اقدامات اجرایی ترامپ: قانونی؟ مفید? سه تا سوال

رئیس جمهور دونالد ترامپ تلاش کرد تا پایان دور مذاکرات کنگره را متوقف شنبه، امضا یک سری از اقدامات اجرایی او گفت که “تقریبا” مراقبت از نیازهای امدادی کوروناویروس ملت است.

روزها بعد، ایالات و شرکت های ایالات متحده در تلاش هستند تا بفهمند که چگونه – یا آیا – دستورالعمل های رئیس جمهور را اجرا کنند.

در مورد بسیاری از حرکت های یک جانبه داخلی آقای ترامپ، یک مطالعه نزدیک از اسناد نشان می دهد که جزئیات کاملا با ادعاهای جارو کردن مطابقت نمی کند. اعمال اجرایی که او تصویب کرد، در بهترین حالت، کمتر از دیدار چشم – و در بدترین حالت، غیر قابل کار به نظر می رسد. برخی نیز ممکن است غیر قانونی باشد.

ممکنه امضاي اسناد به اندازه ي يه تاکتيک مذاکره کننده بوده باشه که خودشون به آخر ش برسند در روز دوشنبه آقای ترامپ و مقامات ارشد دولت دموکرات ها را برای بازگشت به میز چانه زنی فشار می داد. در خوراک توییتر خود، رئیس جمهور ادعا کرد که رهبر اقلیت سنا چاک شومر و نانسی پلوسی رئیس مجلس سنا در حال حاضر “می خواهند به یک معامله است. شگفت انگیز است که چگونه آن را همه کار می کند، نه.”

اما رهبران دموکرات گفتند که با کاخ سفید تماس نگرفته اند. از سه شنبه، دو طرف دور از هم باقی مانده اند. در اینجا سه سوال از حرکت های آخر هفته رئیس جمهور جرقه می شود.

شکوفا کردن یک قلم، رئیس جمهور دونالد ترامپ تلاش کرد پایان دور مذاکرات کنگره متوقف شده شنبه، امضای یک سری از اقدامات اجرایی او گفت که “تقریبا” مراقبت از ملت در مورد نیازهای امداد ی کوروناویروس.

روزها بعد، ایالات و شرکت های ایالات متحده در تلاش هستند تا بفهمند که چگونه – یا آیا – دستورالعمل های رئیس جمهور را اجرا کنند.

در مورد بسیاری از حرکت های یک جانبه داخلی آقای ترامپ، یک مطالعه نزدیک از اسناد نشان می دهد که جزئیات کاملا با ادعاهای جارو کردن مطابقت نمی کند. اعمال اجرایی که او تصویب کرد، در بهترین حالت، کمتر از دیدار با چشم – و در بدترین حالت، غیر قابل کار است. برخی نیز ممکن است غیر قانونی باشد.

برای مثال، این یادداشت بیکاری مستلزم آن است که دولت های سخت فشار در ۲۵٪ از سود تمدید شده ۴۰۰ دلار در هفته برای هر نفر لگد بکنند. بعضی از فرمانداران دموکرات در مورد شانس این اتفاق اتّجاب می کردن

اندرو کوئومو، دولت نیویورک گفت: «مفهوم گفتن به این که شما 25 درصد از بیمه بیکاری را پرداخت می کنید فقط خنده دار است» “دستورات اجرایی جایگزین قانون نمی شود.”

یادداشت سردبیر: به all our coronavirus coverage عنوان یک سرویس عمومی، تمام پوشش کوروناویروس ما رایگان است. بدون دیوار .

ممکنه امضاي اسناد به اندازه ي يه تاکتيک مذاکره کننده بوده باشه که خودشون به آخر ش برسند در روز دوشنبه آقای ترامپ و مقامات ارشد دولت دموکرات ها را برای بازگشت به میز چانه زنی فشار می داد. در خوراک توییتر خود، رئیس جمهور ادعا کرد که رهبر اقلیت سنا چاک شومر و نانسی پلوسی رئیس مجلس سنا در حال حاضر “می خواهند به یک معامله است. شگفت انگیز است که چگونه آن را همه کار می کند، نه.”

اما دو رهبر دموکرات گفتند که با کاخ سفید تماس ی نگرفته اند و از روز سه شنبه، دیگر مذاکراتی برنامه ریزی نشده بود – هر چند هر دو طرف گفتند که همچنان برای گفتگو ها باز مانده اند. در هزینه پایین خط، دو طرف دور از هم باقی مانده است. دموکرات ها به دنبال امداد به ارزش حدود 2 تریلیون دلار، پایین از هدف اولیه $ 3.4 تریلیون بود. جمهوری خواهان با بسته ای به ارزش ۱ تریلیون دلار مقابله کرده اند.

در اینجا سه سوال از حرکت های آخر هفته رئیس جمهور جرقه می شود:

دقیقا چی، رئیس جمهور ترامپ امضا کرد؟

در روز شنبه در بدمینستر، نیوجرسی، باشگاه گلف رئیس جمهور اعلام کرد که او قرار است به امضا “اسکناس” که “مراقبت، تقریبا، این وضعیت کل” (به معنی شکست کنگره در مورد بسته امدادی به توافق برسند).

او اعلام کرد که مالیات حقوق و دستمزد را از طریق پایان سال به تعویق می انداخته است، مزایای بیکاری فدرال اضافی را تمدید می کند، به مردم کمک می کند در خانه های خود بسر بپرند، و پرداخت وام های دانشجویان فدرال را به تعویق بیندازد.

اسنادی که رئیس جمهور امضا کرده بود لوایح نشدند، یک اصطلاح به طور کلی برای قوانین تصویب شده توسط کنگره محفوظ است. او یک دستور اجرایی در مورد مسکن امضا کرد، و سه یادداشت ریاست جمهوری، که وزن قانونی کمتری را حمل می کنند.

در مسکن، دستور آقای ترامپ ممنوعیت فدرال برای بسیاری از اخراج ها را که در اواخر ژوئیه به پایان می رفت، تمدید نکرد. در عوض، آن را برای مقامات ارشد دولت مسکن، از جمله الکس آذر وزیر بهداشت و خدمات انسانی، به “در نظر گرفتن” که آیا ممنوعیت خروج جدید لازم است.

در مورد مزایای بیکاری، یادداشت آقای ترامپ پرداخت های فدرال اضافی را تمدید کرد. اما مبلغ آن به ۴۰۰ دلار در هفته، از سطح قبلی ۶۰۰ دلار کاهش یافته بود- و از آن، ایالت ها مجبور بودند ۱۰۰ دلار عرضه کنند. جمله یادداشت نگه می دارد که اگر یک دولت نمی تواند تا آن پول نقد را در آن قدام – و بسیاری خواهد شد سخت فشرده به آن استطاعت – آن را مکمل فدرال دریافت کنید.

در مورد مالیات حقوق و دستمزد، یادداشت آقای ترامپ به خزانه داری دستور می دهد تا جمع آوری ۶.۲٪ مالیات چک از ۱ سپتامبر تا ۳۱ دسامبر را متوقف کند. اما این یک تخطياست، نه کاهش مالیات – به این معنی که در پایان سال، مالیات دهندگان (یا کارفرمایان آنها) مجبور به پرداخت مبلغ کامل برای آن دوره از زمان.

در فدرال برگزار وام های دانشجویی، یادداشت آقای ترامپ تمام منافع را تا پایان سال را بی مبالات می کند، و پرداخت های اصلی را تا ۳۱ دسامبر به تأخیر می بیند. در 1 ژانویه، برنامه های عادی پرداخت قرار است راه اندازی مجدد.

-بعدش چي ميشه؟

چالش های دادگاه ممکن است اجرای برخی یا همه این حرکت ها را به تأخیر بیندازد. اما چالش اصلی ممکن است این باشد که اقدامات اجرایی بسیار باریک و پیچیده است، به خصوص برای پرداخت بیکاری و پرداخت حقوق و دستمزد مالیات، که بسیاری از ایالات و کسب و کار به احتمال زیاد مبارزه خواهد کرد تا بفهمیم دقیقا چه باید بکنید.

و از مزایای بیکاری فدرال استفاده کنید، و مسلما ً مهمترین اقدامات آقای ترامپ است. دولت ها قرار است به پرداخت 100 دلار در هفته برای هر نفر از هزینه، و اداره تلاش علاوه بر. اگر آنها نمی توانند که استطاعت، آنها هیچ چیزی دریافت کنید؟ جمله بندی یادداشت نشان می دهد که این مورد خواهد بود، اما در روز سه شنبه مقامات دولت پشت سر هم کمی و روشن شدن وضعیت. لری کودلو مشاور اقتصادی کاخ سفید گفت که ایالات قادر خواهد بود 100 دلار از مزایای بیکاری موجود خود را نسبت به 25٪ هزینه های مورد نیاز به اشتراک گذاری اعتبار. دولت ها هنوز هم برای درخواست برای بهره، به گفته آقای Kudlow.

به علاوه، یادداشت بیکاری در صندوق های فاجعه فدرال به عنوان منبع پول خود را ترسیم می کند. در سطوح فعلی بیکاری، پول فاجعه خواهد بود تا در عرض چند هفته استفاده می شود – قطعا تا اکتبر. آیا یک دولت باید از طریق بدون هیچ دردسر تغییر سیستم های داده خود را به جای پرداخت های جدید، اگر ممکن است قادر به انجام این کار قبل از پول به طور موثر اجرا می شود؟ بسیاری از ایالت ها ممکن است قادر به اجرای این برنامه، به گفته استاد حقوق دانشگاه جورج تاون دیوید ای سوپر.

به همین ترتیب، از دفدرمالیاتی باعث نمی شود که تعهد از دست رفته باشد. شرکت ها محاسبات حقوق و دستمزد خود را تنظیم به طور موقت متوقف جمع آوری مالیات است که آنها فقط باید بعدا جمع آوری، تحت قانون فعلی؟ و اگر آنها آن تغییرات را انجام دهد، و درآمد کارکنان به طور موقت افزایش می یابد، آیا مشمول مالیات بر درآمد خواهد شد؟

آقای ترامپ گفته است که اگر دوباره انتخاب شود، مالیات حقوق و دستمزد موقوق را خواهد بخشید. اما او قدرت انجام این کار را نداره – رئیس جمهورها نمی توانند مالیات ها را خودشان قطع کنند. به علاوه، این یک تن پول، تریلیون دلار دیگر یا بیشتر است، و این مکانیزم بودجه اولیه برای تامین اجتماعی و مدیکر، غول دولت (و محبوب) برنامه های ارشد حمایت است.

بسیاری از کسب و کار ها ممکن است فقط دست خود را پرتاب و ترک حقوق و دستمزد را به عنوان آنها هستند.

-اقدامات خلاف قانون اساسی هستند؟

جمهوری خواه سن بن سسه از نبراسکا امضای آقای ترامپ را به عنوان “تبه غیر قانونی” محکم کرده است. در واقع قانون اساسی به صراحت مالیات و خرج کردن قدرت ها را به کنگره واگذار می کند و آقای ترامپ سعی دارد تا مقداری از این قدرت را برای خود به کار گیرد.

اما نظم و خاطرات آنقدر به تنگآمده است که ممکن است از مسائل قانون اساسی دوری کنند. آنها در قدرت های موجود ریاست جمهوری به عنوان در اساسنامه مشخص شده مانند قانون کاهش فاجعه از سال 2000 ، که اجازه می دهد مدیران ارشد به صرف پول فدرال برای امداد رسانی برای قربانیان فاجعه قرعه کشی ، به گفته دانیل Hemel استاد حقوق دانشگاه شیکاگو.

به گفته آقای همل، اونا به اندازه ی بی اثر نیستن

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im