امروز ما جشن Morarji دسای 2020

یک مرد قد بلند با لباس سفید مد و گاندی topi , رقص, spiritedly به بیت عامیانه گجراتی موسیقی توفنده میله های چوبی در برابر هر یک از دیگر در حالی که بازی dandiya. این ویدئو ویروسی ادعا می شود یک قطعه نادر, تاریخچه, تصویری از این استرن, راست و سفت و سخت Morarji داداش به ما یک نگاه اجمالی به زندگی شخصی او.

به جز او نبود.

چه این به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شده تصویری همراه با تماس ها و پیام ها که همراه با آن به من کمک کرد تا درک کنند که با وجود توصیف و خاطر سپردن Bapuji مردم می دانم کمی در مورد او فراتر سیاسی خود دست آوردهای.

در این سال ما جشن Morarji دسای 124هفتم تولد و سالگرد. به جای استاندارد ادای احترام از آنچه او را از طریق زندگی خود را, من فکر کردم این امر می تواند مناسب تر برای برجسته کردن چند کمتر شناخته شده حقایق در مورد او را برای ریختن به نور در Morarji داداش فرد به عنوان مخالف به Morarji بهایی رهبر.

Morarji بهایی زندگی می کردند به این سن رسیده 99 اما او تا به حال تنها 24 تولد از او متولد شد و در 29th فوریه است. آنچه اکثر مردم نمی دانند این است که او هرگز جشن تولد خود را در 29th از Feburary.

29th فوریه سال 1896 بود dhuleti آن روز که جشن هولی و همچنین روز او متولد شد. در حالی که جهان اطراف او آرزو او جشن تولد خود را در 28th یا 29th بسته به او نداشت. او جشن تولد خود را در هر سال تنها در dhuleti بعد طبق تقویم هندو است. بسیاری از سال پس از او در گذشت, من به یاد داشته باشید درخواست پدر بزرگ من او Kantibhai در بیش از anglicised گجراتی چرا ما جشن تولد خود را در dhuleti و نه 29th فوریه است. او به من نگاه کرد و به سادگی گفت – چرا که او هندو بود و بنابراین ما می باشد.

Morarji بهایی بود مؤمن هندو. او باور نداشت تشریفاتی شیوه های زیاد معابد یا پوشیدن janoi. زمانی که او زندانی در طول اضطراری برای 18 ماه او تنها برای یک کتاب – به Bhagavat گیتا. در واقع او آن را بخوانید تا چند بار که او می تواند تلاوت آن توسط قلب. او می گوید در آن زمان او در سلول انفرادی و 18 ماه به واقعا آن را درک. این Bhagavat گیتا به او قدرت و وضوح و اعتقاد. او اعتبار توانایی کنترل خشم خود را – چیزی او معروف به Bhagavat گیتا. تا آخرین نفس خود را یک کپی همیشه باقی مانده توسط بالین او.

اگر شما می خواهید به بازدید از یک بنای یادبود در سرمایه های ملی اختصاص داده شده به Morarji بهایی, یک, یاد, هندی, سیاستمدار حرفه ای که در سراسر چهار دهه به اوج خود رسید در و او را تبدیل به اولین غیر از کنگره و نخست وزیر شما نمی توانید. آن را به سادگی وجود ندارد. نه حساب و انتقام گیری سیاسی یا اداری بی حالی اما صرفا با طراحی.

پس از او در گذشت و در سن 99, samadhi تا به حال ساخته شده برای نخست وزیر سابق. در حالی که دهلی نو ممکن است واضح تر و منطقی انتخاب Morarji داداش ماند درست به ریشه های خود را – با نهایی مراسم که در محل بود که از اهمیت به او و زندگی خود را به عنوان مخالف سیاسی ذکراست. سیاسی و آداب و رسوم اهمیت کمی به اصل. امروز شما می توانید Abhay Ghat – Morarji بهایی را samadhi در احمدآباد نهفته است که درست در کنار Sabarmati آشرام. آشرام از مردی که او بیشتر با الهام از او شخصی و زندگی سیاسی – مهاتما گاندی است. وجود دارد احتمالا می تواند هیچ مکانی بهتر.

بدون در نظر گرفتن چگونه افتخار یک گجراتی Morarjibhai بود او تعریف خود را به عنوان یک هندی از گجرات و نه یک گجراتی از هند – ظریف اما مهم تمایز است. او تحت فشار قرار دادند برای بیشتر – واحد هویت برای هند شروع از صفحه اصلی. او این را در یک زمان هنگامی که برون همسری در هند به دور از پذیرفته شده است. او تنها پسر ازدواج Maharashtrian از پونا. هر دو نوه ازدواج Kannadigas از بنگلور و بزرگ خود را همانند پسر من ازدواج Malayalee. او را تشویق متقابل فرهنگ گرایی در صفحه اصلی از طریق مواد غذایی, زبان و جشنواره که تأکید خود را باور است که منطقه ای هویت و غرور این معنی نیست که محرومیت یا شوونیسم.

قدرت kursi و تعقیب به نظر می رسد اکسیر زندگی حداقل برای سیاستمداران است.

اما نه برای Morarji داداش.

او پا را به عنوان نخست وزیر و بازنشسته از سیاست در سال 1979 و در زندگی شاد و سالم زندگی بازنشسته در بمبئی با شادی شاهد تولد خود را بزرگ grand کودکان است. در حالی که بسیاری از سیاستمداران می گویند آنها را خوب بیشتر بر خانواده خود خوب Morarji بهایی آن را نشان میدهد. برای بیش از چهار دهه او در خط مقدم سیاستمدار. از آن زمان به تصویب باتون. اما بر خلاف سیاستمداران خود را, خود, که باتوم به طور خاص از حد برای خانواده است. باتوم بود برای Chandrashekhar, Subramanian Swamy, L. K. Advani, Vajpayee و بسیاری از غیر رهبران کنگره را به هند رو به جلو است.

او بر این باور است که هند به عنوان یک موسسه دموکراتیک نمی توان به سلسله. این در تضاد کامل با آنچه که خود اصلی مخالفان نهرو اولین و ایندیرا گاندی بعد از آن معتقد بودند. او اجازه نداد پسرش Kantibhai با وجود درخواست های مکرر از عدم کنگره احزاب برای پیوستن به سیاست است. Kantibhai ساخته شده آن را روشن است که او نمی خواهد انجام این کار در طول عمر از پدرش و البته نمی اقدام به ارسال یا. Morarji بهایی خود را اهدا در هر زمینی در اختیار داشتن او از جمله Bharat Ratna و Nishan E پاکستان به گجرات Vidhyapith نه تنها مورد این بود که برای حفظ خانواده خود را. زندگی کاری خود را برای مردم برای دیدن و یادگیری از, نه به آنها را به ایستادگی به عنوان جایزه تکه در اتاق خانواده.

سیاستمداران در سال 2020 ممکن است فراخوانی نام خود را فراتر از تشریفاتی niceties. جاده chowks موسسات آموزشی و فرودگاه هستند و نه بعد از او به نام. کتاب های درسی استناد او به عنوان یک فصل در تاریخ و نه چیزی فراتر از آن. اما بر خلاف بسیاری از رهبران و من می توانم نوشتن با محکومیت این است که نه زیانی به او.

امروز او زندگی می کند در قلب میلیون ها نفر از سرخپوستان به عنوان یک انسان از اصل. برای ادای احترام به میراث او برای جذب کسانی که در اصول نه با تغییر نام یک جاده.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im