لس آنجلس مقامات گفته اند که آنها نیاز به زمان واقعی اطلاعات محل از Uber را dockless روروک مخصوص بچه ها ناوگان برای مدیریت بهتر ترافیک در خیابان های عمومی و کاهش خطرات ناشی از رها اسکوتر و دوچرخه.

عکس: مایک بلیک/ایسنا

Uber Technologies, Inc. شکایت لس آنجلس بخش حمل و نقل روز سه شنبه افزایش یک monthslong اختلاف بیش از این شهر داده ها-مجموعه تلاش.

بارگذاری شده است مبارزه با این شهر حمل و نقل اقتدار بیش از یک قانون است که نیاز به آن به اشتراک گذاری اطلاعات در زمان واقعی محل برای آن dockless اسکوتر.

شهرستان مقامات گفته اند که آنها نیاز به این اطلاعات برای مدیریت بهتر ترافیک در خیابان های عمومی و کاهش خطرات ناشی از رها اسکوتر و دوچرخه. اطلاعات جمع آوری آنها به عنوان طبقه بندی آنها می گویند و محروم از اطلاعات شناسایی شخصی. یک سخنگوی این سازمان کاهش یافته است به اظهار نظر در مورد طرح دعوی در دادگاه گفت: “این کسب و کار به عنوان معمول برای شهر” آن را به عنوان پنجه نرم با بیماری همه گیر کوروناویروس. او گفت: Uber به تازگی شروع مطابق با قوانین است که آن را به چالش کشیدن.

در اوایل این ماه در حال بارگذاری شروع به اشتراک گذاری اطلاعات در زمان واقعی محل با لس آنجلس برای جلوگیری از کشیدن آن پرش موتور از شهرستان. آن اطلاعات به اشتراک گذاشته با 24 ساعت تاخیر.

اما این شرکت معتقد است که مجموعه ای از اطلاعات در زمان واقعی می تواند به دولت های دقیق پنجره به زندگی روزمره ساکنان آن حتی اگر اطلاعات پاک از نام و دیگر به طور مستقیم اطلاعات شناسایی.

مرتبط

  • Uber DoorDash و دیگران در مورد صندوق برای رانندگان تحت تاثیر Coronavirus

بارگذاری می گوید: این اطلاعات می تواند مورد استفاده توسط سازمان های دولتی یا نقض مخرب هکرها به هدف خاص گروه ها یا جوامع ساقه افراد و یا ارتکاب تقلب.

یک نبرد قانونی می تواند تنظیم صحنه برای چگونه شهرستانها اعتصاب تعادل در پلیس شرکت های که با استفاده از خیابان های خود را در حالی که حفاظت از حریم شخصی مردم.

Uber مدعی است که این شهر در زمان واقعی داده های مورد نیاز نقض قوانین ایالتی و فدرال از جمله متمم چهارم قانون اساسی ایالات متحده آمریکا قانون اساسی با توجه به طرح دعوی در دادگاه در دادگاه فدرال در لس آنجلس. متمم چهارم قانون اساسی محافظت شهروندان از غیر قانونی جستجو و تشنج از مالکیت خصوصی است.

بارگذاری می پرسد که در این کت و شلوار که بخش حمل و نقل پرداخت هزینه وکیل و سایر هزینه های مرتبط با دادگاه است. همچنین پرسید: “برای هر گونه کمک که دادگاه بداند و مناسب نیست.”

دیگر شهرهای ایالات متحده نزدیک به تماشای آنچه اتفاق می افتد در لس آنجلس. بسیاری از با استفاده از همان نرم افزار—طراحی و توسعه توسط این شهرستان در بخش حمل و نقل در سال 2018—به مسیر تحرک ارائه دهندگان خدمات خود را در خیابان.

“هنگامی که شما در حال صحبت کردن در مورد اطلاعات در زمان واقعی به اشتراک گذاری مکان شما اساسا صحبت کردن در مورد نظارت” Uber ارشد حریم خصوصی افسر روبی Zefo گفت: در مصاحبه ای در اوایل این سال است. لس آنجلس نشده گفت: این شرکت چه این برنامه برای کار با این داده ها که در آن قصد دارد آن را به اشتراک با و یا چگونه آن را برنامه ای برای حفاظت از آن, او گفت:.

“ما مایل به شرکت استاندارد این چیزها” خانم Zefo گفت: اما در حال حاضر “هیچ استاندارد راه برای انجام آن است.”

رقیب Lyft, Inc. سهام زمان واقعی روروک مخصوص بچه ها داده ها با لس آنجلس اما یک سخنگوی این شرکت بیان کرده است “ادامه داد: نگرانی در مورد حفظ حریم خصوصی و خطرات ناشی از جمع آوری ، در نامه ای خطاب به شهرستان حمل و نقل سازمان در سال گذشته و بررسی توسط وال استریت ژورنال, Lyft گفت: محروم افراد بیشتر احتمال دارد به تگرگ دوچرخه و اسکوتر از خصوصی تاکسی. آنها همچنین بیشتر احتمال دارد به اجرا فهم با قانون این شرکت گفت: بالا بردن سوال در مورد اینکه آیا زمان واقعی به اشتراک گذاری مکان “می تواند تبدیل به یک ابزار نظارت برای اجرای قانون است.”

نگران است که سازمان های دولتی می تواند با استفاده از داده های بزرگ برای جاسوسی بر روی مردم نیست و بدون سابقه. مجله ماه گذشته گزارش کرد که وزارت امنیت داخلی خریداری دسترسی به یک پایگاه داده های تجاری است که نقشه حرکات میلیون ها نفر از تلفن های همراه در امریکا و استفاده از آن برای ردیابی افراد مظنون به ورود به ایالات متحده غیرقانونی.

محل داده ها کشیده شده بود از عادی برنامه های تلفن همراه, از جمله کسانی که برای بازی, آب و هوا و e-commerce که کاربر اجازه ورود به محل تلفن.

Dockless اسکوتر نسبتا کم-دستگاه های با تکنولوژی که در حال آسیب پذیر برای حمله به, به گفته محققان. ماه گذشته محققان امنیتی شرکت duane baker, Inc. گفت: آنها قادر به مهندسی معکوس اتصالات بین موتور و سرورهای شرکت برای ردیابی محل از وسایل نقلیه فردی در تل آویو.

Murtuza Jadliwala استادیار در دانشگاه تگزاس در سن آنتونیو, چاپ مقاله در اوایل سال جاری ترسیم چگونه یک هکر می تواند به سیستم های موقعیت سرقت جزئیات پرداخت و حتی راه اندازی حملات فیزیکی با به خطر انداختن بلوتوث اتصال بین یک سوار گوشی های هوشمند و خودرو.

از جمله اطلاعات حساس است اما آقای Jadliwala گفت که تحرک ارائه دهندگان در حال حاضر جمع آوری آن است. “من فکر می کنم از آن جنبه چیزی است که ما نیاز به نگرانی بیشتر در مورد چگونه ارائه دهندگان خدمات با استفاده از آن ؟ چرا که آنها هستند که باید انبوهی از مسافر و یا سوار data,” او گفت:.

Uber را خانم Zefo می گوید این شرکت را جمع آوری “اطلاعات محل برای مدیریت دارایی. ما به چیزی بیش از آن.” بخش خصوصی است “همه نوع از الزامات قانونی” است که اعمال نمی به دولت, او گفت:.

مسئولان شهرستان بر این باورند که بارگذاری اولیه نگرانی نیست حریم خصوصی کاربر. آنها می گویند این شرکت با استفاده از استدلال به دور زدن مقررات و مقاومت در برابر اشتراک گذاری اطلاعات در مورد عملیات خود را.

“که ترس از جمع آوری داده ها به عنوان شیب لغزنده به سمت کامل مقررات دولتی است که بسیار در DNA این شرکت” Seleta رینولدز مدیر کل لس آنجلس بخش حمل و نقل گفت: در مصاحبه اخیر است. “این به دلیل سابقه آنها چگونه راه اندازی شد و بزرگ شد.”

Uber آمده است تحت بررسی بیش از حریم خصوصی کاربر. در سال 2017, آن را حل و فصل اتهامات از کمیسیون تجارت فدرال است که آن را نتوانست به درستی نظارت بر استفاده از یک برنامه به نام “خدا مشاهده” است که کارکنان مجاز به مشاهده کاربر سفرهای در زمان واقعی است. یکی دیگر از نرم افزار “Greyball,” طراحی شده برای شناسایی اجرای قانون مقامات و رقبا در تلاش برای مختل کردن عملیات.

“که شرکت ما در حال حاضر” خانم Zefo گفت. Uber استخدام خانم Zefo در سال 2018 به عنوان اولین رئیس مسئول حریم خصوصی.

نوشتن به Preetika رعنا در preetika.rana@wsj.com و جیمز Rundle در james.rundle@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de