مغلوب ساختن پیشی جستن را افزایش می دهد امکان برش پروازهای داخلی

خط به یک ایست بازرسی امنیتی در فرودگاه بین المللی دنور در روز چهارشنبه.

عکس: دیوید Zalubowski/آسوشیتد پرس

واشنگتن–رئیس جمهور تهمت و گفت: او در مورد اینکه آیا به زمین برخی از داخلی سفر هوایی بین شهرستانها که در حال coronavirus نقاط داغ به سرعت همه گیر را گسترش.

خواسته در مورد تماس به توقف برخی پروازها آقای ترامپ گفت که او “قطعا به دنبال در” قرار دادن محدودیت های موقت در سفر هوایی اما گفت: هنگامی شروع می شود که “شما واقعا در حال بستن یک صنعت است که به شدت مورد نیاز است.”

بیشتر در Coronavirus

  • آنچه ما می دانیم در مورد ویروس
  • چگونه برای آماده سازی
  • مرور زندگی خود را
  • یک راهنمای به دولت مستندات
  • زنده به روز رسانی: Coronavirus و کسب و کار
  • حقایق در مورد کوروناویروس (en Español)

در تجارت بین محدود کردن انتقال و نگهداری راه ها در خدمت آقای ترامپ گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “این یک محاسبه ما به دنبال در حال حاضر.” ما به دنبال در آن بسیار به شدت.” اضافه شده آقای ترامپ: “ما در حال فکر کردن در مورد نقاط داغ.”

آقای تهمت اظهارات نشان دادن معضل رو به ملت حامل به عنوان آنها در تلاش برای مقابله با کاهش تقاضای مسافر و بسته شدن هوا-ترافیک امکانات, حتی به وزارت خزانه داری است و فشار مدیران شرکت هواپیمایی برای حفظ برنامه به عنوان شرط کمک مالی فدرال.

با مسافر شمارش 90 درصد یا بیشتر در برخی از عمده ایالات متحده و فرودگاه ها و بسیاری از خطوط هوایی اتحادیه و مقامات دولتی در نظر گرفتن پرواز بیشتر کاهش اجتناب ناپذیر است. اما آقای تهمت نمی سیگنال چنین تصمیم گیری ساخته شده بود و یک شرکت هواپیمایی – صنعت رسمی اعلام شده است هیچ اطلاع رسانی است که هر گونه تغییرات قریب الوقوع است.

در روزهای اخیر مدیران صنعت هوانوردی فدرال مقامات و رهبران کارگری به نمایندگی هوا-ترافیک-کنترل کارکنان را مورد بحث و بررسی برنامه های احتمالی توسط حامل به طور داوطلبانه تعطیل خدمات به ده ها تن از کوچک و در حال حاضر به ندرت مورد بهره برداری فرودگاه ها با توجه به افراد آشنا با این موضوع است. این حرکت خواهد بود هزینه-صرفه جویی در اندازه گیری و همچنین به عنوان یک راه را به طور بالقوه کاهش گسترش ویروس.

مطلع

دریافت coronavirus جلسه شش روز هفته و هفته سلامت در خبرنامه پس از بحران abates: ثبت نام اینجا را.

در ضمن بیش از دو هفته گذشته حداقل 25 FAA هوا-کنترل ترافیک امکانات در سراسر ایران بوده است مختل شود و یا به طور موقت تعطیل برای تمیز کردن آنتی ویروس با توجه به جزئیات در FAA را در سایت تکمیل اطلاعات جمع آوری شده توسط مقامات صنعت. این تعطیلی—گاهی اوقات به مدت روز—تحت تاثیر بسیاری از این کشور شلوغ ترین فرودگاه برج های منطقه ای و ترافیک-کنترل مراکز.

یک منطقه نیویورک که مرکز کنترل ارتفاع بالا پرواز در سراسر منطقه مواجه شده است و سه جداگانه اختلالات. از جمله مشکلات تشدید شده اند مداوم از کمبود مواد ضد عفونی کننده مواد و لوازم دیگر با توجه به صنعت و مقامات دولتی.

چهارشنبه شب FAA سخنگوی تصریح کرد که کمبود موقت بود و اضافه کرد که این مشکل نشده بریدن به تازگی. FAA نشان داد که همه به جز سه نفر از مکان های ذکر شده در وب سایت خود را در حال باز کردن و دست زدن به ترافیک به عنوان مورد نیاز است.

آخرین نقاط آسیب دیده توسط ویروس سرایت شنبه با توجه به این مقامات شامل یک برج در فرودگاه پالم بیچ در فلوریدا و ترافیک-مرکز کنترل خدمت منطقه شامل هر دو Memphis دنیاست. و Louisville, Ky., عمده مراکز برای حمل محموله توسط فدرال اکسپرس Corp. و United Parcel Service Inc. بود. FAA گفت: مقامات تکیه بر اطلاعات نادرست در مورد منطقه ای سایت به دلیل کنترل وجود دارد به کار گرفته ترافیک به عنوان مورد نیاز و تسهیلات نیست که هر کارمند با یک مورد مشکوک یا تایید تست مثبت برای Covid-19.

شش FAA سایت از جمله عملیات در جنوب فلوریدا و در New Orleans airport تحت تاثیر قرار شد در دو روز گذشته تنها, تاکید بر افزایش خرید اینترنتی از کنترل و یا تکنسین های تعمیر و نگهداری تست مثبت برای Covid-19. یک دلیل بزرگ ایالات متحده ترافیک-کنترل شبکه اجتناب طولانی مدت خاموش شدن ناگهانی با توجه به دولت و مقامات اتحادیه است که کاهش جریان ترافیک به FAA مدیران توانایی تغییر مسئولیت به همسایه امکانات.

نوشتن به کاترین hannah fraser در [email protected] و اندی Pasztor در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>