درک ملی و سیاست آموزش و پرورش (NEP)

بسیار مورد بحث قرار گرفت و بسیار به کرات ملی و سیاست آموزش و پرورش (NEP) کردم کابینه nod دیروز. فعلی NEP آمده است پس از 34 سال پس از مقدار زیادی از پر زحمت گردونه. اولین کمیته NEP راه اندازی شد و در سال 2015 به دنبال دومین کمیته در سال 2017. رئیس آخرین NEP کمیته ارائه گزارش خود در 30 مارس 2019 و پس از بیش از یک سال از ارائه آن در این گزارش آمده است در قالب NEP سیاست. سیاست رفته از طریق گسترده بحث و شور و مشورت نظارت سه توسعه منابع انسانی (HRD) وزیران. آن آغاز شد Smriti ایرانی که فرار گسترده کمپین برای آن و تعیین چشم انداز برای NEP در طول دوره تصدی خود را. او مشورت تمام سه ردیف از Panchayati راج سیستم های متره ایجاد کرد panchayat بلوک panchayat و منطقه panchayat همراه با مردم در سطح دولت است. در طول دوره تصدی خود را در این سوبرامانیان کمیته ارائه گزارش خود در مارس 2016 که به زودی به زد مختلف مجادلات. این گزارش در نتیجه نگهداری می شود جمع آوری گرد و غبار در HRD وزارت. هنگامی که او را جانشین وزیر Prakash Javadekar فرض مسئول جدید کمیته تنظیم شد که به نوبه خود برگزار مشاوره با ذینفعان مختلف.

چه NEP

NEP است که در حال حاضر به عنوان شناخته شده ملی و سیاست آموزش و پرورش است هدایت سند برای هر دو دولت و مرکز. این NEP کمک می کند تا مربیان و سیاستگذاران به شکل نظرات خود را. اولین NEP-مانند سند آمد و در سال 1966 تحت ریاست پروفسور D S Kothari. آن را به خوبی فکر سند و همچنان به عنوان یک نیروی هدایت به صورت های مختلف آموزشی طرح وجود ندارد که قادر به به طور کامل اجرا شده است. دوم سیاست آموزش و پرورش در آمد و در سال 1986 پس از 20 سال. برنامه اقدام برای این سیاست به نور در سال 1992 پس از یک فاصله طولانی از شش سال است. پس از آن این NEP در حال آمدن است بعد از 34 سال و همچنین نشان می دهد که اولویت دولت و نگرانی خود را در مورد آموزش و پرورش و آموزشی باعث می شود.

مسائل کلیدی از NEP

پس از سال 1966 سیاست جدید NEP همچنین نشان می دهد تغییرات ساختاری راست از مدرسه به آموزش و پرورش به آموزش عالی و نهادهای نظارتی. در مدرسه به آموزش و پرورش تغییر کرده است آموزش و پرورش مدرسه, الگوی قبل بود که بر اساس 10+2. در حال حاضر از آن خواهد شد 5+3+3+4 مدل. گفته شده است که این سیستم بر اساس شناختی مرحله کودک است. در آموزش عالی را پیشنهاد کرده تغییرات مختلف مانند چندین خروجی و ورودی در سطح درجه در سیستم دانشگاه. در این سیستم در حال حاضر دانش آموزان می توانند با گواهینامه/دیپلم و مدرک پس از 1/2/3 سال است. لغو MPhil مستقیم دکترا پس از چهار سال لیسانس برخی از انقلابی گام.

آن را تبدیل کرده کار نهادهای نظارتی. به جای چندین نهادهای نظارتی تنها چهار بدن خواهد شد در حال حاضر کار برای مقابله با جنبه های مختلف آموزش و پرورش است. موجود نهادهای نظارتی مانند NCTE, ICAR ، به عنوان استاندارد حرفه ای-تنظیم بدن. یکی از برجسته NEP است که این تنش در آموزش و پرورش در زبان مادری است که بسیار قابل تغییر است. تقریبا همه منجر تحصيلات و روانشناسان کودک معتقدند که زبان مادری کمک می کند تا در رشد شناختی کودکان. این یک تغییر بسیار مثبت در چند زبانی در کشوری مانند هند که در آن بسیاری از کودکان مجبور به تحصیل در یک زبان در سطح اولیه است که زبان مادری خود را.

NEP را لمس کرده است دست نخورده بخشی از آموزش و پرورش

NEP پیشنهاد کرده است که هر کدام به تنهایی موسسات باید خود را برای تبدیل به یک حالت چند رشته ای و یا آنها را مجبور به نزدیک است. این بیانیه جسورانه. این NEP داده است آزادی کامل به دولت در بسیاری از زمینه ها. چرا که آموزش و پرورش در همزمان لیست همین دلیل است که همواره وجود دارد استخوان مشاجره بین دولت و مرکز بیش از صلاحیت این دادگاه ها. ملی و سیاست آموزش و پرورش در تلاش است برای دیدن آموزش سیستم کلی نگر. آن را تلاش برای درک آموزش و پرورش به عنوان یک فرایند مداوم و به همین دلیل آن را قرار داده است و تاکید بیشتری برای اتصال آموزش و پرورش به محیط زیست است. این NEP به رسمیت شناخته شده است اهمیت مهارت های زندگی در زندگی انسان است و آن را به توجه بیشتر به توسعه مهارت های زندگی در روند آموزشی است.

NEP را شناسایی کرده است, اجتماعی و شکاف جنسیتی در سیستم آموزش و پرورش. NEP اعلام کرده است که وجود شکاف در نمایندگی از گروه های گوناگون اجتماعی در نظام آموزش و پرورش. آن را برجسته نیاز به آن را کاهش دهد با همه نوع از مداخلات. NEP همچنین شناسایی شکاف جنسیتی در سیستم آموزش و پرورش و پیشنهاد یک مکانیسم به آن آدرس. NEP در تلاش است به آدرس کیفیت آموزش بهبود معلمان آموزش نهاد و با به کارگیری بیشتر معلمان در سیستم آموزش و پرورش. معلم یک بخش ضروری از سیستم آموزش و پرورش و بدون بهبود آموزش معلمان ما نمی توانیم بهبود کیفیت آموزش و پرورش است.

ملی و سیاست آموزش و پرورش در تلاش است تا آدرس تمام unaddressed نارضایتی از سیستم آموزش و پرورش در حال بررسی برای چند دهه. این یک لحظه تاریخی برای همه ذینفعان از سیستم آموزش و پرورش آن است که آیا, معلم, دانش آموزان و یا پدر و مادر. ملی و سیاست آموزش و پرورش در تلاش است برای پرداختن به نگرانی همگان در یک بروید. جالب است ببینید که چگونه آمریکا پاسخ خواهد داد که عمده مسئولانه برای اجرای این سیاست است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de