیت های قرار داده شده در دیگر چینی حزب کمونیست مقامات اعتقاد به مسئول و یا همدستی در این ناعادلانه بازداشت و یا سوء استفاده از Uyghurs قومی قزاق ها و اعضای دیگر گروه های اقلیت.

سه مقامات هدفمند با نام بودند از: چن Quanguo حزب از سین کیانگ اویغوری منطقه خودمختار در شمال غربی چین و عضو دفتر سیاسی; Zhu هیلون, پارتی, منشی, از سین کیانگ سیاسی و حقوقی کمیته; و وانگ Mingshan, پارتی, منشی, از سین کیانگ عمومی اداره امنیت. آنها خود را فوری اعضای خانواده در حال ممنوع از ورود به ایالات متحده است.

آقای Pompeo همچنین اعلام کرد که او با قرار دادن اضافی ویزا محدودیت های چینی دیگر مقامات حزب کمونیست معتقد به مسئول و یا همدستی در “ناعادلانه بازداشت و یا سوء استفاده” از Uyghurs قومی قزاق ها و اعضای دیگر گروه های اقلیت در سین کیانگ. اعضای خانواده خود را نیز مشمول محدودیت های مسافرتی.

تحریم آمده است که فشارها بر این مجبور بازداشت و سوء استفاده از تا حد زیادی از اقلیت مسلمان در چین است. در پاسخ به AP بررسی 78 سناتورها و اعضای کنگره امضا نامه ای خواستار مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به تحریم مقامات چینی و تماس برای سازمان ملل متحد حمله به اینکه اقدامات در سین کیانگ تشکیل شدند. آقای بایدن با صدور بیانیه ای خواستار دولت چین اقدامات “بی وجدانی” جنایات جنگی و گفت: او را به “حمایت از یک مسیر برای کسانی که مورد آزار و اذیت برای پیدا کردن پناهگاه امن در ایالات متحده و دیگر کشورها است.” و در اولین تلاش به کمک طلب کردن از قوانین بین المللی بر نقض حقوق بشر اویغور تبعیدیان خواسته دادگاه جنایی بین المللی به بررسی پکن برای نسل کشی است.

در سال های اخیر دولت چین بازداشت حدود 1 میلیون یا بیشتر قومی ترک اقلیت. از اقلیت های قومی هستند برگزار شد در اردوگاه های اقامت اجباری و زندانها جایی که آنها در معرض ایدئولوژیک نظم و انضباط مجبور به محکوم کردن خود به دین و زبان و جسمی مورد آزار قرار گرفته. چین نیز قرار داده شده که کودکان از بازداشت شدگان به ده ها تن از یتیم خانه که در آن آنها بیش از حد تحت تعلیم سابق بازداشت شدگان و خانواده های آنها می گویند.

چین طولانی مشکوک به Uyghurs که عمدتا مسلمان از پناه دادن به گرایش های جدایی طلب به دلیل متمایز خود را و فرهنگ و زبان و مذهب. چین رسما ملحد دولت کمونیستی در ابتدا منکر از اردوگاه های اقامت اجباری در سین کیانگ اما در حال حاضر می گوید که آنها در حال آموزش فنی و حرفه ای تسهیلات با هدف مقابله با اسلام افراط گرایی و گرایش های جدایی طلب.

چین می گوید سین کیانگ شده است قلمرو آن و ادعا می کند آن است که آوردن رفاه و توسعه گسترده منابع غنی منطقه است. بسیاری از جمله سین کیانگ بومی گروه های قومی می گویند که آنها در حال رد گزینه های اقتصادی در حمایت از مهاجران از جاهای دیگر در چین و فارسی و فرهنگ و زبان هستند که به تدریج ریشه کن کرد.

در ماه دسامبر گذشته سین کیانگ مقامات اعلام کرد که اردوگاه بسته شده بود و همه بازداشت شدگان بود “فارغ التحصیل” ادعا دشوار است برای اثبات مستقل داده شده تنگ نظارت و محدودیت در گزارش خود در منطقه است. برخی از Uyghurs و قزاق ها گفته اند AP که بستگان خود را آزاد شده اند اما بسیاری دیگر می گویند عزیزان خود باقی می ماند در بازداشت بودند به زندان محکوم شده و یا منتقل شده به کار اجباری در کارخانه های.

در اکتبر 2019 در ایالات متحده تحمیل محدودیت های ویزا از مقامات چینی “اعتقاد به مسئول و یا همدستی در” بازداشت مسلمانان در سین کیانگ. آن را نیز در لیست سیاه بیش از دو دوجین شرکت های چینی و سازمان های مرتبط به نقض حقوق بشر در منطقه – از جمله نظارت تولید کنندگان فن آوری و سین کیانگ عمومی اداره امنیت – به طور موثر مسدود کردن آنها از آمریکا خرید محصولات.

ماه گذشته آقای ترامپ امضا قانون تصویب و با حمایت قاطع از کنگره الزامی است که افراد از جمله آقای چن در صورت تحریم برای سرکوب Uyghurs. این قانون همچنین مستلزم آن است که ایالات متحده کسب و کار و افراد به فروش محصولات یا عامل در سین کیانگ اطمینان از فعالیت های خود را نمی کمک به نقض حقوق بشر از جمله استفاده از کار اجباری. یک AP داستان دو سال پیش مرتبط محصولات فروخته شده در ایالات متحده به اویغوری کار اجباری در چین است.

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس. AP نویسنده متی لی کمک به این گزارش.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, مانیتور حذف کرده است paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>