آمریکا و طالبان به توافق جامع هسته ای به معنای پایان امریکا طولانی ترین جنگ

در دوحه قطر به ایالات متحده و رهبران طالبان یک قرارداد امضا شده است که هدف آن پایان سال مبارزه است. عکس: سید حسین/آسوشیتد پرس

*مغلوب ساختن پیشی جستن: من در این جلسه شخصا با رهبران طالبان به زودی

*مغلوب ساختن پیشی جستن: ایالات متحده امضا کرده است توافق به کاهش سطح نیروهای نظامی در افغانستان به حدود 8000 سرباز

*مغلوب ساختن پیشی جستن: “این یک سفر برای همه”

(مقاله زیر به روز رسانی خواهد شد)

دوحه-قطر—آمریکا و افغانستان امضا تاریخی مقابله شنبه به معنای پایان امریکا طولانی ترین جنگ و هموار کردن راه برای افغانستان جناح را به 18 سال از هزینه جنگ در کشور خود را به پایان.

به فریاد “خدا بزرگ است” توسط رهبران طالبان از بنیانگذاران این گروه شورشی و یک دیپلمات آمریکایی را تکان داد دست در یک برنامه ای که برای ایالات متحده به جلو و تمام نیروهای خود را از افغانستان بیش از 14 ماه. در مقابل طالبان متعهد به یک بحث طولانی مدت آتش بس با دولت افغانستان و برای جلوگیری از گروه های تروریستی مانند القاعده با استفاده از این کشور به برنامه ریزی حملات در غرب—به عنوان اسامه بن لادن قبل از انجام سفارش سپتامبر. 11, 2001 حملات تروریستی است.

در این مراسم مشخص شده یکی از مهم ترین تلاش های رئیس جمهور تهمت به رهایی آمریکا از آنچه که او خواستار امریکا “جنگ بی پایان” در خاورمیانه و جنوب آسیا است.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo صحبت می کند در طول امضای تفاهمنامه بین طالبان و مقامات ایالات متحده.

عکس: حسین سید/آسوشیتد پرس

آقای مغلوب ساختن پیشی جستن است برافراشته در برابر تریلیون دلار آمریکا صرف مبارزه در خارج از کشور. او کشیده اکثر سربازان آمریکایی از سوریه پس از شکست دولت اسلامی خلافت خود خوانده و فشرده خود را در تیم امنیت ملی به پیدا کردن یک راه برای پایان دادن به جنگ در افغانستان است.

آمریکا و طالبان و منطقه ای دیپلمات مورد ستایش قرار داد معامله را به عنوان یک فرصت برای افغانستان برای پایان دادن به نزدیک به دو دهه از جنگ که ادعا کرده بیش از 90,000 افغانستان زندگی می کند.

“این توافق به این معنی هیچ چیز—و امروز احساسات خوب را نمی خواهد آخرین—اگر ما همین حالا اقدام بتن در تعهدات اعلام شده و وعده های داده شده,” وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت: در خو سخنرانی قبل از معامله امضا شد.

این رویداد نخستین بار یک آمریکایی کابینه رسمی ملاقات با رهبران طالبان که نظارت یک شورش است که کشته 2,400 آمریکا اعضای خدمات پس از سال 2001.

به اشتراک گذاری افکار خود را

چه چشم انداز دراز مدت برای این صلح معامله ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

آقای Pompeo نشسته در ردیف جلو به عنوان معامله امضا شد و نمی clap همراه با دیگر دیپلمات زمانی که رهبر طالبان ملا عبدل غنی برادر تحویل یک سخنرانی کوتاه متعهد به احترام به آن است.

آقای Pompeo به گرمی استقبال دیگر دیپلمات ها در طول این رویداد و اما در سمت چپ سالن بدون دست دادن با طالبان مذاکره.

پس از مراسم طالبان Haibatullah Akhundzada با صدور بیانیه ای اعلام این توافق یک پیروزی برای این گروه مبارزه برای پایان دادن به آمریکایی “اشغال” افغانستان.

سعد محسنی که بازگشت به افغانستان در سال 2001 برای راه اندازی این, کشور, موفق ترین رسانه های خصوصی شرکت گفت: روز شنبه برخورد یک نقطه عطف اما نمی علامت پایان جنگ.

“هر کس رفته به دوحه برای پمپ و مراسم که اگر این یک پیروزی دامان و این تنها مورد نیست,” او گفت:. “این آغاز همان ابتدا با چالش های عمده ای در پیش است.”

در عمل توافق طراحی شده است به سرعت کاهش تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان از حدود 13,000 به 8,600—سطح آن بود که آقای مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان کار در سال 2017. آمریکا در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی متحدان نیز مقیاس نظامی خود را در افغانستان و همکاری با ایالات متحده برای شاتر پنج پایگاه در سراسر کشور است.

هنگامی که ایالات متحده می رسد که سطح انتظار می رود اتفاق می افتد بیش از 135 روز کامل سربازان امریکایی خروج ژوئن 2021 خواهد بود وابسته به شرایط مختلف. مهم برای ایالات متحده طالبان را برای خود افتخار و تعهد برای کمک به جلوگیری از گروه های شورشی از تلاش برای استفاده از این کشور به برنامه ریزی حملات خود را علیه آمریکا و متحدان آن است.

طالبان همچنین توافق کردند به بحث دائمی آتش بس در مذاکرات با دولت فعلی افغانستان شروع به تنظیم شده در مارس 10.

قبل از آن مذاکرات شروع به ایالات متحده توافق برای کمک به آزادی یکی از 5000 افگنان و اگر طالبان منتشر 1,000 بازداشت شدگان است. انجام این کار در 10 روز می تواند دلهره آور. دولت افغانستان این است که شکسته بیش از انتخابات مورد مناقشه ریاست جمهوری که امن دور دوم رئیس جمهور. ایالات متحده به رسمیت شناخته نمی شود ادعای خود را برای برنده شدن در انتخابات.

آقای غنی با تاخیر مراسم تحلیف خود, برنامه ریزی برای پنجشنبه گذشته در خواست از مقامات ایالات متحده نگران است که این رویداد خواهد افزایش تنش ها در افغانستان که در آن رقیب عبدالله عبدالله رقابت نتیجه.

در تلاش برای نشان دادن تعهد ایالات متحده به دولت فعلی افغانستان وزیر دفاع علامت Esper پرواز به افغانستان در روز شنبه به ثبت موازی توافق در کاخ ریاست جمهوری در کابل که در آن او گفت: مغلوب ساختن پیشی جستن دولت خواهد بود و راه رفتن به دور از طالبان معامله اگر این گروه افتخار نیست تعهدات خود.

آقای غنی به دنبال بیرون آمدن هاله ای از, اعتماد, با وجود چالش های حل نشده به رای مخدوش است که امن و انتخاب مجدد او.

“امروز می تواند لحظه ای از غلبه بر گذشته,” او گفت: همانطور که آقای Esper نگاه کرد. “مردم ما می تواند علامت آن را به عنوان زمانی که ما در تلاش برای پایدار و با وقار آرامش نقل مکان کرد و از مطلوبيت به امکان سنجی.”

رهبر طالبان ملا عبدل غنی برادر متعهد به احترام به معامله.

عکس: حسین سید/آسوشیتد پرس

روز شنبه معامله نشانه اوج 18 ماه پر پیچ و خم مذاکرات به رهبری زلمی خلیل زاد افغانستان-دیپلمات آمریکایی که در خدمت به عنوان سفیر ایالات متحده در افغانستان چند سال پس از طالبان مجبور شدند از قدرت است.

آقای ترامپ tapped آقای خلیل زاد در سال 2018 به رهبری مذاکرات است. در سپتامبر گذشته کسانی که تلاش های خراب در آستانه راز مذاکرات که آقای ترامپ برنامه ریزی برای برگزاری در ایالات متحده در کمپ دیوید با رهبران طالبان و آقای غنی.

آقای ترامپ عموم قطع برنامه های روز قبل از آنها قرار بود برای شروع و گفت: او نمی خواهد مذاکره با طالبان تا زمانی که آنها نشان داد تعهد برای پایان دادن به حملات خود را.

زمانی که مذاکرات در نهایت از سر طالبان و آمریکا به توافق عملا هفت روز آتش بس که به طور چشمگیری کاهش خشونت در سراسر افغانستان و هموار راه را برای دو طرف به امضای چهار قرارداد.

آقای ترامپ وارد دفتر در سال 2017 با نذر برای پایان دادن به جنگ. در یک نقطه و در سال 2010 تحت سابق باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده در حال 100,000 اعضای نظامی مستقر در افغانستان است. در زمان او در سال 2017 آقای اوباما به کاهش تعداد به حدود 8,400.

در میان نشانه هایی از جدید تجدید حیات طالبان در سال 2017, آقای مغلوب ساختن پیشی جستن افزایش نیروهای نظامی در سطح و به ارتش آزادی بیشتر و قدرت شلیک برای مبارزه با گروه های شبه نظامی که در پاسخ با کشتن تعداد بی سابقه ای از غیرنظامیان و نیروهای افغان.

بسیاری از افغان ها مورد ستایش قرار داد شنبه را به عنوان امضای یک لحظه نادر از وعده پس از سالها نقش برآب امید برای صلح است. اما وجود دارد گسترده ترس است که ایالات متحده می تواند به از دست دادن اهرم اگر خروج بسیاری از نیروهای خود را اجازه می دهد طالبان به گسترش نفوذ خود در سراسر کشور و تراشیدن دور در پیشرفت کشور ساخته شده است در حقوق زنان و آزادی های اجتماعی.

“آمریکایی ها نیاز به ماما روند تمام راه را به پایان گفت:” آقای محسنی رسانه های اجرایی است.

نوشتن به Dion Nissenbaum در dion.nissenbaum@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

آموزش سئو