ترامپ تعیین مهلت برای فروش تیکتاک

دستور جمعه برای ByteDance، که مقر پکن در بالا تصویر شده است، به اطلاع مقامات ملی- امنیتی ایالات متحده است که آن را نابود کرده است هر گونه داده های آن را از کاربران TikTok دریافت کرده است.

عکس: نگ هان گوان/اسوشیتد پرس

واشنگتن— رئیس جمهور ترامپ اواخر روز جمعه دستوری صادر کرد و از مالک چینی تیک تاک خواست که خود را از عملیات های اشتراک گذاری ویدیو در آمریکا خارج کند و مهلت ۹۰ روزه ای را برای تکمیل معامله مقرر کرد.

به دستور خود، آقای ترامپ گفت که بایت داندس گیم مستقر در پکن «ممکن است اقدامی انجام دهد که تهدید به اختلال در امنیت ملی ایالات متحده آمریکا می کند» و دستور داد هر گونه دارایی که برای حمایت از عملیات بایت داندک در داخل مرزهای کشور استفاده می کند را بفروشد.

یک نماینده تیک تاک مستقیماً به این دستور پاسخ نداد، اما بیانیه ای صادر کرد که گفته بود شرکت “متعهد است که به شادی خانواده ها و مشاغل معنی دار برای کسانی که سال ها در بستر ما ایجاد می کنند ادامه دهد.”

شرکت بارها ادعاهای ایالات متحده را مورد اختلاف قرار داده است که اطلاعات کاربران آمریکایی را با دولت چین به اشتراک می گذاریم.

دستور اواخر جمعه نتیجه گیری تحقیق توسط کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده ، که بررسی کسب شرکت های ایالات متحده توسط نهادهای خارجی برای خطرات امنیتی احتمالی. این آخرین اقدام اخیر علیه تیک تاک توسط کاخ سفید است.

آقای ترامپ در ۷ اوت یک دستور اجرایی امضا کرد که به طور مؤثر یکم مهلت ۴۵ روزه برای یک شرکت آمریکایی تعیین کرد تا عملیات های ایالات متحده تیک تاک را خریداری کند.

آن گفتگوها قبلا ً در حال انجام بود، با اینکه آقای ترامپ هفته پیش به خبرنگاران گفت که آماده است تا تیک تاک را در آمریکا ممنوعیت کند.

Microsoft Corp. و Twitter Inc. در مورد کسب صحبت کرده اند، و چندین شرکت سرمایه گذاری و فناوری نیز در حال بررسی یک معامله بالقوه است.

دستور جمعه همچنین از ByteDance خواست تا به مقامات ملی-امنیتی که روی پنل Cfius می خوانن اطلاع بده که هر اطلاعاتی که از کاربران TikTok بدست آورده رو نابود کرده یا زمانی که برنامه مشابهی را خریداری کرده بود، در سال Musical.ly به دست آورده.

Cfius, پانل از سازمان های فدرال که بررسی معاملات مربوط به پول خارجی برای اطمینان از آنها امنیت ملی کشور را در معرض خطر قرار نمی, به بررسی بایت دانس کسب Musical.ly, شانگهای مبتنی بر پلت فرم است که پایگاه کاربری قوی ایالات متحده ساخته شده بود.

پس از کسب، پلتفرم Musical.ly قطع شد و کاربرانی که می خواستند ویدئوها را به اشتراک بگزارد می توانند به این کار بر روی پلتفرم TikTok ادامه دهند.

کسب سوخت رشد TikTok در پلت فرم TikTok ایالات متحده ، پر از کاربر ساخته شده رقص و موسیقی فیلم ، بیش از 180 میلیون بار در ایالات متحده دانلود شده است ، به گزارش بازار تحقیقات شرکت سنسور برج.

مقامات آمریکایی می گویند که آنها نگران هستند که مقامات ByteDance می تواند در داده های آنها از آمریکایی ها جمع آوری جریان فیلم در TikTok به دولت چین منتقل می کند. TikTok گفته است که این کار هرگز انجام خواهد داد.

نوشتن به کتی Stech Ferek در [email protected]

حق © 2020 داو جونز و شرکت، شرکت ©تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im