دیروز بانک مرکزی هند سیاست پولی کمیته به اتفاق آرا رای دادند برای حفظ سیاست نرخ بهره 5.15%. این بود تعجب آور با توجه به این که تورم خرده فروشی در ماه دسامبر بود 7.4%, جهش پولي بیرونی محدود از 6 درصد ثابت توسط دولت به عنوان بخشی از انعطاف پذیر تورم هدف قرار دادن رژیم است. این بیانیه سیاست زمانی که دیده می شود در رابطه با سایر مراحل اعلام شده توسط RBI نشان می دهد که احیای رشد اقتصادی همچنان در اولویت است. این هم تعجب آور پس از شش دوره متوالی از کاهش سرعت در رشد و بودجه اتحادیه که بعید است به تسریع احیای.

RBI خود تجدید نظر نرخ تورم, طرح برای ماه آوریل-سپتامبر به 5.4-5 درصد بالاتر از آن در اوایل طرح 4-3.8 درصد. افزایش تورم با این حال به نظر نمی رسد نگران کننده است. این چالش بزرگتر این است که حتی زمانی که رشد اقتصادی پیش بینی افزایش به 6% بعدی, مالی, سیاست پولی کمیته تصریح کرده است که “اقتصاد همچنان ضعیف”. این مورد حتی اگر شده است وجود دارد قابل انتقال پایین خط از 1.35 درصد کاهش در سیاست گذاری بیش از سال گذشته است. کاهش در نرخ بهره بود تکمیل تطبیقی شرایط نقدینگی. هنوز اعتباری بانک رشد حدود 7 درصد سایه پایین تر از رشد اقتصادی است.

RBI در حال حاضر با استفاده از مجموعه ای متفاوت از ابزار برای احیای اقتصاد با تاکید ویژه بر یک تعداد انگشت شماری از بخش های. نظارتی رقت بد وام به رسمیت شناختن هنجارهای MSMEs در پیش فرض تمدید خواهد شد. این را حفظ خواهد کرد بانک کمک های مالی به برخی از شرکت های جریان اما حمل خطرات. به طور جداگانه وجود دارد از دیگر اقدامات برای incentivise اعتباری جریان به MSMEs املاک و مستغلات و خودرو بخش است. دیگر پولی ابزار دراز مدت repos استفاده می شود برای جبران سپرده مقاومت مواجه برابر بی امان در کاهش نرخ بهره. زمانی که به عنوان یک بسته RBI در حال حاضر فراتر از نرخ بهره کانال به تسریع رشد اقتصادی است.

سوال بزرگ این است که چگونه این اقدامات موثر خواهد بود ؟ بودجه پیشنهاد کرد که دولت به هیچ چیز در سمت چپ مالی toolkit برای احیای رشد. سیاست های پولی برداشت تا بار. اما این بعید است که به ایجاد تفاوت معنی دار در این مرحله است. بسیاری از ریسک گریزی در اقتصاد است که با ساختاری تنگناها در بخش های مختلف به ویژه املاک و مستغلات. این نیاز به دولت به کار متحده برای حذف موانع و ایجاد یک مساعد و قابل پیش بینی محیط کسب و کار است. آن است که اصلاحات ساختاری با نام دیگر. اگر RBI را مرحله به میوه دولتی نیاز به انجام بلند کردن اجسام سنگین.

این قطعه به نظر می رسد به عنوان یک سرمقاله نظر در چاپ نسخه ای از این بار از هند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de