تور وظیفه – تجزیه و تحلیل

رسانه ها پر شده است از این روز گزارش خطوط مواج بحث که مربوط به ارتش پیشنهاد ارائه تصدی کوتاه از سه سال (در کوتاه مدت به نام تور وظیفه یا ToD) به جوانان به صورت داوطلبانه است.

این مقاله re-بازديد ToD پیشنهاد و استدلال می کند به همین دلیل است که نیاز به ورزش احتیاط در مصرف این پیشنهاد رو به جلو و چه مشکلات پیش رو اگر این طرح اجرا شده است راه آن است که پیشنهاد شده است.

چه ToD?

از چندین ورودی طرح برای افسران در ارتش آنهایی که منجر به یک کمیسیون دائمی (PC) دلالت دائمی تصدی تا حصول سن بازنشستگی از آخرین رتبه خدمت (مگر اینکه سوار کردن هر دلیل و پزشکی/رشته و غیره) یا از طریق دفاع ملی آکادمی (NDA) و (یا) هند آکادمی نظامی (IMA). (جزئیات نوشته های مختلف پوشش داده نمی شوند).

به غیر از موارد فوق وجود دارد این است که یک کمیسیون خدمات (SSC) مطلب که ماموران در حال القاء به صورت یک سرویس از 10 سال قابل تمدید تا 14 سال است. قبل از رسیدن به سن بازنشستگی ماموران در حال غربالگری برای اعطای PC. آنهایی که در کلاس ارائه شده کامپیوتر بقیه را ترک کنند.

هیچ درصد ثابت یا سهمیه SSC افسران گرفتن PC در سال در سال.

مردان (به عنوان پرسنل زیر افسران رتبه یا PBOR) به طور معمول در استخدام برای نامزدی دوره از 17 سال (وجود دارد که تغییرات در این دوره بر اساس نوع مطلب آموزشی, مدرک تحصیلی و غیره. اینها مربوط به بحث از این رو پوشش داده نمی شوند). به عنوان PBORs حفظ و ترویج در صفوف خود را وجود دارد سن بازنشستگی را نگه می دارد در رفتن است.

تور وظیفه (ToD) برنامه ریزی شده است به یکی دیگر از ورود طرح که جزئیات را برشمرده است:- 1

1. پس از روند انتخاب اولیه و قبل از راه اندازی آموزش ToD ارائه می دهد یک تعامل سه سال است.

2. این تعامل است نه PC و نه SSC نوع است اما تنها یک نوع از کارآموزی یا موقت نامزدی بنابراین می گویند.

3. صرف نظر از افسران یا PBOR دوره نامزدی سه سال خواهد شد.

4. افسران و PBOR قرعه کشی پرداخت و کمک هزینه معادل منظم کادر افسران و PBORs.

5. به عنوان یک انگیزه وجود دارد ممکن است معافیت مالیاتی در این بسته جبران خسارت.

6. وجود خواهد داشت بدون قطع بسته (مزایای بازنشستگی) قابل اجرا در پایان سه سال است. یک بسته شامل موارد زیر است:-

یک. حقوق بازنشستگی.
b. جایزه.
c. ترک encashment.
d. تجهیزات پزشکی را از طریق Ex-خدمتگزاران تعاونی بهداشتی طرح ( ECHS)
e. سابق خدمتگزاران (ESM) ،

7. در محل قطع بسته طرح است که به ارائه یک مبلغ یکجا از Rs 5-6 لاخ به افسران و 2-3 لاخ به PBOR که همچنین می تواند مالیات رایگان.

8. خواهد بود وجود دارد هیچ محدودیتی در استخدام ToD inductees در سراسر سلاح های مختلف و خدمات و یا در خط مقدم مبارزه با واحد یا واحدهای دیگر در جای دیگر.

ممکن است رانندگان برای ToD

پس هیچ پیشنهاد شروع به کشش آن فقط می خواهم که مرگ این قاعده مستثنی نیست. آن است که حس نویسنده که پیشنهاد هدایت چندین رانندگان است. اینها برشمرده است.

Induct خون جوان

وجود دارد یک مطیع احساس در نیروی است که بهترین کیفیت و کالیبر جوانی از بالا کالج ها و دانشگاه ها IITs, IIMs و غیره به طور معمول به ارتش حرفه ای یک پاس به نفع شرکت های بزرگ جهان.

برای بالا روند کلی از دلایل بسیاری مانند پرداخت, کیفیت زندگی, خطر و غیره یکی از اوج یکی از سال های طولانی از تعهد (دفعات بازدید: گیر شدن) در برابر رویای بالا رفتن از نردبان شرکت ها از طریق چندین گره کار-به-کار حفظ سرعت تحرک رو به بالا با تعهدات بلند مدت (خواندن باور نکردنی).

در یک جمعیت شناسی که در آن نیمی از 1.34 میلیارد دلار به شرح زیر 25 سال این از دست دادن بزرگ به زور. ارتش بنابراین در نظر دارد به ارائه بدون درد بسته است که آدرس بالا. همان اجرا می شود مثل این:-

1. هیچ مدت طولانی گیر کرده; تنها سه سال کارآموزی.

2. این است چگونه ToD پرداخت بسته است به احتمال زیاد قرار است در ذهن جوانان:: –

یک. هدف سنی جوانان براکت (20-23 سال).

b. ارتش پرداخت بسته خواهد بود تقریبا دو برابر از آنچه که جوانان انتظار به عنوان یک تازه مشمول در این سن در شرکت های بزرگ.

c. به جای سرمایه گذاری برای اولین بار سه سال در شرکت های بزرگ سرمایه گذاری آن در ارتش. مزایای متعدد تعلق خواهد مانند زیر:-
– قابل استفاده مالی.
– فرصت برای خدمت نیروهای مسلح این کشور است.
– پوشیدن لباس نظامی و جذب اخلاق و
ارزش نیروی وفاداری وظیفه احترام فداکارانه
خدمات افتخار و صداقت و شجاعت شخصی و غیره.
– آیا مشمول imbibes بالا یا نه سه
سال قطعا او را بیشتر اعتماد به نفس یک
بهتر است تیم های مسئول تر بیشتر فعال و
با مهارت های اجتماعی بهتر.

d. صداهای در حال حاضر شنیده بودن از رهبران شرکت های بزرگ که
فضائل ظاهرا به دست آورد توسط ToD افسران و مردان
آنها را ترجیح داده و نامزد بیش از یک غیر ToD
نامزد شده است.

e. زیر است به احتمال زیاد به بازی در ذهن جوانان

– آن است که یک برنده است.
– کوتاه تعهد دستاوردهای متعدد.
– در واقع یک زمان زندگی (دفعات بازدید: زندگی در حال تغییر) تجربه با حداقل هزینه.
– ارزش آن را.

Yeh Dil مرض جرب بیشتر

فوق, فکر, فرایند حمایت در زمین تجربه از نیروی آن نیز عمل به عنوان یک راننده در دادن ToD پیشنهاد. که در آن ثابت شده است در زمان و دوباره جوانه زدن جوانان پر جنب و جوش در خون جوان نشان داده اند بی نظیر شجاعت و محض جرات در مواجهه با دشمن است.

بسیاری از آنها نه تنها قربانی عالی خواسته اما باید انجام شود به طوری که در بالاترین سنت سربازی. هر تعداد نمونه می توان اشاره کرد. 2/Lt آرون Khetarpal پی وی سی (پس از مرگ) سرویس 6 ماه. سروان Vikram Batra پی وی سی (پس از مرگ) – Yeh شوید مرض جرب بیشتر; سفارش 1997 – زمانی شهادت 1999 در جنگ کارگیل. افتخار رول ‘Amar شهیدان’ می توانید با پر کردن بسیاری از یک جلد است.

این باور است که احتمالا منجر به این فکر می کردم که آن را خوب به induct یک پسر جوان به عنوان کمتر به عنوان سه سال ،

سوار موج

یک نگاه دقیق به رویدادهای اخیر را نشان می دهد زیر است:-

1. همیشه از روز Uri و Balakot شده است وجود دارد تجدید حیات از برخی از نوع ناسیونالیستی و میهن پرستانه احساس.

2.همان یک شات در بازو راه ‘شهید’ کارت بازی بود در طول مبارزات انتخاباتی به ویژه هدف قرار دادن در برای اولین بار رای دهندگان. جاذب عبارات – ‘نوار رای shaheedon ke naam’ ‘mera رای Balakot’… به ذهن می آیند.

3. همچنین حرکت به زنده نگه داشته شده است توسط جاذب شعارها و عبارات و حتی شعر. خطوط Mr Prasoon Joshi شعر بارها تکرار با PM به ذهن می آیند…

Saugandh mujhe است mitti کی…
اصلی desh ناهی mitne doonga.
اصلی desh ناهی rukne doonga.
اصلی desh ناهی jhukne doonga.

4. آن قدردانی شد که غالب جوانان تمایلات مطلوب به دریافت این پیشنهاد (ToD).

پر کردن کمبود

ارتش دیرینه کمبود برخی از 7000+ افسران و 27,000+ مردان است. آن احساس شد که اگر ToD مطالب می تواند تبدیل به یک موفقیت و یک بخشی از این کمبود را می توان در حداقل هزینه.

صرفه جویی در هزینه.

صحبت از صرفه جویی در هزینه های بسیاری از چهره های هستند که پیش بینی شده در این منبع باز است. خلاصه ای تلاش شده است:-

1. کل هزینه ( از قبل از راه اندازی و آموزش به قطع بسته) برای یک SSC افسر خدمت برای 10 سال مدت با این نسخهها کار به 5.12 Crs و برای 14 سال است و آن صعود به 6.93 Crs. اگر یک افسر می شود کامپیوتر, مسئولیت خود را برای پرداخت کمک هزینه به یک سنی می گویند 54 سال است یکی دیگر از 3 کرور در حالی که حدود 9 کرور صرف در حقوق بازنشستگی می گویند تا سن 75 سال است.

2. برای PBOR خدمت یک دوره کامل از 17 سال دولت متحمل یک هزینه 11.49 قیمت Crs.

3. نسبت به بالا end-to-end هزینه یک ToD افسر است که پیش بینی شده به عنوان 80-85 Lakhs و برای PBOR به عنوان 4.89 Lakhs.

4. این نتیجه نشان می دهد که برای یک PBOR خالص صرفه جویی خواهد شد در مورد 11.44 Crs و برای دسته ای از 1000 مردان, از آن خواهد شد در حدود 11500 Crs.

5. پول ذخیره بنابراین برنامه ریزی شده است که هزینه درآمد کافی شاغل در نوسازی نیروی در حال حاضر تحت فشار از Covid رانده بودجه بلوز و افزایش صورتحساب حقوق و حقوق بازنشستگی.

این ToD در تمام موارد فوق تعداد به نظر می رسد یک پیشنهاد است که به احتمال زیاد به یک بهمن از مزایای برای ارتش است.

دغدغه بزرگ

طرف دیگر داستان ترسناک واقعی از آنچه که چنین پیشنهادی را در واقع معنی اگر اجرا شود به عنوان آن است. برخی از جزئیات ارائه شده است.

ناکافی تصدی

تصدی سه سال است که در واقع نه سه سال. به درستی بیان آن است که تنها یک ” تور ” که در آن برای اولین بار دو تا سه ماه را در حال پیدا کردن خود را پا بر روی زمین در حمايتهاي بیگانه, محیط, از, خدمات, در حالی که طی دو-سه ماه (اگر نه بیشتر) را در هماهنگی با خود به پست dis-نامزدی سناریو از فرود یک نقطه مطلوب در دنیای شرکت های بزرگ و یا برخی از مکان های دیگر. واقعی تصدی تنها فقط حدود دو و نیم سال و یا thereabout.

این است که بیش از حد زمان کوتاه برای ToD مشمول به عنوان یک رهبر از مردان و یا برای ارتش به مطلوب تحویل. زیر را در نظر بگیرید:-

1. در حال حاضر چه PC افسران طول می کشد برای راه اندازی از طریق NDA مسیر است که سه سال و نیم در حالی که از طریق ایما مسیر آن است که یک سال و نیم (جزئیات بیشتر از نوشته های مختلف پوشش داده شده است).

2. حتی پس از سال های طولانی در شکل دادن به یک پسر به یک رهبر مردان زیادی از آموزش از یک افسر جوان (YO) است که از طریق اولیه خود را در سال های شکل گیری این واحد است.

3. در حالی که در فنی و حرفه ای در کنار او این است که مرتب و هر چند تعدادی از دوره های آموزشی (YO البته جوخه سلاح های دوره گردان پشتیبانی سلاح های دوره هنگ سیگنال افسر دوره مدیریت حمل و نقل دوره …. لیست را می توانید بروید) واقعی نظافت می گیرد ‘کار’.

4. در این کار به معنی بلوغ از طریق سال در جذب اخلاق از ‘paltan’ و ارتش یادگیری با تجربه در رفتن را از طریق صدها نفر از عجیب و غریب شرایط مربوط به مردان و افسران همکار; به طوری که می گویند: “غواصی در پایان عمیق و یادگیری شنا’.

5. که در آن خواهد بود که زمان برای یک ToD مشمول به طور مرتب در این روش ؟

6. به استدلال می کنند که به درستی انتخاب شده ToD مشمول خواهد بود “آماده matreial’ ارائه خواهد شد که همه فقط در 2.6 سال است که به درخواست برای چیزی غیر واقعی است.

7. در واقع زبان این حیطه و می توان استدلال کرد در هر صورت. برای مثال می توان گفت که برای یک صفحه نمایش شن تعيين سرد و شجاعت در برابر دشمن و یا در زمان تلاش ، هیچ “قبل از آموزش” یا “نظافت” پس به می گویند در طول سال است که در واقع مورد نیاز است; این سوال که ‘آیا شما آن را در شما ؟ آن را نمی توان ایراد گرفت.

سوال این است که مرگ به صورت واحد شرایط یا واحد هدف ؟ یا ما در تلاش برای induct به خوبی آموزش دیده و به خوبی مرتب افسران و مردان برای تحویل در تکنولوژی جنگ امروز و فردا. اگر منطق ‘آیا شما آن را در شما” تنها حقیقت آن شکست منطق جامع قبل و بعد از القای آموزش افسران و مردان در حال حاضر در رواج است. ‘آیا شما از آن شما’ عادل ‘right مواد’ آموزش زیر برای تکمیل شخصیت; دو جدایی ناپذیر عمودی. اگر شما لازم نیست که آن را در شما’ – هیچ مقدار از آموزش را به هر گونه تفاوت. که منطق.

قبل از القای آموزش

چقدر قبل از راه اندازی آموزش خواهد بود توجیه برای یک ToD مشمول? اگر این ادعا که وجود خواهد داشت بدون در اولیه معیارهای انتخاب و آموزش یک دوره شش تا نه ماه است به احتمال زیاد به یک خط پایین. چه هزینه و مدت آموزش را توجیه نامزدی به عنوان کوتاه که سه سال است به دیده می شود از جزییات این پیش بینی 80-85 lakhs به عنوان هزینه کل برای یک ToD مشمول شناخته شده نیست, تجزیه و تحلیل بیشتر در این را نمی توان انجام می شود. در واقع تعادل زده می شود که بین دو رقیب عمودی; بدون اجازه در کیفیت آموزش و, دو, هزینه های متحمل شده به برخی از صورت ظاهر متناسب با دوره نامزدی.

یک کلمه در مورد پس انداز

بسیار ساخته شده است از پس انداز است که تعلق خواهد از طریق TOD طرح به عنوان یک ابزار برای فشار به جلو نیروی نوسازی و کاهش فشار ناشی از افزایش حقوق و دستمزد و حقوق بازنشستگی صورتحساب و غیره. در این معنا از نویسنده این ایده است نابجا.

از آن خواهد شد به یاد می آورد که یک شکل از 11500 Cr شده است اظهار داشت در اوایل به عنوان صرفه جویی حاصل از 1000 ToD مردان بیش از یک تور از سه سال است. چه 11500 Crs بیش از سه سال ؟ آن است که کمتر از هزینه یک موشک زمین به هوا به هنگ آنچه به بحث از تجدد از نیروی متشکل از صدها واحد و میلیون ها نفر ( 14 میلیون نفر) از مردان است.

می توان استدلال کرد که این فقط آغاز و پس انداز رشد خواهد کرد و در مجموع پس از هر تور و پس از اتمام. نقطه ساخته شده است که چنین سالیانه افزایش پس از هر سه سال هستند اولا اسمی (از این بعید است که به نتیجه در هر بجای اعتبار به نوسازی بودجه) و در مرحله دوم این حد ناچیز به صورت عمده بودجه سر مانند نوسازی نیروی.

جدید ابر ‘دفاع کارشناسان’

نه این که وجود دارد این است که هر گونه عدم آنها در حال حاضر خود به خود نظرات کارشناسان در هر و همه چیز را از یک سوزن به یک کوه از یک bootlace به توصیه زرادخانه هسته ای در فضا آن را دشوار است به تصور کنید که چگونه شماره خود را خواهد ضربه آسمان که هر ToD د-مشمول ادعا می کنند سهم خود را از پای به نام “دفاع” کارشناسان و ضربه تا کنون-hyper 24×7 رسانه بزرگ ساخت نظرات به مسائل استراتژیک و به طور کلی گفتن ارتش چگونه به اجرا نیروی. وجود خواهد داشت در مجموع ضرب وشتم.

دو طرف را دیدم

راه بسته است و در واقع ساختار یک کسب و کار مانند احساس. این پیام را که بالقوه جوانان است احتمالا اجرا می شود مثل این:-

1. در آمده و بدون هیچ قید تعهد.

2. انجام کارآموزی در ارتش که در هر صورت باید انجام شود در پیوستن به در شرکت ها/جاهای دیگر.

3. کسب درآمد بیش از دو برابر پرداخت که در مقایسه با لایو در شرکت های بزرگ جهان است.

4. دریافت مهر ‘وظیفه نظامی’.

5. دیگر takeaways (ناملموس) از پوشیدن یونیفرم, فرصتی برای خدمت نیروهای چیدن نیروی اخلاق آمده در کنار بدون هیچ هزینه اضافی.

6. صفحه اصلی را یکجا بزرگ ( احتمالا معاف از مالیات) چیزی که غیر ToD دوستان نمی تواند رویای خاموش.

7. بیرون آمدن با یک لبه بیش از همسالان به عنوان یک نامزد قابل قبول در میان امیدوار.

در واقع یک پیروزی برای جوانان; اما آنچه در مورد ارتش??? احتمالا زیر است :-

1. قرار داده و در محل اولیه فرآیند انتخاب و قبل از راه اندازی زیرساخت های آموزش (بیشتر بارگذاری سیستم های موجود و موسسات).

2. Induct گذرا نیروی است که در اینجا به ماندن است برای یک دوره کوتاه از سه سال (موثر است تنها برخی از دو و نیم یا thereabout).

3. حفظ توازن بین استفاده از آنها به عنوان ‘خام به عنوان القاء’ که در آن ممکن است را انتخاب کنید و یا برای آموزش آنها به صورت انتخابی به طوری که آنها را ارزشمند برای واحدهای برگزاری بسیار پیچیده سیستم های سلاح.

4. در تمام طول نگه داشتن این امید زنده است که در breezing از طریق نیروی کوچک به عنوان سه سال آنها را انتخاب کنید تا به اندازه کافی تجربه و بلوغ به قم از مردان است.’

5. مقابله با کاهش تحویل در هر دو طرف از سه سال در ابتدا برای ملافه و در اواخر برای پرواز بعدی’.

6. آماده برای یک محصول جدید از دفاع کارشناسان تلاش به سیستم نحوه اجرای زور ؟

توصیه می شود دیدگاه

یک دیدگاه در یک راه ممکن است پیش رو تلاش شده است.

سادگی فرایند فکر در نیروی که باعث چنین ایده ممکن اجرا کنید مثل این:-

1. بهترین کیفیت جوانان فارغ التحصیل از بهترین کالج ها و دانشگاه ها در حال دادن یک پاس به ارتش حرفه ای به نفع شرکت های بزرگ/دنیای خارج.

2. این جوان خون نیاز به جذب نیروی تمام آن خوب است.

3. این خودرو برای جذب باید به عنوان برنده جوان.

4. ارتش نیز باید ترک شود نه به عنوان یک شل تر در پایان روز.

در حالی که امتیاز از 1 به 3 در واقع پایه خطاب در ToD پیشنهاد آن است که نقطه 4 که باید درایو اعمال ما و آمار در معایب ToD مجموعه ای از اوایل; آموزش ناکافی و نامناسب tenures های نابجا و مفهوم پس انداز و بیشتر. زیر پیشنهاد می شود:-

1. SSC در حال حاضر در محل. ( قبلا توضیح داده شده) اما از آن است که مشترک نیست و به اندازه کافی توسط جوانان است. چرا ؟ برخی از دلایل احتمالی:-

یک. به عنوان بیش از حد طولانی یک تعهد (بخوانید گیر کرده).
b. نه سودآور به اندازه کافی در شرایط استفاده از خدمات پست takeaways.
c. زمانی که یکی می آید و پس از 10/14 سال (34-36 در سال ) این یک مورد نه در اینجا و نه وجود دارد ( در اواخر برای یک شرکت حرفه ای).

2. ممکن است به آدرس فوق کاستی ها و در واقع یک سیستم در محل که بر میدارد تا نقاط خوب ToD در حالی که دادن یک پاس به آن درک کاستی ها و همچنین برخی از مشکلات SSC.

3. نقاط برجسته از سیستم توصیه شده عبارتند از:-

یک. به جای مرگ تنها SSC مطلب حفظ شده است.

b. دوباره به حد بالایی از ورود سن برای آوردن آن به پایین (در حال حاضر 20-27 سال). هیچ توصیه جدید فوقانی سن است که در اینجا به عنوان بسیاری از جوانب مثبت و منفی و متصل مسائل را باید مورد بررسی قرار گیرد برای رسیدن همان.

c. ترک نخورده ورود سن برای زنان بیوه برای دفاع از خود پرسنل که در مهار ( SSCW) و SSCW Tech که 35 سال است.

d. SSC تصدی به 5 سال; دوره است.

e. ورودی incentivised هر چند اقدامات مانند زیر:-
– تجهیزات پزشکی, پست, بازنشستگی.
– بهتر است قطع بسته است.
– ارائه مدیریت/ویژگی های دوره های مشهور در کالج ها و دانشگاه ها.
– برخی از weightages/در نظر گرفتن سن ، برای ظاهر شدن برای امتحانات خدمات مدنی/دوم فرصت های شغلی از طریق UPSC.

4. مزایای زیر هستند به احتمال زیاد به افزوده شدن از بالا به ترتیب:-

یک. جوانی است که به احتمال زیاد هنوز هم درک پایه از 5 سال به عنوان یک پر سود با توجه به مزایای پرداخت, پردازش, نظامی, خدمات کارت و بالاتر از همه لرزش دست که در واقع تسهیل دوم حرفه ای.

b. د-القایی است که به احتمال زیاد در رده سنی 25-27 سال به جای آن از اواسط سی سالگی. امیدوارم تا پس از آن نیز شرکت های ترجیحی منافع خواهد زنده بماند.

c. ارتش است که به احتمال زیاد به گرفتن برخی از زمان ارزشمند در بهینه بهره برداری از مشمول متناسب به زمان و منابع سرمایه گذاری شده است.

d. هیچ بار اضافی است که به احتمال زیاد به سیستم های موجود موسسات و زیرساخت.

در مجموع پیکربندی مجدد بسته خواهد شد بنابراین به عنوان برای پاسخگویی به نیاز تمام ذینفعان – جوانان, ارتش ملت است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>