به مانور روسی متولد : عمومی می شود یک شانس نادر برای راه رفتن سالن های تاریخی

قبل از اینکه بانکدار سرمایه گذاری سرگئی واسیلیف آن را خریداری کند، کاخ کورکین تنها یکی از هزاران املاک اشرافی متروکه ای بود که در روسیه در حال زوال بود. اگرچه کاخ ۳۲٬۰۰۰ فوت مربعی در دوران شوروی به عنوان یک نهاد روانی خدمت کرده بود، اما فریادی دور از شکوه سابق قرن نوزدهم آن بود.

آقای واسیلیف تصمیم گرفت آن را برطرف کند. کار از مواد آرشیوی مانند نامه ها و خاطرات افرادی که در مهمانی در کاخ در heyday آن حضور داشتند – و ساخت بسیاری از حدس های تحصیل کرده – او ده ها اتاق، راهرو، و راه پله بزرگ به ظاهر سابق خود را ترمیم کرده است. گذشته از این، او آن را به روی مردم روسیه باز کرده است که هزاران نفر از آنها در طول چند سال گذشته، عمدتا در سفرهای روز از مسکو، در حدود 100 مایل به شرق می آیند.

وادیم رازوموف، وبلاگ نویس و عکاس که املاک نجیب پیش از انقلاب در روسیه را اسناد می کند، می گوید: «شما نمی توانید فقط این را «املاک ترمیم شده» نامید. «او حصاری در اطراف آن نسازید، بلکه آن را باز کرد تا مردم بیایند و تکه ای از تاریخ را تجربه کنند. … در اروپا مکان هایی مانند این وجود دارد، قلعه ها و املاک قدیمی که هدف عمومی جدیدی پیدا کرده اند، اما این یک چیز کاملاً جدید در روسیه است.»

استپانوفسکویه-ولوسورو، روسیه

کاخ اشرافی بزرگ، پر زرق و برق، احاطه شده توسط باغ داد و بیداد، جنگل های آرام، و حوضچه های ماهیگیری به خوبی ذخیره شده بود یک بار دید نسبتا رایج در حومه روسیه، حداقل در زمان czarist. همیشه در این نزدیکی ها روستاهای فقیر دهقانی خواهند بود که در این سرزمین سخت می کردند، خدمتکاران خانه بزرگ و سربازانی را برای ارتش کزار فراهم می کردند.

اما یک قرن پیش در میان انقلاب و جنگ داخلی، صاحبان این املاک اسراف آمیز فرار کردند و خانه های اسراف خود را ترک کردند تا سوزانده شوند، توسط جنگل ها بلعیده شوند، یا به عنوان اصطبل یا فروشگاه برای مزارع جمعی مورد استفاده قرار گیرند.

یکی از آن ها املاک خانواده کورکین بود که تقریباً ۲۰۰ سال قبل از آن آخرین اعضای قبیله توسط بلشویک ها در سال ۱۹۱۸ توسط بلشویک ها اخراج شدند. ساختمان اصلی به عنوان یک مرکز بهداشت روانی برای بخش عمده ای از دوره شوروی مورد استفاده قرار گرفت و به تدریج رو به زوال گذاشت تا اینکه بال اصلی آن در سال ۲۰۰۵ سوزانده شد.

اما پس از آن یک بانکدار سرمایه گذاری بسیار ثروتمند روسیه به نام سرگئی واسیلیف علاقه غیرمعمول به خود گرفت.

در دوران کزاریست روسیه، مهمانان برای رسیدن به سالن های سطح بالا که توپ های اسراف در آن برگزار می شد، از پلکان بزرگ در کاخ استپانوفسکویه-ولووسوو بالا می رفت.

او سال ها را صرف مرور محیط قانونی مورکی با هدف خرید املاک مخروبه کرد و هنگامی که عنوانی به دست آورد، شروع به ریختن میلیون ها دلار پول خودش برای بازگرداندن کاخ و زمینه های آن به شکوه سابق قرن نوزدهم خود کرد. امروز اگرچه او و خانواده اش اغلب در آنجا زندگی می کنند، اما او آن را به روی عموم روسیه باز کرده است که هزاران نفر از آنها در طول چند سال گذشته، عمدتاً در سفرهای روز از مسکو، می آیند. یادداشت ها در کتاب بازدید کنندگان ابراز قدردانی، شگفتی، کنجکاوی، و هیچ یک از خصومت های قدیمی دوران شوروی با ایده یک کاخ با شکوه، متعلق به خصوصی است که با آثار هنری با ارزش پر شده است.

وادیم رازوموف، وبلاگ نویس و عکاس که وضعیت حدود ۸۰ هزار املاک نجیب پیش از انقلاب در روسیه را اسناد می کند، می گوید: «شما نمی توانید فقط این را «املاک ترمیم شده» نامید.

“کاری که سرگئی واسیلیف انجام داد این بود که آن را به عنوان یک املاک زنده که غذای خودش را تولید می کند و راهی برای زندگی تولید می کند، بازگرداند. او حصاری در اطراف آن نسازید، بلکه آن را باز کرد تا مردم بیایند و تکه ای از تاریخ را تجربه کنند. … در اروپا مکان هایی مانند این وجود دارد، قلعه ها و املاک قدیمی که هدف عمومی جدیدی پیدا کرده اند، اما این یک چیز کاملاً جدید در روسیه است.»

املاک کوراکین

رژیم شوروی چند کاخ چزاری را به موزه یا گالری های هنری تبدیل کرد، تا مردم بیایند و تجمل افراطی را که اربابان سابقشان در آن زندگی می کردند و حداقل به صورت نمادین، آن را خود می بینند، مشاهده کنند. جنبه ای نامحبوب از زندگی شوروی نبود. اما در آشفتگی های اقتصادی و سیاسی که پس از فروپاشی USSR صورت گرفت، تقریباً هیچ به هزاران املاک مانوری رو به زوال که بقایای آن ها هنوز حومه روسیه را نقطه چین می کند، فکر چندانی نمی کرد.

سرگئی واسیلیف، بانکدار سرمایه گذاری روسیه که سال ها و ثروت هنگفتی را صرف بازگرداندن املاک خانوادگی شاهزاده کورکین سابق کرده است، در ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۰ با همسرش مارگاریتا در مقابل کاخ می ایستد.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

آموزش سئو