برای معکوس انقراض از گونه تعیین اهداف کمی برای حیات وحش و تنوع زیستی حفاظت

اتحادیه بین المللی زمین شناسی, علوم (IUGS) است به طور سیستماتیک تقسیم شده و به نام همه زمین را 4.5 میلیارد سال سابقه. طول زمان تقسیم شده است از طولانی ترین به کوتاهترین که میلیون ها, دوره دوره و اعصار است. با توجه به IUGS ما در حال حاضر در Phanerozoic eon, Cenozoic دوران کواترنر دوره هولوسن عصر و Meghalayan سن. اما تعداد زیادی از دانشمندان در حال همگرا در اطراف درک است که طبقه بندی نیاز به یک تجدید نظر سریع. آنها بر این باورند که سیاره ما در حال حاضر نقل مکان کرد و به یک عصر جدید به نام این قابلیت ها – سن انسان است. این است که بر اساس این واقعیت است که انسان امروز دارای بیشترین تاثیر بر محیط زیست و آب و هوا. ما به معنای واقعی کلمه تغییر چهره زمین است. و یکی از راه های ما انجام می دهند این است که با decimating گونه های دیگر است.

ما در این میان یکی از بزرگترین انقراض جمعی در تاریخ سیاره زندگی ما. بسیاری از دانشمندان نامیده می شوند این به عنوان بیولوژیکی نابودی و ششمین انقراض است. در حال حاضر گونه های در حال منقرض شدن حداقل ده ها تا صدها برابر سریع تر از آنها را بدون تاثیر انسان. تنها پنج بار قبل در سیاره ما تاریخ بسیاری از گونه های از دست داده شده است تا به سرعت. پنجم بود که دایناسورها محو شد.

آینده از گونه های وحشی است که واقعا تلخ در این سیاره است. عمده گزارش منتشر شده توسط هیئت بین دولتی علم سیاست پلت فرم بر روی تنوع زیستی و خدمات اکوسیستم (IPBES) در سال 2019 یافت که به طور متوسط 25 درصد از تمام حیوانات و گونه های گیاهی مورد بررسی در صورت انقراض بسیاری در عرض چند دهه. این ترجمه را به حدود 1 میلیون گونه است که در صورت انقراض مگر اینکه فوری و اقدام جدی گرفته شده است برای حفاظت از آنها.

اما واقعیت این است که هیچ کشوری در جهان در حال انجام است به اندازه کافی برای محافظت از حیات وحش و تنوع زیستی. اولین گزارش در مورد وضعیت مهاجر از گونه های ارائه شده به تازگی به این نتیجه رسیدند 13th نشست کنوانسیون حفاظت از گونه های مهاجر (CMS COP13) در گاندینگر نشان می دهد که جمعیت بسیاری از گونه های مهاجر در حال کاهش است. بازگشت به خانه در هند, در حالی که ما جشن افزایش ببر جمعیت در سال گذشته وضعیت گونه های دیگر خیلی خوب نیست. دولت هند پرندگان گزارش 2020 منتشر شده در CMS COP13 نشان می دهد که در حالی که ملی ما پرنده طاووس به خوبی در حال انجام بیش از یک صد گونه از پرندگان در خطر انقراض روبرو. بنابراین در حالی که ما قادر به ارائه برخی از حفاظت به ملی ما حیوانات و پرندگان, ما قادر به انجام این کار برای دیگر گونه های وحشی. اما هند و سایر نقاط جهان باید یک فرصت عالی برای انجام کاری معنی دار در سال 2020 است.

در این سال بسیار مهم است برای گونه های وحشی. سیستم مدیریت محتوا COP13 بود که برای اولین بار از یک سری از نشست های بین المللی به اوج خود رسید در سازمان ملل متحد در کنفرانس تنوع زیستی در پایان سال در چین است. در سازمان ملل متحد در کنفرانس جهانی تنوع زیستی استراتژی برای دهه آینده خواهد بود به تصویب رسید – پست-2020 جهانی تنوع زیستی چارچوب است. دیگر 2050 هدف به نام “زندگی در هماهنگی با طبیعت’ نیز خواهد بود تصمیم گرفت در این کنفرانس است. یک عامل کلیدی برای موفقیت آن خواهد بود که چگونه بلند پروازانه و سنجش هستند و اهداف.

از لحاظ تاریخی, تنوع زیستی اهداف شده است کاملا ذهنی است. این اهداف باید تحویل داده نمی شود نتایج. ما را مجبور به حرکت به سمت بیشتر کمی و عملی برای اهداف پست-2020 چارچوب و 2050 اهداف است. یکی از معدود چیزهای خوب در مورد تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد توافق نامه این است که ما باید یک سنجش هدف جهانی. تحت توافق پاریس کشورها توافق کرده اند که برای حفظ گرمایش جهانی به کمتر از 2°C ترجیحا 1.5°C. مشابه هدف یا مجموعه ای از اهداف باید تصمیم در سازمان ملل متحد در کنفرانس تنوع زیستی.

چک-کانادا دانشمند واسلاو Smil است درخشان نشان داد ما تاثیر بر زیست کره از طریق وزن همه مهره داران روی زمین (پستانداران و پرندگان و خزندگان هم قرار دادن). با توجه به محاسبات خود را در حال حاضر انسان ها و حیوانات اهلی وزن 99 ٪ از تمام مهره داران; وحشی مهره داران هستند و فقط 1%. ده هزار سال پیش زمانی که انسان ها به تازگی آغاز شده و کشاورزی را حل و فصل وضعیت فقط مخالف بود – وحشی مهره داران وزن 99 درصد و انسان و حیوانات اهلی تنها 1٪. اگر ما می خواهید به صرفه جویی در این سیاره زندگی خودمان را باید برای معکوس کردن این روند و آوردن یک تعادل بین وزن انسان و حیوانات اهلی و وحشی گونه است. شاید این می تواند یکی از اهداف برای حفاظت از تنوع زیستی.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im