…بر خلاف انسان ها فیل ها دلسوز هستند

بیست و پنج سال پیش در سفر خانوادگی به پارک ملی سرنگتدرتانیا، ما یک جیپ صفری، چیتا، وایلدبست، گورخر و دیگر حیوانات زیبا را در زمان. وقتی غروب می کرد راننده حرکت می کرد تا ساکت و مراقب هم باشيم. در ابتدا ما می توانستیم تنها یک ابر از گرد و غبار زیبا در حال در هم می بینند با زنگ رنگ های رز از خورشید تنظیم. وقتی غبار مثل یک پرده ی خالص بلند شد، ما یک گله فیل را دیدیم که با هم به جلو می رفتیم.

ما به زنگ نرم برگ ها در زیر پاهای بزرگ خود گوش, به عنوان pachyderms sashayed در, فراموشی به گروه زنان بی نفس نگاه آنها را در ستایش, تشرو و با احترام. خواهر بزرگترم در نماز به کف دستش ملحق شده بود، و به نرمی دهان یک گانشا شلوکا را می کرد.

وقتی که این گروه در غروب آفتاب ناپدید شدند، همه ما یکدفعه شروع به صحبت کردیم. راننده و راهنما تعجب می کرد که چه سر و صدا در مورد. ما به آنها در مورد خدای فیل، از چگونگی گانشا است که قبل از شروع به یک سرمایه گذاری جدید، حذف موانع و به همین شکل گفت. دو تا از خنده ها شون در اومدن داستان هایی که شنیده بودند کاملا متفاوت بود – که فیل ها در هند زنجیر شده بودند، کتک می زدند، ساخته می شدند تا بارهای سنگین حمل کنند، چوب حمل کنند، عاج های خود را بی رحمانه برای عاج پاره کرده اند و همین طور.

پس چطور ميگي فيل ها رو خدا مي بيني؟ “آیا خدایانت را زنجیر نگه می داری؟” ما جوابی نداشتیم آنها اعتراف کردند که در آفریقا، شکارچیان فیل ها را به خاطر عاج می کشتند و برخی از لباس های تجاری از این حیوان بهره برداری می کردند. اما هيچکس تظاهر نکرد که اونا رو به عنوان خدا دوست داره

دیروز، ۱۲ اوت، روز جهانی فیل ها بود. گزارش جدیدی از حمایت از حیوانات جهان شرایط نابهم از فیل ها را در مکان های تفریحی در هند و هشدار دهنده روند گردشگری فیل در سراسر آسیا افشا می کند.

هند دومین تعداد فیل های مورد استفاده در گردشگری در آسیا است و از ۲۱ محل اسکان ۵۰۹ فیل، گزارش یافت شده است که ۴۵٪ (۲۲۵) فیل در شرایط بسیار ناکافی نگهداری می شوند. نخست وزیر Narendra Modi است که اصرار به حمایت از تماس جهانی برای ممنوعیت تجارت حیات وحش زمانی که او نماینده کشور در اجلاس G20.

جين گُدال محقق حيات وحش در پيشاپيش خود به گزارشي با عنوان ‘فيل ها، نه کالا’ مي گوید، “فيل ها در ميان باهوش ترين حيوانات هستند، با مغزهاي بزرگ، خاطرات بلند و شخصيت هاي بسيار مشخص … …اونا نسبت به هم دلسوزي زيادي نشون مدادن به عنوان یک زن زخمی در حال مرگ، اعضای گروه خود را تشکیل یک گروه نزدیک گره در اطراف او، تکون دادن بدن خود را با تنه ملایم، تلاش برای کمک به او را به پای خود. تا زماني که اون مرد موندن و روز بعد برگشتتا بدنش را با شاخه ها و برگ ها بپوشاند.”

گودال اشاره می کند که استثمار و بی رحمی همه تکان دهنده تر است زیرا در هر دو آیین بودایی و هندو فیل احترام می شود. “خدای هندوی آغازین گانشا است که با سر یک فیل تصویر شده است. در آیین بودا فیل برای قدرت، شرافت، صبر، صلح و خرد ایستاده است. هر دو این ادیان احترام به حیوانات را آموزش می دهد. گاندیجی نوشت: “یک ملت می تواند با روش ی که با حیواناتش رفتار می کند، قضاوت شود.”

برای ادامه بهره برداری از فیل ها در اسارت “این است که بی رحمی غیر قابل قبول به انسان های اجتماعی و با هوش بسیار هوشمند انهاست. نسل های آینده فیل ها باید در زیستگاه طبیعی خود رشد کنند. من دعا می کنم همه ما انجام بخش ما برای اطمینان از این دیدگاه می آید درست است”, درخواست های Goodall.

سلب مسئولیت : نظرات بیان شده در بالا خود نویسنده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im