رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ناگهان راه می رفت دور از مذاکرات با طالبان در ماه سپتامبر.

عکس: تام برنر/ایسنا

واشنگتن—رئیس جمهور تهمت و گفت: این آمریکا است که نزدیک به امضای قرارداد با طالبان برای خروج نیروهای ایالات متحده از افغانستان که نتیجه مذاکرات روشن خواهد بود در دو هفته آینده.

این اولین بار بود آقای ترامپ اذعان کرده است که ایالات متحده نزدیک به یک توافق با طالبان پس از مذاکرات سقوط از هم جدا در سپتامبر گذشته زمانی که هر دو طرف شد و در آستانه یک معامله است.

“ما نباید وجود داشته باشد. از آن زمان به خانه آمده” آقای ترامپ گفت: در یک پادکست مصاحبه با Geraldo ریورا.

مقامات آشنا با این مذاکرات باید گفت که ایالات متحده و طالبان در حال انتظار برای اعلام یک دوره کاهش خشونت در این کشور را به عنوان به زودی به عنوان این هفته است. کاهش خشونت در نظر گرفته شده است به عنوان نشان دادن حسن نیت. اگر موفق معامله می تواند امضا در دوحه در اواخر این ماه.

“من فکر می کنم ما بسیار نزدیک است. من فکر می کنم شانس خوب وجود دارد که ما باید یک معامله و ما را ببینید. ما در حال رفتن به می دانم که بیش از دو هفته آینده” آقای ترامپ گفت.

از آرشیو

پس از یک سال زحمت کش مذاکرات ایالات متحده به نظر می رسید نزدیک به یک معامله با طالبان. سپس در ماه سپتامبر رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: مذاکرات مرده بودند و چشم انداز برای پایان دادن به امریکا طولانی ترین جنگ بودند dimming دوباره. عکس: وکیل Kohsar/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله است تنها اولین گام به سمت یک توافق صلح در افغانستان است. آزمون واقعی خواهد بود که آیا طالبان و افغان ها قادر به رسیدن به یک توافق در مورد نحوه اداره کشور پس از ایالات متحده آمریکا از بین رفته است. طالبان حاضر به تعامل با دولت افغانستان اصرار بر مقابله با آمریکا ،

وزیر امور خارجه مایک Pompeo به خبرنگاران گفت: در طول یک پرواز به مونیخ در روز پنج شنبه که کاهش خشونت اجازه می دهد برای بیشتر اساسی بحث در مورد آینده افغانستان برای شروع است.

“اگر ما می توانیم وجود دارد و ما می توانیم نگه دارید که وضعیت در حالی که ما ممکن است قادر به شروع واقعی بحث جدی است که تمام افغانها نشستن در یک جدول” آقای Pompeo گفت.

آقای Pompeo است که انتظار می رود به حضور سالانه کنفرانس امنیتی مونیخ که در آن موضوع افغانستان تنظیم شده است به آمده تا با متحدان کلیدی از جمله اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو). آلمان یکی از متحدان حفظ عمده پایه در شمال افغانستان است.

وزیر امور خارجه هشدار داد که مذاکرات میان افغانستان و گروه را به موفقیت برای ایالات متحده و ناتو برای کاهش اثرات خود را در افغانستان است.

طالبان ارائه شده برای کاهش خشونت به عنوان یک امتیاز پس از آقای مغلوب ساختن پیشی جستن به طور ناگهانی به دور از این مذاکرات در سپتامبر گذشته سرزنش تصمیم گیری در یک حمله که به کشته شدن یک سرباز آمریکایی در کابل. آقای ترامپ اعلام کرد از سرگیری مذاکرات حدود دو ماه بعد.

معلوم نیست چگونه به کاهش خشونت نظارت خواهد کرد و یا چه فرآیندهای خواهد بود به محل قرار داده برای رسیدگی به شکایات در صورت نقض. در بسیاری از نقاط کشور جنگ است که توسط سوخت های محلی و اختلافات قبیله ای و رقابت های قومی و جناح ممکن است تنها آزادانه وابسته به طالبان ،

کاهش خشونت نیز خواهد آمد در زمان اوج ایالات متحده در افغانستان زمانی که ارتش ایالات متحده ramped تا حملات هوایی در تلاش برای ضرب و شتم به رشد شورشیان طالبان.

ایالات متحده کاهش یافته است بیش از 7400 مهمات در افغانستان در سال گذشته—بیشترین تعداد حملات هوایی از ایالات متحده آمریکا موجی از سال 2010 زمانی که وجود دارد بیش از 100,000 نیروهای ایالات متحده در این کشور است. طالبان به رهبری حملات آمار 10 سال اخیر در افغانستان در سال 2019 با توجه به دولت آمریکا داده است.

وجود دارد در حال حاضر در حدود 13,000 نیروهای چپ در افغانستان است. در زیر پیشنهاد توافق نهایی در ماه سپتامبر تقریبا 5,000 سربازان خواهد برداشت 135 روز پس از قرارداد امضا شده است. تمام نیروهای ایالات متحده در نهایت برداشت در پایان فرایند که شامل مذاکرات میان افغان ها.

آقای ترامپ گفت: آمریکا می تواند در جنگ پیروز شود اما این امر هزینه میلیون ها زندگی می کند. “من می توانم برنده آن جنگ به سرعت اگر من می خواستم برای کشتن میلیون ها نفر از مردم است. من نمی را انتخاب کنید برای انجام این کار” آقای ترامپ گفت.

نوشتن به جسیکا Donati در jessica.donati@wsj.com و کاترین hannah fraser در catherine.lucey@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su