حاشیه آژانس ایالات متحده برنامه ریزی 765 میلیون دلار وام به کداک در میان پروب

دولت ترامپ حدود دو هفته پیش اعلام کرد که قصد دارد ۷۶۵ میلیون دلار به Eastman Kodak، رهبر عکس یکباره، برای تولید مواد مخدر قرض دهد.

عکس: مایک برادلی / بلومبرگ اخبار

واشنگتن — یک آژانس فدرال قرار داده است برنامه ریزی شده $ 765 میلیون وام به شرکت Eastman Kodak KODK -7.64% و بعد از اينکه معامله تحت بررسي کنگره و نظارت قرار بگيره، صبر کن

شرکت مالی توسعه بین المللی ایالات متحده ماه گذشته برنامه هایی را برای قرض دادن کداک به سرمایه های تولید مواد مخدر در کارخانه های خود اعلام کرد. اما در یک توییت اواخر جمعه، آژانس گفت که “ادعاهای اخیر در مورد اشتباه، نگرانی های جدی را افزایش می دهند. ما تا زماني که اين ادعاها پاک نشده باشه، ديگه ادامه نميديم و این اقدام پیش از این توسط دیگر رسانه های خبری گزارش شده بود.

Kodak از اظهار نظر در مورد تصمیم آژانس، معروف به DFC، رد کرد. کداک روز جمعه گفت که این کار یک بررسی داخلی را آغاز خواهد کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در حال بررسی چگونگی کنترل کداک افشای وام است که کلمه آن در ۲۷ ژوئیه شروع به ظهور کرد و باعث شد قیمت سهام کداک در آن روز ۲۵٪ افزایش یابد.

همچنین انتظار می رود SEC گزینه های سهام اعطا شده به مدیران اجرایی را در تاریخ 27 ژوئیه بررسی کند. گزینه کمک هزینه فورا سودآور شد، حداقل بر روی کاغذ، پس از وام کداک عمومی شد.

در همین حال، چندین کمیته کنگره به رهبری دموکرات ها، نگرانی هایی را در مورد «فقدان تجربه دارویی» در کداک، که در طول تاریخ یک شرکت عکاسی بوده است، و کمک های مالی گزینه سهام که قبل از اعلام به مدیران اجرایی و اعضای هیئت مدیره داده شده است، مطرح کرده اند.

پیتر ناوارو، مشاور تجاری رئیس جمهور ترامپ که در این طرح ها نقش داشت، اخیراً از شرکت فاصله گرفته است. خيلي نااميد شده بود که هفته پيش با کداک از ادعاها سر در مي اومد کاملا ً حرکت راست توسط DFC! آقاي ناوارو عصر جمعه در توييتگفت. آقای ناوارو روز یکشنبه به وال استریت ژورنال گفت که توییت هایش شفاف است.

یک زن برای DFC هیچ نظر اضافی نداشت.

دولت ترامپ حدود دو هفته پیش اعلام کرد قصد دارد 765 میلیون دلار به رهبر عکس یکباره برای تولید مواد مخدر قرض دهد. وام برنامه ریزی شده، اولین وام در نوع خود تحت قانون تولید دفاع، به دنبال کمک به کداک تولید مواد تشکیل دهنده برای داروهای عمومی است. اخبار به سهام کداک خبر داد

ژورنال به تازگی گزارش داده که کداک قبل از اعلام عمومی، اطلاعات مربوط به توافق بین شرکت و دولت ترامپ را با رسانه ها به اشتراک گذاشته است. برخی از شرکت های رسانه ای پس از آن منتشر شده است که اطلاعات قبل از حذف آن را به دنبال درخواست از شرکت.

هفته گذشته، آقای ناوارو در یک تماس کنفرانس با اعلام دستور اجرایی جداگانه برای تقویت تولید داخلی لوازم پزشکی و پزشکی، از پاسخ دادن به سوال خبرنگار ی در مورد کداک، ابا نکرد.

در آن زمان این وام فاش شد، آقای ترامپ گفت که «مفتخر است یکی از مهم ترین معاملات تاریخ صنایع دارویی آمریکا را اعلام کند. دولت من با یک شرکت بزرگ آمریکایی به توافق تاریخی رسیده است.”

رئیس جمهور در پاسخ به سوالی در مورد استعلام SEC در جلسه مطبوعاتی چهارم آگوست گفت که او “در معامله دخالتی نداشت.”

نوشتن به راچل لوی در [email protected]

حق © 2020 داو جونز و شرکت، شرکت ©تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im