Uber و تحت: چرا فرفره کارگران مبارزه در همه گیر

یک دهه پیش گربه تامسون متعلق به یک کسب و کار کوچک در بوستون. این روزها او هنوز خود را رئیس یک معنا: او همواره یک Lyft.

و یا حداقل او را تا زمانی که این بیماری همه گیر رخ داد. این روزها او را در بیکاری به علاوه اضافی هفتگی 600 دلار ارائه شده توسط مراقبت در عمل دولت فدرال بزرگترین پاسخ تا کنون به کوروناویروس. کسانی که پرداخت به توقف در جولای 25, و پس از آن او می گوید: “همه شرط خاموش هستند.”

Arc از خانم تامسون زندگی کاری تا کنون – از-صاحب کسب و کار به فرفره کارگر – آینه مسیر بسیاری از آمریکایی کار تجربه از سال 2008. به ویرانی اقتصادی از این بیماری همه گیر کوروناویروس در ادامه برخی از ناظران دعوت ما را به تجدید نظر در نحوه برخورد ما با جامعه ما بیشتر مخاطره آمیز کارگران است.

“این یکی از آن لحظات که در آن ما باید این بسیار چشمگیر و چنگال در جاده ها می گوید:” باما Athreya یک نابرابری اقتصادی همکار با Open Society Foundations, و میزبان از “فرفره” یک پادکست جدید در مورد فرفره کارگران است. “ما نیاز به دوباره تعریف کردن کار در راه است که به مردم مناسب و معقول زندگی می کند. و پول وجود دارد برای انجام این کار است.”

تا حدود 10 سال پیش گربه تامسون متعلق به یک فروشگاه گل در بوستون همیشه و آینده جامایکا پلاین محله قبل از آن تسلیم به تنگنای اقتصادی از رکود اقتصادی ،

امروز خانم تامسون است که هنوز خود را رئیس یک معنا. او درایوهای کردن اجسام و یا حداقل او را تا زمانی که این بیماری همه گیر رخ داد.

در حال حاضر حتی به عنوان اقتصاد آغاز می شود اسپاسمودیک بازگشایی از coronavirus محدودیت های خانم تامسون نگرانی که امرار معاش او خواهد بود فروختن دوباره به عنوان دوران سخت تولید و کمبود سواران و عرضه بیش از تقاضا از رانندگان.

“مردم خواهد بود کمبود مالی به طور کلی خواهد شد و مصرف کمتر Lyfts,” او می گوید. “دستمزد احتمالا پایین چون زمانی که وجود دارد بیشتر رانندگان وجود دارد و رقابت بیشتر برای کار می کنند.”

گیر در خانه از ماه مارس خانم تامسون است بازمانده از روی بیکاری به علاوه اضافی هفتگی 600 دلار ارائه شده توسط مراقبت در عمل دولت فدرال بزرگترین پاسخ تا کنون به کوروناویروس. کسانی که پرداخت به توقف در جولای 25, پس از آن, او می گوید: “همه شرط خاموش هستند.”

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

این یک چالش مواجه شده کثیری از کارگران ایالات متحده و یک ضربه سخت به خصوص در عرصه گیگ یا “مشروط” کار که فاقد ثابت حقوق و مزایای سنتی شغل تمام وقت.

با تشکر از مراقبت در عمل برای اولین بار کمک های بیکاری در دسترس است برای خود اشتغالی و فرفره کارگران مانند خانم تامسون. به مه خیره کننده 11 میلیون کارگر را دریافت می کردند و یا در انتظار این همه گیر کمک های بیکاری مزایای.

روز جمعه وزارت کار ایالات متحده گزارش داد که مقام های ایالات متحده نرخ بیکاری کاهش یافته و در ماه مه به گام به سوی اقتصادی بازگشایی مجاز بسیاری از کسب و کار به rehire. اما نرخ بیکاری همچنان در سطح دیده نمی شود پس از رکود بزرگ: 13.3% و یا در واقع 16.4% اگر مردم “به کار گرفته اما کار نمی کند” به درستی شمارش در میان کسانی که بیکار است.

قدر مشکل برای فرفره کارگران به تنهایی نشانه ای از چگونه مخاطره آمیز این مشاغل هستند. در عین حال به برخی از ناظران این تحول نیز نشان دهنده فرصتی برای حک کردن یک مسیر به سوی انسانی تر فرفره اقتصاد است.

“این یکی از آن لحظات که در آن ما باید این بسیار چشمگیر و چنگال در جاده ها می گوید:” باما Athreya یک نابرابری اقتصادی همکار با Open Society Foundations, و میزبان از “فرفره” یک پادکست جدید در مورد فرفره کارگران است. “ما نیاز به دوباره تعریف کردن کار در راه است که به مردم مناسب و معقول زندگی می کند. و پول وجود دارد برای انجام این کار است.”

حسن نیت ارائه میدهد از گربه تامسون

گربه تامسون دیدم کار خود را به عنوان یک Lyft راننده در اطراف بوستون خشک در طول بیماری همه گیر. او فرفره اشتغال نیز شامل نقاشی و DJ کار می کنند.

در حالی که منحصر به فرد خاص arc از خانم تامسون زندگی کاری تا کنون – از یک مدرک انگلیسی در Macalester College در مینه سوتا به کوچک-صاحب کسب و کار به حقوق و مزایای کارکنان به فرفره کارگر – آینه مسیر بسیاری از آمریکایی کار تجربه از سال 2008. در طول رکود بزرگ و متغیر بازیابی است که به دنبال برخی از کارگران رونق در حالی که دیگران دیدم فقط آهسته سود در پرداخت و دیگران در بر داشت کمی امنیت شغلی در همه. 2016, فدرال رزرو هیئت مدیره گزارش داد که نزدیک به نیمی از آمریکایی ها گفت: آنها تا به حال کمتر از 400 دلار در دست برای مواقع اضطراری.

اگر بهبودی از گذشته سقوط اقتصادی است که هر نشانه این احتمال وجود دارد که بسیاری از مشاغل زمانی که آنها بازگشت را حداقل در ابتدا بیشتر مخاطره آمیز از آنهایی که آنها را جایگزین.

مباحث و گیگابایت

فرفره کار البته چیز جدیدی نیست. سرمایه داری اقتصاد به مدت طولانی به میدان فرستاد ذخیره ارتش از کارگران از هنرمندان انجام به دفتر temps به housecleaners به استادان کمکی که می آیند و می روند به عنوان تقاضا واکس و دیگر کم. علاوه بر این انعطاف پذیری غیراستاندارد ساعت همیشه جاذبه برای برخی از کارگران است.

چه نسبتا جدید است اما گوشی های هوشمند و شرکت هایی که اتصال خدمات کارگران با مصرف کنندگان از طریق برنامه های مانند Uber, Lyft, Fiverr و Instacart. تنظیم قیمت ها و دستمزدها در این برنامه الگوریتم های پیچیده است که تجزیه و تحلیل هر ضربه بزنید و کش رفتن و خستگی ناپذیر به دنبال بهینه سازی بهره وری کارگر و مشتری درآمد.

این ترتیب است که جذب بسیاری از آمریکایی ها و نه همیشه از مالی ناامیدی. در سال 2018 به گفته گالوپ 36 درصد از کارگران ایالات متحده به نوعی از آرایش در اجرای اقتصاد است. جداگانه بررسی کرده اند که حدود 10 درصد به 13 درصد از کارگران مثل خانم تامسون تکیه بر فرفره کار اولیه خود را درآمد.

“به من شده است به خوبی به ارزش آنچه من انجام می دهند برای پرداخت است که من اخذ شده است می گوید:” خانم تامسون که هم رنگ و دی جی. “آن را سرگرم کننده برای من بود. من در واقع شما لذت بردن از رانندگی در بوستون.”

دو گیگ اقتصاد

برخی از توصیف آن به عنوان “داستان دو گیگ اقتصاد.” گالوپ نظرسنجی نشان داده است تیز شکاف بین “مستقل” فرفره کارگران که تجربه سطوح بالایی از استقلال و رضایت شغلی و “مشروط” کارگران temps و در تماس کارگران که مجبور به غیر قابل پیش بینی ساعت کمی دریافت بازخورد و فراهم اندک فرصت برای بیان خلاق.

مایک دلا Penna, یک سان فرانسیسکو-منطقه کودکان سرگرم کننده که انجام می دهد به عنوان مایک جادوگر می افتد قطعا به رده سابق. یک وقت مدرسه ابتدایی معلم آقای دلا Penna متکی بر سحر و جادو را نشان می دهد که او انجام می دهد در مهد کودک, کتابخانه ها و مکانهای دیگر برای حدود یک چهارم از درآمد خانواده.

این ترجمه را به یک مالی قابل توجهی آمار از این بیماری همه گیر برای آقای دلا Penna, همسرش, و خود را 10 سال پیر پسر. او می گوید که او قادر به تبدیل تنها حدود یک پنجم از سحر و جادو خود را نشان می دهد به مجازی هستند.

“که منفی و از دست دادن تمام است که کار می گوید:” آقای دلا Penna. اما مثبت او می گوید: چند برابر هستند. برای یک چیز او را برداشت 10-قسمت های مجازی عملکرد با شهر Novato, کالیفرنیا.

“من در حال حاضر یک کانال یوتیوب” او می گوید. “من در حال حاضر می دانم که چگونه به استفاده از iMovie به.”

مهم تر مانند بسیاری از آمریکایی ها فراهم شده با توانایی به ماندن در خانه در طول همه گیر آقای دلا Penna استفاده کرده است هم به تعمیق مهارت های خود را.

“این به من می آیند تا با روال جدید و مواد جدید,” او می گوید. “آن را ساخته شده من را به گنجه من و من خواندن کتاب سحر و جادو. من احساس می کنم من قصد دارم به بیرون آمدن از طرف دیگر این شناخت من از هنر و صنعت است.”

غنی Pedroncelli/AP/فایل

Assemblywoman Lorena Gonzalez سن دیگو دموکرات سخنرانی در تجمع خواستار عبور از اندازه گیری برای محدود کردن زمانی که شرکت می تواند برچسب های کارگران به عنوان پیمانکاران مستقل در ساکرامنتو کالیفرنیا در اوت. 28 سال 2019. پس از عبور پیشگام لایحه AB5 به قانون کالیفرنیا به تازگی شکایت کرد Uber و Lyft گفت: این قانون نیاز به آنها را برای درمان رانندگان خود را به عنوان کارکنان.

خانم تامسون برای بخش او شده است وقت بیشتری را صرف نقاشی که او در حال حاضر می گوید: او می تواند بدون احساس گناه است که او را از رانندگی.

دیدار با رئیس جدید

کسانی که منعکس کننده تجارب گسترده تر روند. برای بسیاری از کارگران یقه سفید ها همه گیر شده و یک نگاه اجمالی از نوع انعطاف پذیری و استقلال که فرفره کار به مدت طولانی ارائه شده است. دیگر جسمی افسار خود را به محل کار کارگران در حال گرفتن یک طعم و مزه از “رئیس خود را” ذهنیت که برای اولین بار خیره شدن ناظران هنگامی که برنامه های کاربردی مانند Uber پدید آمده پس از سال 2008 سقوط.

اما بسیاری از این انعطاف پذیری است گمراه کننده می گوید دکتر Athreya و این نشان دهنده بخشی از یک روند تاریخی در ایالات متحده است. “این است که جدید نیست,” او می گوید. “شده اند وجود دارد از انواع فن آوری های بیش از چند دهه گذشته به قطعه کار می کنند و آن را همیشه بیشتر کوتاه مدت است.”

دکتر Athreya موافق است که کار انعطاف پذیر است و نقش آن در اقتصاد است. “وجود دارد هیچ کار اشتباهی با استاندارد, استخدام,” او می گوید. “مشکل این است که هر کس نیاز به یک تمام وقت رسمی کارمند. مشکل این است که با مخاطره آمیز کار می کنند.”

خانم تامسون می داند که Lyft را بارها تبلیغ انعطاف پذیری خود را برای رانندگان دارای محدودیت های آن به دلیل, Lyft, قیمت گذاری با توجه به تغییرات عرضه و تقاضا است. “شما می تواند احمقانه به درایو در زمان های خاصی از روز یا روزهای خاصی از هفته چرا که [اگر] شما می تواند پرداخت تنها نصف است. اما هیچ متفاوت تر از هر کار دیگر است.”

این الگوریتم دارای اثر فشردن رانندگان به عنوان تکنولوژی سیستم عامل رقابت برای دوچرخه سواران. برای مثال یک موسسه جی پی مورگان چیس مطالعه در بر داشت که به عنوان عرضه Uber و Lyft رانندگان گسترش یافته خود را به طور متوسط درآمد ماهانه کاهش یافته است از $1,469 در سال 2013 به تنها $783 در سال 2017.

“آنها نمی باید کنترل بیش از زمانی که آنها را درایو بیش از کسانی که آنها را درایو و چه مقدار از آنها که برای رانندگی می گوید:” دکتر Athreya.

در حال حاضر برای خانم تامسون و بسیاری دیگر از فرفره کارگران سوال بزرگتر این است که آیا فرصت های شغلی را دوباره زنده خواهد شد قبل از مزایای بیکاری را اجرا کنید.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>