برای کمک به کشور خود مبارزه COVID-19 دکتر دعوا اطلاعات غلط

Moumini Niaoné یک دکتر عمومی و متخصص بهداشت در بورکینا فاسو. اما اغلب او احساس می کند مانند یک مترجم.

در طول COVID-19 همه گیر تر از همیشه کار خود را شامل جستجو برای یک راه از صحبت کردن در مورد بهداشت با افرادی که ممکن است محدود سواد دانش علمی و مالی به این معنی است. “من خواهد آمد به جامعه و مسأله نگاه از چشم خود را. زمانی که من می دانم که آن را آسان تر برای طراحی مداخله” او می گوید.

پس از اولین موارد شناسایی شده در بورکینا فاسو – یک کشور غرب آفریقا مبارزه جهادی شورش که در آن نرخ سواد پایین هستند – دکتر Niaoné می دانست که شهروندان را مجبور به رفتن درب به درب به سبقت گرفتن اطلاعات غلط گردش در رسانه های اجتماعی.

او در جمع صدها نفر از داوطلبان که مجموعه ای از مکان های شلوغ مانند Grand Marché, پایتخت, شهر بزرگترین بازار: دو طبقه آفریقایی نگر ساختار آجر ساخته شده تا از کوچه خفه الکترونیکی کالاهای پر زرق و با تقلید طلا حلقه و زنجیر و کهنه با پارچه سطل و صندلی.

رویکرد خود را ساده است دکتر Niaoné می گوید: گوش دادن به نگرانی های مردم در تجزیه و تحلیل خود را درک و کار کردن چگونه آنها می توانند از خود محافظت کنند در راه است که حس می کند برای زندگی روزمره خود را. اما وجود دارد یک راه طولانی برای رفتن.

اوآگادوگو, بورکینا فاسو

Moumini Niaoné یک دکتر و بهداشت عمومی متخصص مرزهای به یک استودیو رادیو در اوآگادوگو طول می کشد و موقعیت پشت میکروفون 6 فوت از میزبان نشان می دهد. او تساوی خود ماسک سفید لهجه با خاکستری راه راه تطبیق خود آفریقایی نیام به خود بیشتر قابل شنیدن است. او آماده است به میدان coronavirus سوال از مردم است.

میزبان آتش خاموش درست یا نادرست با هدف اطلاعات نادرست در گردش در شهر.

“پس از لغو حکومت نظامی و محدودیت های مردم می تواند نوازش و بوسه,” او می گوید.

دکتر Niaoné لبخند می زند. “False,” او می گوید. “ما باید مراقب باشید از موج دوم است که می تواند به بدتر شدن این بیماری همه گیر.”

دو مترجمان انتقال کلمات خود را به Fulfude و Gourmantché دو کشور را در بسیاری از زبان ها در تلاش برای پیدا کردن یک کلمه “بوسه” که هیچ ترجمه تحت اللفظی است. آنها حل و فصل “گفت: سلام با دهان خود را.”

برای دکتر Niaoné سابق محقق فولبرایت که تکمیل شده کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه ایندیانا خود را از کار بی شباهت به ترجمه: آن شامل جستجو برای یک راه از صحبت کردن در مورد سلامتی و بیماری با افرادی که ممکن است محدود سواد دانش علمی و مالی به این معنی است. “من خواهد آمد به جامعه و مسأله نگاه از چشم خود را. زمانی که من می دانم که آن را آسان تر برای طراحی مداخله” او می گوید.

در حالی که آموزش در اوآگادوگو پایتخت بورکینافاسو دکتر Niaoné به خاطر دیدن هزینه های بالا از بيماران فقر و کمبود اساسی در علم پزشکی به عنوان او شاهد مرگ و میر ناشی از قابل پیشگیری و یا به راحتی قابل درمان بیماری است. تماشای یک بیمار دوباره “دو ماه یا دو ماه یا یک سال بعد با همان بیماری و یا با یکی دیگر از بیماری های مربوط به همان عامل خطر” او به یاد می آورد, “آن را مانند شما در حال انجام چیزی.”

او را دیدم که نقش مراقب گوش دادن و پیام می تواند در صرفه جویی در زندگی مردم و رمان coronavirus این قاعده مستثنی نیست.

“Allô Docteur”

پس از 9 مارس زمانی که اولین موارد شناسایی شده در بورکینا فاسو – یک کشور غرب آفریقا مبارزه جهادی شورش که در آن نرخ سواد پایین هستند – دکتر Niaoné می دانست که شهروندان را مجبور به رفتن درب به درب به سبقت گرفتن اطلاعات غلط گردش در رسانه های اجتماعی. او با قرار دادن یک تماس برای داوطلبان در Facebook صفحه و واتساپ ساخته شده یک اطلاعیه در رادیو و به زودی به جمع صدها نفر از داوطلبان در سراسر کشور و از جمله خود دانشجویان پزشکی در دانشگاه اوآگادوگو.

کلیر MacDougall

دکتر Moumini Niaoné debriefs دانش آموزان و داوطلبان پس از آنها به پایان رسید نهایی خود را بعد از اطلاع رسانی و افزایش آگاهی در جامعه از Nioko دوم در حومه اوآگادوگو, بورکینا فاسو.

بعد او را به امواج رادیو و تلویزیون در یک نمایش محبوب به نام “Allô Docteur” که در آن عادی Burkinabés تماس بگیرید و سوال در مورد این ویروس: از این که آیا این اختراع توسط دولت و یا یک آزمایشگاه به چه کسی می تواند بدون علامت باشد. در بسیاری از Burkinabés’ درک “کسی است که تنها بیمار زمانی که آنها در یک بستر” دکتر Niaoné توضیح می دهد.

او و داوطلبان مجموعه ای از مکان های که در آن ویروس می تواند به راحتی گسترش مثل Grand Marché این شهر بزرگترین بازار: دو طبقه آفریقایی نگر ساختار آجر ساخته شده تا از کوچه خفه الکترونیکی کالاهای پر زرق و با تقلید طلا حلقه و زنجیر و کهنه با پشته از طراحی روی پارچه و نیلی پارچه و سطل های پلاستیکی و صندلی.

تیم او ایستاده بود در ورودی در فلورسنت نارنجی جلیقه مطمئن شوید مشتریان و فروشندگان شسته دست خود را قرار داده و بر روی ماسک قبل از مصرف خود را متوسط. آنها عینک دست ساز, ماسک روشن-طرح دست بافته شده پارچه های که در پشت مبتنی بر دکتر Niaoné بسیاری از گفتگو با افرادی که به گفته آنها در بر داشت باندهای الاستیک که رو بر روی گوش خود ناراحت کننده است.

دکتر با دقت موج از طریق کوچه های گرند Marché و در نرم-صدای گفتاری بازار توصیه به قرار دادن ماسک خود را و ماندن در پشت اجتماعی فاصله خطوط. آنها موظف اما او گله و شکایت از سهل انگاری در اجرای حدود و ارائه بدبینانه توضیح: “آن است که در انتخابات سال است.” اگر چه دکتر خدمت در دولت را به بخش اورژانس پزشکی و تدارکات و او از نسل جوان از متخصصان بي پروا به انتقاد از رهبران هر چند عمومی مخالفت محدود باقی مانده است.

همکاران در پیشگیری

چند هفته بعد آنها در نقل مکان کرد به سرعت در حال رشد کم درآمد جامعه در حومه اوآگادوگو شناخته شده به عنوان Nioko دوم که در آن کار خود را به خصوص کلید. رئیس محلی – یا naabaدر فرهنگ Mossi بزرگترین گروه قومی در بورکینا فاسو – ملاقات دکتر Niaoné پر حرفی کردن در یک کلبه در خارج از دیواره خانه آراسته با پژمرده نقاشی خود را احاطه شده توسط کلید مشاوران. به عنوان اعضای جامعه چرخ سنگین بشکه فلزی و خوشه در اطراف محلی آب انبار به فاصله کوتاه دکتر Niaoné زانو به عنوان سفارشی و ارائه naaba با یک گالن پلاستیکی پر از صابون.

در اینجا و در همه جا دکتر Niaoné می گوید استراتژی خود را ساده است: گوش دادن به نگرانی های مردم در ثبت و تجزیه و تحلیل خود را درک و کار کردن چگونه آنها می توانند از خود محافظت کنند در راه است که حس می کند برای زندگی روزمره خود را. پس از آن می آید شناسایی و بسیج رهبران مانند naaba. کسانی که شامل “قانونی” رهبران و او خواستار آنها را “مشروع” آنهایی که: افرادی که اعتماد به دست آورده و به رسمیت شناختن بدون در نظر گرفتن وضعیت رسمی و می تواند آموزش داده می شود به صورت خود به خود گروه و ادامه کار.

“ما نیاز به جوامع درگیر از ابتدا. هنگامی که ما دیدم مردم در مبارزه برای باز کردن مساجد این دلیل است که رهبران مذهبی نیست که در پاسخ” او می گوید.

برای دکتر Niaoné آن به زودی مشخص شد که ساکنان در Nioko دوم احساس تنها افراد ثروتمند قرار گرفتند. “آنها گفت:” من نمی خواهید به پوشیدن [ماسک] چون من اصلا به Ouaga 2000,” او می گوید: با اشاره به حومه که در آن کارکنان سفارت و Burkinabé نخبگان زندگی می کنند. و با سطح بالایی از بی اعتمادی نسبت به سیاسی بسیاری فکر می کردند که همه گیر شد و دولت اقدام را به پول.

تیم نقشه برداری جامعه و بالقوه شناسایی نقاط داغ: آب انبار, کافه بازار, کلیساها و مساجد و مکان های مردان جمع شده به کارت های بازی و نوشیدن چای. داوطلبان دانشجویی – تحصیل همه چیز از اقتصاد و جامعه شناسی به قانون و پزشکی – بازدید چهار ساعت در روز و سه بار در هفته کار کردن که رهبران بودند و آموزش به آنها در مورد ویروس.

بعد از یک مدت طولانی از صبح روز شنبه در این زمینه دکتر Niaoné اعضای تیم دوباره به درخت که در آن آنها به پارک موتور سیکلت خود را. دکتر Niaoné صحبت می کند به یک زن فروش سرخ شده حلقه ای مانند اسنک به نام bourmassa و از او می پرسد که چرا او نمی پوشیدن ماسک. “این بیش از حد داغ نمی توانم نفس بکشم” او می گوید. یک مرد نشسته در خارج از درمانگاه بهداشت گفت: او نمی خواهد یک ماسک به دلیل همه گیر آورده بود توسط “اراده خدا” و بالا عفونت نرخ در ایالات متحده و اروپا است.

رشیدا Ouédraogo یک داروخانه دانشجو کار با Dr. Niaoné تیم می گوید: کار خود را “کمک کرده است تا مردم درک می کنم” اگر “وجود دارد کسانی هستند که هرگز بر این باورند از آنجا که آنها دیده نمی شود موارد با چشم خود.” اما هنوز هم وجود دارد یک راه طولانی برای رفتن. دولت و گروه های دیگر نیاز به صابون و ماسک به مردم بدون وسیله ای برای خرید آنها را خود او می افزاید.

به غرب آفریقا سازمان ملل آماده برای باز کردن مرزهای خود را دکتر Niaoné عصبی است که مردم را تبدیل به بیش از حد آرام است. اقدامات دولت کاهش یافته است اما برای او مبارزه با COVID-19 فقط آغاز شده است. با انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر او نگران سلامت اقدامات را کنار می شود.

“مانند این است که در ایالات متحده – اگر رهبری را نشان نمی دهد حق رفتار مردم را به حق اقدامات,” او می گوید. “ما باید به جوامع مالی و پشتیبانی به طوری که آنها می تواند به جلوگیری از بیماری خود. ما باید قوی تر کنشگران جامعه مدنی در انجام آنچه که من انجام. ما نیاز به افرادی که اعتماد به آنچه ما به آنها بگویید.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de