تبدیل بحران به فرصت

گسترش COVID -19 است به نام جهانی برای همکاری میان دولت مراقبت های بهداشتی حرفه ای, محققان, کسب و کار خانه های جوامع مدنی و مهمتر از همه شهروندان در سراسر جهان است. در این گام ما باید بپذیریم کار سخت از کارکنان مراقبت های بهداشتی پزشکی, محققان, خط مقدم کارگرانی که در حال کار در روز و شب برای جلوگیری از گسترش ویروس و برای حفاظت از ما. این Hon’ble نخست وزیر نارندرا مودی در 24 مارس سال 2020 اعلام کرده بود سه هفته در سراسر کشور مستند دیدن مستند به عنوان تنها بارقه امید در حال حاضر برای مبارزه با Covid-19. او تأیید کرد که اجتماعی فاصله در زمان مستند کمک خواهد کرد که هند برای شکستن چرخه عفونت است. در این مرحله بحرانی من درخواست هر شهروند از هند به رعایت 21 روز از مستند.

بیش از 35 کرور دانش آموزان و 1.08 کرور معلمان در سراسر 15 لاخ مدارس 1028 دانشگاه 41,901 کالج ها و 10 726 مستقل و موسسات قادر به شرکت در کلاس در سراسر کشور با توجه به بسته شدن مؤسسات آموزش به هند آماده برای مبارزه با این بیماری همه گیر. اما ذهن شما دانش آموزان عزیز همه گیر است هیچ دلیلی برای یادگیری نیست. ما به اعتماد در آموزش قدرت برای تبدیل; از شوق به یادگیری را نمی توان محدود با حضور چهار دیوار کلاس درس. وزارت توسعه منابع انسانی به شدت تأکید می کند که در عصر دیجیتال, هند, یک بیماری همه گیر است نه بهانه ای برای متوقف کردن مداوم تکیه. پاسخ به این همه گیر است در حالی که حفظ اجتماعی فاصله یک سازگاری e-learning.

به نبرد با COVID -19 معلمان در سراسر هند در حال ساخت یک انتقال به کلاس های درس مجازی. آنها در حال کار در روز و شب به منظور توسعه محتوا و ستد آن را به دانش آموزان همکار خود را. برای حمایت از معلمان و سرعت بخشیدن به فرایند یادگیری وزارت توسعه منابع انسانی را فراهم می کند یک مجموعهای آموزشی برنامه های کاربردی و سیستم عامل ها در هر دو مدرسه و آموزش عالی سطح. این سیستم عامل در دسترس را با مطالب جذاب برای دانش آموزان, معلمان و والدین به منظور تسهیل فرایند یادگیری در ایام اجتماعی فاصله و مدرسه بسته شدن. شده است وجود دارد سه گانه ترافیک در SWAYAM پلت فرم در عرض یک هفته از مستند. SWAYAM تسهیل میزبانی از تمام دوره های تدریس در کلاس های درس از کلاس 9 تا پس از فارغ التحصیلی به توان توسط هر کسی در هر نقطه در هر زمان.

این کشور شاهد پذیرش بیشتر از آموزش آنلاین به عنوان یک تعداد زیادی از دانش آموزان و کار حرفه ای در حال پیوستن به سیستم عامل آموزش الکترونیکی به منظور افزایش مهارت های خود را. ملی ماموریت در پروژه آموزش فناوری اطلاعات و ارتباطات SWAYAM PRABHA با آن 32 DTH کانال های پوشش مطالب جدید هر روز برای حداقل (4) ساعت که می شود تکرار 5 بار در روز اجازه می دهد دانش آموزان را انتخاب کنید زمان خود را به راحتی. این DTH کانال فراهم می کند مبتنی بر برنامه درسی دوره مطالب در تحصیلات تکمیلی و فارغ التحصیل سطح پوشش رشته های متنوع از جمله هنر علم تجارت هنرهای نمایشی علوم اجتماعی و علوم انسانی, مهندسی, فناوری, قانون, پزشکی و کشاورزی و غیره. برای مدرسه, آموزش و پرورش آن را فراهم می کند مطالب برای کلاس 9-12 و ماژول های برای معلم و آموزش و همچنین. آن همچنین کمک به دانش آموزان (کلاس 11 & 12) برای آماده شدن برای امتحانات رقابتی. برای حمایت از آموزش زبان کانال های اجرای برنامه درسی دوره های مبتنی بر است که می تواند پاسخگویی به نیازهای شهروندان هند در هند و خارج از کشور.

برای تحقق بخشیدن به اهداف دیجیتال هند در آموزش و پرورش مدرسه و معلم آموزش و پرورش در بخش ملی مخزن باز منابع آموزشی (NROER) ابتکار عمل را از وزارت توسعه منابع انسانی (MHRD) و CIET-NCERT گرد هم می آورد تمام دیجیتال و digitizable منابع در تمام مراحل آموزش و پرورش مدرسه و معلم آموزش و پرورش است. آن را تا به قدرت رسیدن و اتصال به تمام اعضای جامعه مدرسه از طریق انواع حوادث و فعل و انفعالات در حال حاضر آن را تا به 17,656 e-منابع و 460 امتیاز بحث. مخزن نیز فراهم می کند یک پلت فرم برای دوره های آنلاین باز گسترده (MOOCs) و انجمن آنلاین برای ذینفعان مختلف.

یکی دیگر از پلت فرم NISHTHA برنامه فراهم می کند یک پلت فرم برای یکپارچه ارتقای ظرفیت معلمان, معلمان آموزش دیده در نتایج یادگیری مبتنی بر مدرسه ارزیابی یادگیرنده-محور تربیت, طرح های جدید در آموزش و پرورش پرداختن به نیازهای گوناگون کودکان از طریق چند تکنیکهای آموزشی و غیره. با بی عیب و نقص, مصرف, الگوی, DIKSHA (ملی معلمان پلت فرم برای هند) به DIKSHA پلت فرم ارائه می دهد دانش آموزان و والدین درگیر شدن در یادگیری مواد مربوط به تجویز درسی مدرسه است. برای ادامه یادگیری در زمان مستند معلمان و والدین می توانند دسترسی به این برنامه برای ایدز مانند, طرح درس, برگه, و فعالیت های, در حالی که دانش آموزان می توانند با استفاده از آن به درک مفاهیم تجدید نظر در درس و انجام تمرین تمرین. به اشتراک گذاری بهترین شیوه ها و تجربیات میان معلم در جامعه از طریق مطالعات موردی مقالات پژوهشی و نوآورانه شیوه های آموزشی از طریق DIKSHA شدت تشویق شده است. بیشتر E – pathshala برنامه توسعه داده شده است برای نمایش و انتشار تمام آموزشی e-منابع از جمله کتاب های درسی صوتی تصویری نشریات و انواع دیگر منابع دیجیتال. معلمان و مربیان و والدین می توانند دسترسی به کتابها از طریق چندین سیستم عامل های فن آوری است که گوشی های تلفن همراه و قرص (به عنوان epub) و از وب پورتال از طریق لپ تاپ و دسکتاپ (به عنوان Flipbook).

پس از همه گیر است و از خط خارج از این کلاس درس, روند, من را تشویق همه دانش آموزان برای ادامه یادگیری با استفاده از e-منابع است. E-Learning قطعا فراهم می کند فرصت های گسترده تر برای یادگیری افزایش انعطاف پذیری یادگیری در راحتی شما, یونیفرم محتوای با کیفیت و تحویل re-قابلیت استفاده از محتوا کمتر کاغذ دست ناشران و کتاب صرفه جویی در زمان با امکان دسترسی سریع به اطلاعات و سهولت تحقیقات افراد در سراسر. هر چند معلمان و دانش آموزان در حال قرار دادن قابل توجه در تلاش برای مطمئن شوید که یادگیری را متوقف کند. آینده آموزش الکترونیکی در هند به افکار آن را بیشتر همهجانبه و امیدوارم سازنده تر به معلم و دانش آموز جامعه از آن امروز است. مدرسه و موسسات آموزش عالی باید تبدیل به استراتژیک و رقابتی برای پرورش نوآوری ثابت و تبدیل شدن به بیشتر انعطاف پذیر. بنابراین تا آنجا که ما بند به صورت بدترین ما باید تشویق تلاش جهانی برای ترویج دیجیتال آموزش و پرورش قابلیت تبدیل این بحران به یک فرصت است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>