تماس فوری برای ملی اشتغال سیاست

پس زمینه

وجود شواهد است که کشورهای سراسر جهان در حال حرکت به دور از پرداختن به مسائل مربوط به اشتغال تنها از طریق استفاده از فعال بازار کار سیاست های چنین به عنوان شغل مستقیم ایجاد و ارائه یارانه به تولید و اشتغال است. آنها در حال حرکت به سمت توسعه و اتخاذ جامع ملی اشتغال سیاست (NEP) گرد هم آوردن های مختلف بخشی از اقدامات و برنامه ها و نهادهایی که تحت تاثیر قرار پویا عرضه و تقاضای نیروی کار و عملکرد بازار کار در پاسخ به کوتاه متوسط و بلند مدت چشم انداز و اولویت است. ایجاد اشتغال شده است یکی از اولویت های مهم و اصلی نگرانی از برنامه ریزی در هند پس از استقلال آن است. در چهارمین برنامه پنج ساله (1969-74) و اوایل سال پنجم برنامه پنج ساله (1974-79) به تنهایی به عنوان بسیاری از چهارده اشتغال محور طرح آغاز شد. در هر طرح سند اشتغال شده است اولویت های مهم در طول برنامه دوره. یکی از اهداف اصلی ترین برنامه پنج ساله یعنی دوازدهمین برنامه پنج ساله (2012-17) بود و نسل شایسته و مولد اشتغال در بخش غیرکشاورزی.

این پیشنهاد را به NEP در هند برای اولین بار معرفی شد در سال 2008 در طول تصدی ایالات مترقی داد (UPA)- من یک وزرا گروه تا به حال بررسی این پیشنهاد اما هیچ چیز بتن پدید آمده از آن است. در UPA – II و سپس وزیر کار و اشتغال شری Mallikarjun Kharge مطلع در پاسخ به یک سوال در Rajya سبها (8 December 2010) که فرمول NEP است که تحت نظر دولت است. علاوه بر این وزیر همچنین در مورد روند تدوین NEP در آدرس خود را در 99 امین اجلاس کنفرانس بین المللی کار در ژنو (ILO مجمع عمومی با حضور 170 کشور جهان در ماه ژوئن سال 2010). در سال 2016 ایده NEP شکل گرفت در اولین نشست BRICS کار گروه اشتغال و پس از آن ملی دموکراتیک داد (NDA) دولت شروع به کار بر روی آن. از آن پس دولت, سیاست گذاران, صنعت, بدن, رسانه ها و سایر ذینفعان به طور مداوم بحث و پیشنهاد در مورد نیاز به یک جامع NEP سند به ویژه در مناسبت های بعدی بودجه اتحادیه اطلاعیه ها. سطح ملی فکر می کنم تانک و صنعتی بدن مانند NITI Aayog, CII ILO و سایر موسسات در حال انتشار کار بر روی وضعیت اشتغال در هند نیز دفاع در این مورد نیاز است.

نیاز به NEP

این سوال که چرا هند نیاز به یک NEP دارای تعاریف بسیاری وجود دارد نگرانی های جدی بر اشتغال در کشور امروز که متفاوت از اوایل دهه با بسیاری از جدید و در حال ظهور تحولات است. سیاست های ملی مانند سازمان ملی جوانان و سیاست های آموزش و پرورش سیاست های ملی سلامت, سیاست که پویا و در حال حاضر در محل و نهادینه راهنمای برای کوتاه مدت میان مدت و بلند مدت چشم انداز آموزش و پرورش و بهداشت و درمان. اما مستقل هند در آن بیش از 70 سال از وجود است و در عین حال به آن NEP. این کشور در حال حاضر تحت یک چالش دوگانه اشتغال ایجاد یک مجموعه ای از مردم بیکار هستند و نیروی کار (یعنی بالاترین در آخرین 45 سال 6.1 درصد در 2017-18) و دیگری مجموعه حدود 8-10 میلیون نفر از کسانی که تازه در نیروی کار در هر سال است.

برخی از مسائل مهم عبارتند از:

 • بزرگ رسمی اشتغال
 • افزایش باز بیکاری و بیکاری جوانان
 • کم و کاهش کار زن در نرخ مشارکت
 • عدم تحول ساختاری و بیکاری
 • کم مولد و کم کیفیت کار
 • کمبود بسیار تحصیل کرده و مهارت نیروی کار
 • بیکاری رشد
 • ممانعت از آسیب پذیر در بخش اشتغال مناسب و معقول
 • راکد رشد و گم میانه در تولید
 • چند کار قوانین و مقررات
 • تهدید اتوماسیون
 • تغییر ماهیت جدید شغل: آزاد و فرفره اقتصاد مشاغل

در حال ظهور فن آوری های جدید مانند بالا پایان فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT), اینترنت, صنعت 4.0 فن آوری اتوماسیون و مبتنی بر وظیفه در مشاغل مانند فرفره شغل جدید با اضافه کردن ابعاد به آینده کار می کنند. تصویب این فن آوری های جدید را در آینده افزایش دهد. در این روند بسیاری از مردم از دست دادن شغل خود را در بخش سنتی است که درگیر در کار معمول و در همان زمان بسیاری از جدید بخشی و تکنولوژی-بر اساس شغل نیز تولید می شود با مهارت های جدیدتر. بنابراین این فرصت بسیار خوبی برای جوانان هند به شیر جدید در حال ظهور فرصت های یادگیری مهارت های جدید-مجموعه مانند ما در گذشته گرفته شده مهارت استفاده در بخش فناوری اطلاعات در سراسر جهان است. در این زمینه یک سند سیاست ‘NEP’ با چشم انداز عملی و جامع اقتصاد کلان و بخشی سیاست ها نقشه راه برای دستیابی به یک کشور اشتغال هدف این است که به فوریت مورد نیاز است.

تاثیر COVID-19 در اشتغال

اقتصاد هند بود آهسته قبل از COVID-19 اما شیوع این بیماری همه گیر در حال انجام است تحت فشار قرار دادند آن را بیشتر به یک رکود است. طبق داده ها از CMIE این نرخ اشتغال را لمس کرده است به عنوان بالا به عنوان 23.5 درصد در دو ماه از مستند, در مارس و آوریل سال 2020 است. جدای از این CMIE نیز تخمین زده است که 27 میلیون جوان در گروه سنی 20-30 سال از دست داده اند شغل خود را در مارس سال 2020 به دلیل مستند. این خواهد شد که تاثیر بیشتری در امرار معاش و شغل در آینده است. بیشتر این مشکلات متفاوت در سراسر مناطق و بخش های اشتغال است. بنابراین شناخت این چالش ها و قرار دادن در جای مناسب سیاست پاسخ به مقابله با آنها از بیشترین اولویت است. از وزیر کار نیز اخیرا خواسته مقامات به سرعت پیگیری روند تهیه NEP در حالی که نگه داشتن در ذهن چالش ها و اختلالات است که رخ داده است با توجه به COVID-19 بیماری همه گیر.

راه رو به جلو

این پیشنهاد NEP ارائه می کنند 360° چارچوب داشتن فراگیر و پایدار برنامه ریزی و فعال محیط زیست و جامع تاثیرگذار رویکرد نسبت به مناسب و معقول اشتغال و چشم انداز جدید هند است. توسعه پایدار هدف (SDG) هدف 8 متحده – ترویج پایدار و فراگیر و رشد اقتصادی پایدار و اشتغال مولد و کار مناسب و معقول برای همه, که, هند اتخاذ شده و هدفمند برای رسیدن به آن تا سال 2030.

در این زمینه جامع اشتغال سیاست در سطح ملی خواهد با ارائه یک نقشه راه آینده برای ایجاد اشتغال در پست COVID-19 عصر. تهیه NEP حکم گسترده مبتنی بر توافق ملی میان ذینفعان مختلف. این تضمین می باید از طریق یک فرایند مشورتی با در نظر گرفتن ذینفعان مختلف نمایش و ترکیبات’ مطالبات در نظر گرفته شود در طول فرایند تدوین سیاست. مهم ترین بخش از سیاست است به تدوین و فرموله کردن یک لینک بین گزینه های سیاست و تخصیص بودجه و/یا مکانیزم های مالی با توجه به همگرایی میان بخش های مختلف و یا بخش. بیشتر یک چارچوب نهادی جزئیات نقش ها و مسئولیت اجرا و نظارت بر پیشرفت نیز باید بخشی از سیاست های سند.

هند کافی فکری و عملی دانش به تدوین چنین سند سیاست است که طول می کشد به در نظر گرفتن جنسیت و طبقه و نگرانی های زیست محیطی. چنین سیاستی سند را به طور موثر کمک در تدوین مناسب اشتغال استراتژی است که تضمین می کند مناسب و معقول کار توانمندسازی و پایداری نسبت به AtmaNirbhar بهارات و کمک قابل توجهی برای رسیدن به اهداف 2030 دستور کار برای توسعه پایدار. فقدان چنین سیاستی می تواند منجر به منحرف تحول اقتصادی و در نتیجه بیکاری توده و ناآرامی های اجتماعی است.

[Co-نویسنده: دکتر Arjun کومار مدیر IMPRI دهلی]

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>