اعتماد و توانمند سازی panchayats برای پاسخ به Covid-19

“همه 941 گرم Panchayats در حال توسعه مبتنی بر جامعه مدیریت بحران برنامه ریزی در سال 2018 پس از سیل با جمع آوری داده ها از هر خانواده. ما سرعت عمل در هنگام کرونا ویروس تهدید شناخته شد;” توضیح داد: دكتر سيد محمد تقي Thulacy صندلی از دولت کرالا گرم Panchayat انجمن و Sarpanch خودش. کمیته های محلی از panchayat نمایندگان مقامات محلی خود-کمک به گروه های محلی و سازمان های غیر دولتی و موسسات آموزشی تمام شد به سرعت بسیج در کرالا زمانی که کرونا ویروس تهدید شد قریب الوقوع است.

این Panchayat سطح فرآورده های ساخته شده توسط دولت Odisha پس از سال 1999 Super Cyclone تضمین محلی امنیت غذایی در این رویداد یک فاجعه, توضیح,,,, Dr آراویند و توسعه behera سپس Incharge از مدیریت بحران در دولت; “جدی توسعه ظرفیت تلاش برای تقویت panchayats ساخته شد در Odisha پس از آن. امروز اکثر PDS جیره مغازه های در حال اجرا توسط گرم Panchayats تنها.” هفته گذشته در به رسمیت شناختن این خط مقدم نقش گرم Panchayats ارشد وزیر به طور رسمی اعطا قدرت های منطقه جمع آوری به Sarpanch از گرم Panchayat; در حال حاضر تصمیم گیری در مورد کاهش مستند جنبش مهاجران و خود انزوا و یا قرنطینه می شود محلی گرم Panchayat.

One-size-fits-all ملی مشاوره هرگز در یک کشور به عنوان متنوع به عنوان هند و کمتر از همه در طول بلایای طبیعی است.

همانطور که توسط Suresh Chhangna, (Sarpanch از Kuneria گرم Panchayat از بوج منطقه در گجرات) بیشتر panchayats در منطقه قادر به پاسخ سریع به کرونا بیماری همه گیر با جامعه آشپزخانه, صفحه اصلی قرنطینه و اطلاعیه ها از اطلاعات صحیح در مورد شستن دست و اجتماعی فاصله در بلندگو. این ممکن است به دلیل قوی نهادی ساز در محل پس از زلزله و در سال 2001.

داستان panchayats بازی شبیه سریع و موثر نقش خود را در برخورد با اثرات ناگهانی به دلیل ملت-شبکه مستند اعلام کرد در مارس 24 شده اند trickling در از سراسر کشور است. حتی قبل از اینکه دستورالعمل از مرکزی یا دولت می تواند به panchayats چند عمل خود به خود به ارائه مواد غذایی, سرپناه و حمایت از افراد آسیب پذیر در این مناطق است. در Sukma district of Chhattisgarh, برای مثال, مواد غذایی برای 49 بی زمین خانواده های ساخته شده در دسترس از بودجه ارائه شده توسط 14 th مالی کمیسیون در Podum panchayat. در کرولی منطقه راجستان چند panchayats مرتب شده اند sanitised ساختمان مدرسه برای قرنطینه از بازگشت مهاجران. زنان panchayat رهبران در Uttarakhand شده اند تنظیم عرضه و سبزیجات foodgrains به کسانی که از دست داده و درآمد روزانه خود را به طور ناگهانی به دلیل مستند.

اکثر گرم panchayats در سراسر کشور در حال حاضر انتظار می رود برای پاسخ به محلی اقتصادی و اجتماعی نیازهای فوری و انسانی. اما پاسخ خود را به دور از رضایت بخش به دلیل panchayats فاقد ظرفیت های نهادی و انسانی به انجام برنامه های خود و اقدامات. رسمی خود حکم و قانون عطا شد نزدیک به 27 سال پیش. در آوریل 24, 1993 جمهور هند به موافقت به 73 rd & 74 هفتم قانون اساسی اصلاحات. پس از انتخاب panchayats شده است عملکرد در تمام ایالت های این کشور است. اما panchayats هنوز فاقد سیستم های منابع و ظرفیت های به عمل مستقل با توجه به متعدد و محدودیت های اعمال شده توسط دولت های منطقه و دولت های ایالتی. به جای تبدیل شدن به ‘موسسات محلی خود حکومت نیز پیش بینی شده توسط قانون اساسی panchayats تبدیل شده اند بیشتر در زمینه مجریان تصمیمات اتخاذ شده توسط دولت ملی و دولت.

کرالا ‘درخشان’ به عنوان مثال نقل شده است در تمام جهات است و بیشتر یک استثنا از قاعده است. قبلا موثر panchayats در کارناتاکا و بنگال غربی تبدیل شده اند تا حد زیادی dis-قدرت به تازگی. حتی در رابطه با ملی مدیریت بحران مصوب سال 2005 قدرت و مسئولیت panchayats هستند نامناسبی تعریف شده و از چپ به تعیین مربوطه دولت.

به عنوان سیل از کارگران مهاجر به نظر می رسد به بازگشت به روستاهای خود در پی این مستند با توجه به کرونا ویروس, مهمترین panchayats حتی اطلاعات پایه در مورد مهاجران دور از روستاهای خود. به عنوان داخلی خدمتکاران شروع به صورت گرسنگی و خشونت در شهرستانها panchayats آنها می آیند از هیچ وسیله ای برای ارتباط با آنها. یکی فقط می توانید تصور کنید که چه وضعیت خواهد بود اگر هزاران نفر از مهاجران شروع به بازگشت به خود را panchayats پس از مستند برداشته شده است در ماه آینده.

هر چند panchayati راج موسسات سه ردیف یکپارچه ترتیب با شروع از روستای بلوک و سطح منطقه panchayats باقی مانده تا حد زیادی بی اثر به عنوان یک نتیجه از مبهم قضایی و معلوم نیست ارتباط. 74 هفتم متمم قانون اساسی ایجاد شده انتخاب شهرداری در تمام مناطق شهری و بسیاری از بلوک و ستاد منطقه را انتخاب کرده اند اجساد در محل. با وجود در دسترس بودن منطقه کمیته برنامه ریزی به عنوان یک قانون اساسی ساز و کاری برای یکپارچه برنامه ریزی روستایی و شهری مناطق متحده ساخته شده است آنها عملکرد توانمند.

اولین و مهمترین درس از Covid-19 است اولویت های محلی. محلی و حکومت محلی رهبران جوامع محلی و سازمان های محلی زمانی که قدرت پاسخگویی به هر گونه فاجعه به سرعت و به طور موثر. آنها نیاز به اطلاعات و راهنمایی اما آنها باید منابع و ظرفیت و سیستم در محل به عمل با اعتماد به نفس بدون انتظار برای دستورالعمل از بالا. چنین جهت گیری نشده است به طور سیستماتیک آماده شده در قانون اساسی موظف ارگانهای محلی موسسات در هند—panchayats & شهرداری.

با وجود 27 سال از قانون اساسی اختیارات ملی و دولت شده اند مردد به محول قدرت به ارگانهای محلی موسسات ردیف اول از حکومت. وزارت Panchayati راج در دولت مرکزی یک نهاد مستقل تنها برای پنج سال بین 2004-09. پس از آن باقی مانده است clubbed با وزارت توسعه روستایی با یک وزیر. بنابراین محلی panchayats احساس قطع و به بخش های دیگر مانند بهداشت و درمان; در تصور رایج panchayats برای توسعه روستایی تنها.

خواهد Covid-19 فشار دولت ملی و دولت ها و سیاست گذاران به اندازه کافی در حال حاضر اعتماد به قدرت و توانا کردن panchayati راج موسسات ؟

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>