ایالات متحده آمریکا-طالبان مقابله می آید تحت فشار در میان اقدام نظامی

سربازان افغان ایستاده در یک نقطه ایست که در آن درگیری صورت گرفت بین طالبان و نیروهای افغان روز سه شنبه.

عکس:
ایسنا

بیروت—مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در مواجهه با یک نبرد دشوار به نگه داشتن یک نقطه عطفی توافق با طالبان در مسیر پس از تجدید حیات از خشونت و رشد فشار دیپلماتیک بین واشنگتن و کابل ،

رئیس جمهور اشرف غنی کاهش یافته است روز شنبه برای دیدار با رئیس جمهور تهمت فرستاده ویژه که وارد کابل در تلاش برای نجات چهار روز ایران خواستار نظامی ایالات متحده برای خروج از افغانستان بعد از سقوط یک حکومت رسمی گفت. ایالات متحده فرستاده زلمای خلیل زاد است که انتظار می رود به جای دیدار آقای غنی با معاون رئیس جمهور, Amrullah Saleh.

آقای غنی مشکلات با ایران بوده است افزایش در ماه های اخیر. ایالات متحده به رسمیت شناخته نشده و انتخاب مجدد او پس از ریاست جمهوری مسابقه در برابر آقای اشرف غنی احمدزی رقیب عبدالله عبدالله در سال گذشته است. و آقای غنی حاضر به همکاری با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در آن تعهد به طالبان برای تضمین آزادی تا 5000 شورشی برگزار شده توسط دولت افغانستان.

بر اساس این توافق زندانی آزاد باید قبل از هر گونه مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان. کسانی که در ایران با مجموعه ای برای شروع سهشنبه, اما تاخیر به احتمال زیاد است.

روز چهارشنبه ارتش ایالات متحده انجام یک حمله هوایی علیه طالبان در دفاع از نیروهای افغان برای اولین بار پس از آمریکا به امضا مقابله با گروه های شبه نظامی به نقشه از پایان دادن به 18 سال از جنگ آمریکا طولانی ترین.

مربوط تصویری

در دوحه قطر به ایالات متحده و رهبران طالبان یک قرارداد امضا شده است که هدف آن پایان سال مبارزه است. عکس: سید حسین/آسوشیتد پرس

طالب بودند هدف قرار دادن یک پاسگاه امنیتی افغان در جنوب افغانستان مقامات ایالات متحده گفت.

ساعت قبل از حمله هوایی آمریکا آقای مغلوب ساختن پیشی جستن کرد و گفت: “خوب صحبت” با ملا عبدل غنی برادر طالبان co-founder که امضا این قرارداد به نمایندگی از این گروه در دوحه, قطر.

توافق کند به صراحت برای تماس فوری کاهش خشونت است. با این حال ارتش آمریکا را متهم کرد که طالبان از “هدر دادن” شانس خود را برای پایان دادن به جنگ افزایش حملات علیه نیروهای امنیتی افغان پس از این قرارداد امضا شد در قطر. طالبان قبلا موافقت کرده بود به هفت روز کاهش خشونت به عنوان نشان دادن حسن نیت قبل از معامله امضا شد.

این سخنگوی طالبان در دوحه گفت: این گروه متعهد به اجرای توافق و حرکت به سمت کاهش خشونت است.

“از طرف دیگر نیز باید حذف موانع برای اجرای همه قطعات از توافق” سهیل شاهین ” در توییتر.

مرتبط

  • مغلوب ساختن پیشی جستن می شود اولین رئیس جمهور ایالات متحده به صحبت با رهبر ارشد طالبان (3 مارس)
  • مقامات می ترسید ایالات متحده آمریکا-طالبان مقابله می تواند به سقوط تا آخرین لحظه (1 مارس)
  • آمریکا و طالبان به توافق جامع هسته ای به معنای پایان امریکا طولانی ترین جنگ (Feb. 29)

مقامات ایالات متحده امیدوار بود طالبان موافق به رسمی تمدید هفت روز آتش بس اما طالبان اعلام کرد برنامه های خود را برای از سرگیری حملات به نیروهای امنیتی افغان. این قرارداد تصریح می کند تنها که طالبان باید شامل آتش بس به عنوان دستور کار مورد زمانی که افغانستان مذاکرات آغاز خواهد شد.

پس از امضای این قرارداد پنج شنبه نیروهای طالبان انجام داده اند حداقل 76 حملات در حدود سه چهارم از کشور, استان ها, با توجه به این کشور در شورای امنیت ملی. در ولایت هلمند روز سه شنبه طالبان انجام شده 43 حملات نظامی ایالات متحده گفت.

آقای خلیل زاد چهره چالش های متعدد در کابل از جمله قانع کننده آقای غنی به جلو بروید با زندانی مبادله یک پیش شرط برای افغانستان شد.

روز چهارشنبه آقای خلیل زاد ملاقات با آقای عبدالله در این کشور اجرایی که به چالش کشیده شده است رای به عنوان مخدوش و قول داد به تشکیل یک دولت موازی.

مغلوب ساختن پیشی جستن مقامات دولت گفت: آنها انتظار داشتند موانع اما قول داد به مطبوعات پیش با معامله که تماس در ایالات متحده آمریکا به کشیدن تمام 13,000 نیروهای نظامی این کشور از افغانستان در ماه جولای سال آینده.

ایالات متحده از مقامات ارشد نظامی گفت: نیروهای نظامی عقب نشینی شد و به احتمال زیاد برای شروع در پایان این هفته است که پنتاگون کار می کند به کاهش نیروهای آمریکایی در سطح به 8,600 ماه جولای به عنوان نام برای معامله.

در مقابل طالبان مورد توافق را به انجام آنچه آنها می توانند برای جلوگیری از کشور از استفاده در یک پناهگاه توسط گروه های تروریستی برنامه ریزی حملات آمریکا و متحدان آن است.

نوشتن به Dion Nissenbaum در dion.nissenbaum@wsj.com و جسیکا Donati در jessica.donati@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

آموزش سئو