ساکرامنتو، کالیفرنیا

تنش های یک شهر ماه گذشته هنگامی که تیم های تاکتیکی فدرال در خیابان های پورتلند، اورگن ظاهر شدند، به یک تماشاچی ملی تبدیل شد. افسران مسلح ی که با لباس های استتار پوشانده شده بودند، تظاهرکنندگان را با گاز اشک آور، باتون و مهمات ی کم کشنده هدف قرار دادند، نشان نیرویی که با «دیوار مادران» و «پدران برگ یدک دار» مقابله می کرد. رئیس جمهور دونالد ترامپ، جمهوری خواه، آشوب را در “آنارشیست ها و آشوبگران” مقصر می داند، چرا که حکومت اورگان، کیت براون، دموکرات، تقصیر “سربازان ترامپ” را بر می شمرد.

اين نمايش اواخر هفته پيش فروکش کرد تیم های تاکتیکی وظیفه نگهبانی از دادگاه فدرال مرکز شهر را به پلیس ایالتی تحت توافق بین فرماندار براون و مقامات دولت ترامپ ceded. در همین حال، تنش های شهر همچنان ادامه دارد، با سرخوردگی جامعه نسبت به اداره پلیس پورتلند – پس از پلیس مینیاپولیس جورج فلوید را در روز یادبود کشته شد – تشدید در طول ناپایداری های ژوئیه.

فیلم ها پلیس را دستگیر کرده و در کنار افسران فدرال کار می کنند تا اعتراضات نزدیک دادگاه را مختل کنند. اگر صحنه ها باعث تعجب ساکنان سفیدپوست، که بیش از ۷۰٪ جمعیت شهر را تشکیل می دهند، ۶۵۵٬۰۰۰ نفر بود، لاکایانا دروری پیشنهاد می کند که مردم رنگ، پلیس پورتلند را که از مدت ها پیش می شناختند، می بینند.

اگر سفید پوست باشيد، سه بلوک اطراف دادگاه منطقه جنگ يشده اند. اگر شما سیاه پوست، تمام شهر منطقه جنگ است، می گوید: آقای دروری، مدیر اجرایی ورد باند است، یک سازمان غیر انتفاعی است که به دنبال کشت تجاوز بین مردان جوان سیاه پوست و اجرای قانون است. هماهنگی آشکار با مقامات فدرال “لطمه می بیند توانایی پلیس برای ایجاد اعتماد،” او می افزاید. “از شهرت افسرانی که کار اجتماعی خوبی انجام می دن، می گذره.”

در حدود 2100 مایل دورتر در شیکاگو، وان برایانت نگرانی آقای دروری را در مورد تاثیر عوامل فدرال بر پلیس محلی منعکس می کند. سومین شهر بزرگ این کشور تا ژوئیه ۴۴۰ قتل را ثبت کرده بود که ۱۵۰ مورد بیشتر از همان نقطه سال گذشته بود و رئیس جمهور افسران فدرال را برای کمک به پلیس شیکاگو اعزام کرده است.

“با توجه به شماره قتل، چیزی باید انجام شود، می گوید: آقای برایانت، مدیر اجرایی انجمن شریک صلح 4، اتحاد سازمان های اختصاص داده شده به کاهش خشونت های اسلحه و باند. اما مردم نگران اينهستند که ماموران فدرال يک شبکه گسترده تر و بالا بريراي خود را به راه بيندازن

آقای ترامپ ماه گذشته برنامه هایی را اعلام کرد که صدها تن از پرسنل اجرای قانون فدرال را به شیکاگو، دیترویت و چند شهر دیگر که توسط “لیبرال دموکرات ها” اداره می شوند، بفرستد که او متهم به عدم ارتکاب جرم خشونت آمیز به شدت سخت می شود.

دموکرات ها مبارزات انتخاباتی خودرا «قانون و نظم» رئیس جمهور را به عنوان تلاشی برای افزایش شانس انتخاب مجدد او در برابر رقیب دموکرات جو بایدن، به اجرا درمی آرند. نیم دوجین شهردار، از جمله کسانی که در پورتلند، شیکاگو و سیاتل، هفته گذشته از کنگره درخواست کردند تا قوانینی را تصویب کنند که اختیارات دولت را برای اعزام افسران فدرال به شهرهایشان محدود کند.

طرفداران ضد خشونت در پورتلند و شیکاگو ادعا می کنند که حرکت های آقای ترامپ توجه را از اصلاح مشکلات ریشه دار در شهرها منحرف کرده است- خشونت پلیس، بی عدالتی نژادی، نابرابری اجتماعی – که الهام بخش اعتراضات در سراسر کشور پس از مرگ آقای فلوید بود. در همین حال، اقدامات ماموران فدرال تهدید به گسترش شکاف بین ساکنان و افسران محلی، توضیح می دهد دیو فرانکو، جانباز 30 ساله از اداره پلیس شیکاگو که در ماه ژانویه بازنشسته شد.

او می گوید: «ماموران فدرال بخشی از جامعه نیستند» و اگر آنها از استراتژی محلی پیروی نکنند و از تاکتیک های تهاجمی استفاده کنند، این کار باعث می شود پلیس روابط با جامعه را حتی سخت تر کند.”

گاز اشک آور و سالووس کلامی

کلمه باند است به ارمغان می آورد با هم مردان سیاه 16 تا 21 سال با افسران از نیروی پلیس پورتلند و دیگر سازمان های اجرای قانون منطقه به باز کردن برداشت های غلط و پرورش درک متقابل. آقاي دروري افسران سفيد پوست رو استخدام مي کنه تا با توجه به جنگ و سرسختي مردم رنگ ين نسبت به پليس شرکت کنن

تخمین زده می شود 65٪ تا 70٪ از افسران در سراسر کشور سفید پوست هستند، و پلیس کشتن اقلیت ها در نرخ نامتناسب در مقایسه با مردان و زنان سفید پوست. ۸۰٪ از ۵۲۵ افسر پورتلند سفید پوست هستند، و این اداره واکنش شدید یرای یک سری تیراندازی مرگبار پلیس از ساکنان سیاه پوست و نرخ های بالاتر جستجو و دستگیری رانندگان سیاه پوست و عابران پیاده را جذب کرده است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im