ترامپ دستور کمک به اقتصاد را می دهد و قدرت دور کردن کنگره را

بدمینستر، نیوجرسی

قدرت سکو و قلم خود را، رئیس جمهور دونالد ترامپ در روز شنبه دور قانونگذاران ملت به عنوان او ادعا کرد اقتدار به دف مالیات حقوق و دستمزد و جایگزین سود بیکاری منقضی شده با مقدار کمتر پس از مذاکرات با کنگره در یک بسته جدید نجات coronavirus سقوط کرد.

در باشگاه کشور خصوصی خود در بدمینستر، نیوجرسی، ترامپ دستورات اجرایی را امضا کرد تا جایی که کنگره در آن عمل نکرده است. نه تنها همه گیر اقتصاد را تضعیف کرده و زندگی آمریکا را به خود تضعیف کرده است، و انتخابات مجدد نوامبر رئیس جمهور را تحت الاثر قرار داده است.

شاید از همه مهمتر، ترامپ به ادامه پرداخت کمک هزینه بیکاری فدرال کمک یکم برای میلیون ها آمریکایی که در جریان شیوع بیماری از کار بیکار شده اند، نقل مکان کرد. با این حال، سفارش او برای پرداخت تا 400 دلار در هر هفته، یک سوم کمتر از 600 دلار مردم دریافت شده بود. چند نفر از مردم این سود را دریافت می کنند و چه مدت طول می کشه تا به اینجا برسند سوالات باز بودند.

کنگره اجازه داده بود که پرداخت های بالاتر در 1 آگوست ، و مذاکرات به گسترش آنها را در شبکه پارتیزان ، با کاخ سفید و دموکرات مایل از هم جدا می شدند سردرگم شد.

رهبران کنگره دموکرات، نانسی پلوسی رئیس مجلس سنا و چاک شومر رهبر اقلیت سنا، اقدامات ترامپ را در مقابل بحران های اقتصادی و بهداشتی که در مقابل آمریکایی ها قرار دارد ،”نامشتاق” دانستند. جو بایدن، رقیب دموکرات ترامپ در رقابت های ریاست جمهوری، گفت که رئیس جمهور «یک سری اقدامات نیمه پخته» را صادر کرده و او را متهم کرده است که امنیت اجتماعی را در معرض خطر قرار داده است.

دستورات اجرایی می تواند با چالش های قانونی مواجه است که اقتدار رئیس جمهور را به صرف دلار مالیات دهندگان بدون تصویب صریح کنگره را زیر سوال می بره. ترامپ تا حد زیادی در جریان مذاکرات دولت با رهبران کنگره در حاشیه ماند و مذاکرات را در سمت خود به رئیس ستاد مارک میدوز و استیون منوچین وزیر خزانه داری باقی ماند.

آغوش ترامپ از اقدامات اجرایی برای کنار هم قرار دادن کنگره در تضاد شدید با انتقاد او از استفاده رئیس جمهور سابق باراک اوباما از دستورات اجرایی به صورت محدودتر بود. و عقب گرد رئیس جمهور از مذاکرات با کنگره با مهارت های مذاکره کننده خود مطمئن شکست.

Trump که از سال گذشته با پُلسی صحبت ی نکرد، با کمک هفتگی ۴۰۰ دلاری و همچنین به عنوان یک معاف از مالیات حقوق و دستمزد و پرداخت وام دانشجویی فدرال و ادامه توقف در برخی از اخراجی ها در طول بحران، در پی ایفای نقش منجی سال انتخابات بود.

ترامپ گفت: «هفته ای ۴۰۰ دلار است و ما بدون دموکرات ها این کار را انجام می دیم» و از دولت ها خواست ۲۵ درصد هزینه را پوشش دهند. ترامپ به دنبال کنار گذاشتن 44 میلیارد دلار در کمک های بلایای پیش از تصویب شده برای کمک به دولت ها برای حفظ مزایای بی کار همه گیر مکمل است، اما ترامپ گفت که این کار به دولت ها خواهد بود تا تعیین کند که اگر هر یک از آن، به بودجه، بنابراین منافع می تواند کوچکتر هنوز.

بسیاری از ایالت ها در حال حاضر با کاهش بودجه به دلیل همه گیر شدن ویروس های کوروناویروس مواجه شده اند و با فرض تعهد جدید مشکل داشته باشند. به نفع قبلی بیکاری به طور کامل توسط واشنگتن تامین می شد.

دموکرات ها گفته بود که خواسته های هزینه های خود را از ۳/۴ تریلیون دلار به ۲ تریلیون دلار کاهش می دهد اما گفته بود کاخ سفید برای افزایش پیشنهاد خود نیاز دارد. جمهوری خواهان طرحی به ارزش یک تریلیون دلار پیشنهاد کرده بود.

دستیاران کاخ سفید تماشای مذاکرات شکستن با ترسيدن، ترس از عدم بستن یک معامله می تواند آسیب بیشتر بهبود اقتصادی در حال حاضر نشان دادن نشانه هایی از کاهش سرعت. گزارش مشاغل جمعه، هر چند آن را ضرب و شتم انتظارات، کوچکتر از دو ماه گذشته بود، در بخشی از این دلیل که یک سرزنده شدن ویروس منجر به دولت ها نورد بازگشت دوباره خود را.

تیم رئیس جمهور معتقد است اقتصاد نیاز به ثبات و نشان دادن نشانه های رشد برای او به هر شانسی برای پیروزی در انتخاب مجدد. ایدس امیدوار بود که دستورات اجرایی را به عنوان نشانه ای از اقدام ترامپ در زمان بحران، در نظر بگیره. اما این دیدگاه را نیز تقویت می کند که رئیس جمهور که در زمان خود اعلام کرد که یک معامله کننده است، قادر به هدایت این روند به توافق نیست.

ترامپ روز شنبه گفت که دستور “مراقبت از این وضعیت تقریبا تمام، به عنوان ما آن را می دانیم.” اما آنها به مراتب کوچکتر از قانون کنگره هستند، و حتی دستیاران اذعان کرد که آنها همه نیازها را بر نمی تابه.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im