آمریکا و طالبان در رسیدن به توافق برای یک هفته ای کاهش خشونت در افغانستان

سربازان ارتش ملی افغانستان در ولایت ننگرهار, افغانستان, on Nov. 17.

عکس:
parwiz/ایسنا

دولت آمریکا و طالبان افغانستان درباره توافق در یک هفته ای کاهش خشونت برای شروع بعد جمعه که می تواند به دنبال یک صلح دائمی معامله یک هفته بعد وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت.

توافق—را پوشش می دهد که عناصر مانند کنار جاده ای و بمب و بمب های انتحاری و حملات راکتی—بیشتر است نقطه عطف پس از ماه ها مذاکرات جهت پایان دادن به جنگ رفته است و در بیش از 18 سال است.

ایالات متحده شده است تجدید تلاش خود را برای رسیدن به یک توافق رئیس جمهور پس از مغلوب ساختن پیشی جستن به نام خاموش مذاکرات با طالبان در ماه سپتامبر.

توسعه می آید یک هفته پس از احزاب توافق در کاهش خشونت که یک مقام آمریکایی گفت: آغاز خواهد شد “خیلی زود است.”

“ما امیدواریم که این منجر به آتش بس و داخل افغانستان در ایران گفت:” جاوید فیصل سخنگوی افغانستان در شورای امنیت ملی گفت.

یک صلح دائمی معامله می تواند شامل کاهش در ایالات متحده آمریکا نیروی سطوح در افغانستان یک مقام آمریکایی گفت: در هفته گذشته. وجود دارد حدود 13,000 نیروهای ایالات متحده در حال حاضر در کشور است.

این مقام گفت: ارتش ایالات متحده خواهد نظارت بر پیشرفت از توافق. اگر موفق به این امر اجازه می دهد برای امضای گسترده تر “حل و فصل سیاسی برای پایان دادن به جنگ در افغانستان کاهش می دهد ایالات متحده و نیروهای ائتلاف حضور و اطمینان حاصل شود که هیچ گروه تروریستی تا کنون با استفاده از خاک افغانستان برای تهدید ایالات متحده آمریکا و یا متحدان ما” آقای Pompeo گفت.

یک مقام وزارت خارجه گفت: سفیر زلمای خلیل زاد, آمریکا و نماینده ویژه برای افغانستان خواهد امضا به نمایندگی از ایالات متحده در این مراسم انتظار می رود را در دوحه سایت از مذاکرات با طالبان است.

آقای Pompeo گفت: داخل افغانستان مذاکرات آغاز خواهد شد در مدت کوتاهی پس از امضای این پیمان بین آمریکا و طالبان در تلاش برای “ارائه جامع و دائمی آتش بس و آینده سیاسی نقشه راه برای افغانستان است.”

نوشتن به کورتنی مک براید در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de