‘TN است که دولت پلیس … سیاستمداران بستگی پلیس برای کار کثیف خود را و اجازه می دهد آنها را به یک طناب بلند’

وادار سازد قتل در تامیل نادو P Jeyaraj و J Beniks موجب خشم عمومی. مدرس دادگاه عالی دفاع ملی و دبیر کل اتحادیه مردم برای آزادی های مدنی V Suresh, صحبت می کند به Jiby J Kattakayam در مورد آن:

چگونه سیستم کاملا شکست Jeyaraj و Beniks?

بیایید شروع که در آن نهادی پادمان و پا زدن در. گرفته شده از ایستگاه پلیس به ستهنکولم بیمارستان عمومی یک افسر پزشکی به تناسب اندام گواهی با وجود صدمات خود را. این کناره گیری از مسئولیت کیفری و سهل انگاری. پس از آن می آید بازداشتگاه دادرس که از دست رفته لکه بینی نشانه هایی از شکنجه. این یک گذشت که هزینه زندگی دو. بعد از نقض در نظر گرفتن قربانیان 100 plus کیلومتر دور به کویلپتی زیر زندان با وجود دیگر sub-زندان های موجود نزدیک تر است. این postmortem سوابق چندین آسیب بر خلاف sub-زندان ورود ثبت نام سکوت بر صدمات. سپس برای دو روز این مردان را writhed در درد قبل از مقامات زندان. آن را هنوز هم نمی توانید بیش از.

منطقه رئیس پلیس ادعا می کند که Jeyaraj و Beniks درگذشت شرایط از پیش موجود. اما پس از مرگ گزارش آشکار صدمات عمومی شد او می توانست اشتباه خود اعتراف کرد و اذعان شکنجه اتهامات. تحت قانون او را موظف به عمل به قانون و حقیقت است. این یک مورد غیر معمول. هر دو قربانیان تا به حال هیچ کیفری دارد ، سابق Tuticorin SP را سه چیز در اینجا: پوشش برای جوانان, dereliction از وظیفه کناره گیری از مسئولیت. در عرض یک ماه او را بازسازی می شود. عدالت خواسته همه این افسران پاسخگو باشد.

چگونه شایع است وادار سازد, شکنجه در TN?

آن را ممکن است یکی از هند توسعه یافته ترین کشورهای وادار سازد اما خشونت بسیار رایج است. TN است که یک پلیس ایالتی مانند آهنین در دستکش مخملی. دولت تاپ جنوب هند در وادار سازد و میر در NCRB داده است. ما مجبور به تکیه بر همان پلیس ساز که perpetrates خشونت وادار سازد. به طور طبیعی رسیدگی و پیگیری خواهد بود جنس بنجل. به طوری که حتی یک قاضی خوب هیچ گزینه ای جز تبرئه پلیس. اما TN دارای بخش تخصصی مانند CB-CID با عالی پلیس مهارت.

چرا دادستانی عدم جلوگیری از شکنجه ؟

بیایید گام به گام. حداکثر شکنجه اتفاق می افتد بین زمان پلیس دستگیری یک فرد به زمانی که آنها در واقع رکورد دستگیری او. من این فوق العاده-مرحله قانونی. پس از آن می آید بازداشتگاه مرحله که در آن قانون بسیار روشن است که دادرس باید مطالعه کردن بازداشتگاه نرم افزار و شاه و رسیدن قضایی رضایت که آیا جرائم ساخته شده در حال توجیه و بازداشت موجه است. دادرس است نگهبان از حقوق و قانون اساسی ما در این مرحله است. متاسفانه 95 درصد از قضات دادگاه در هند کاهش می یابد این کلید قضایی تابع به یک رویه و مکانیکی مراسم. دادستانی در حال شکست وظایف خود را به دلیل آنها نمی دانند که این قانون به خوبی و آموزش کافی نیست.

دوم ارتباط بین محلی افسر پلیس قضایی بازپرس, دادستان عمومی و افسر پزشکی بسیار قوی هستند و حتی دنج و یار به خصوص دور از شهرستانها بزرگ است. زمانی که پلیس شکایت دادستانی دومی به ندرت امن بالاتر قضائیه را پشتیبانی می کند. دادرس در پایین سلسله مراتب در حالی که یک مقام ارشد پلیس منطقه مسئول نفوذ در مراکز قدرت. دادستانی به من گفت که آنها می دانند که قوانین است اما پس از کتاب قانون باعث مشکل خواهد شد.

آنچه که راه رو به جلو برای پلیس اصلاحات ؟

پلیس اصلاحات نیاز به سه تغییر: تغییر فرهنگ کار تغییرات سیستمیک و democratising ساختار. کار فرهنگ در پلیس بسیار خشونت وحشیانه و debasing. من می گویم این از مشاهدات شخصی. این فحش برتر ماموران با استفاده از بر زیردستان کاملا کثیف. این یک راج بریتانیا یادگار اما افسران فکر می کنم این کمک می کند تا کنترل زیردستان. زمانی که یک شهروند می رود به بازرس پلیس او/ او خواهد بود درمان مانند خاک مگر اینکه شما اتصالات. شهروند درمان به عنوان یک دشمن به کنترل شود و از این رو خشونت است.

کار فرهنگ است که جهات علمی تحقیق و تفحص از آنجا که پلیس همه چیز را از bandobust VIP, وظیفه, ترافیک حضور در دادگاه به حل جنایات و حضور در مسائل مدنی. آنها inhumanly overworked. طبقه و جامعه تعصبات نیز اجرا شود. پس از آن وجود دارد فشارهای سیاسی که نژاد فساد است. قانون هیچ ماده به حوض افسران پلیس که خرابکاری شد. در سیستمیک تغییر خواسته های ما را به زنجیره ای از فرمان پاسخگو برای بررسی شکست می گذرد توجهی نشد. فقیر اعتقاد نرخ بنیادی از جنس بنجل تحقیقات به دلیل به خطر انداخته و مصونیت از مجازات نه استعداد کسری. سوم من نقطه democratising پلیس شامل بهبود رابط بین پلیس و رهبری سیاسی و شهروندان.

چگونه است TN و رهبری سیاسی همدست?

دراویدی احزاب باید برای اداره 50 سال گذشته. هر دو طرف با استفاده از پلیس به عنوان centrepiece از خود قانون است. پلیس نقش کلیدی در نه فقط جاسوسی عناصر رادیکال و یا احزاب مخالف بلکه جناح های رقیب در درون احزاب حاکم. بنابراین بجای: حکم سیاستمداران بستگی پلیس برای کار کثیف خود را و اجازه می دهد که پلیس به یک طناب بلند. ستهنکولم اوج چنین فاحش شیوه های فاسد.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de