هم به نوبه خود به زندگی پایدار: Covid-19 باید یک بیدارباش برای نژاد بشر

برای بیش از حد طولانی نژاد بشر گرفته سیاره اعطا شده برای بهره برداری از منابع و تهی و تنوع زیستی آن به خوراک ناپایدار ما راه می نویسد صنعتگر Pankaj M Munjal رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل HMC یک قهرمان موتور شرکت

Coronavirus بیماری همه گیر است که ضعف در سیستم بهداشت و درمان از جهان در راه بی سابقه و آورده بخش عمده ای از جهان برای متوقف مجازی. آن را نیز قرار داده تجدید تمرکز بر چگونه ناپایدار فعالیت های انسانی به ارمغان آورده است در مورد نابودی تنوع زیستی این سیاره فرسایش جنگلها و ذوب یخچال های طبیعی رها کردن یک سری از بیماری های زئونوز در ما می شود آن را سارس, MERS, ابولا, آنفولانزای پرندگان و یا Covid-19. یک گزارش از سازمان ملل متحد بدن بین دولتی علم سیاست پلت فرم بر روی تنوع زیستی و خدمات اکوسیستم (IPBES) نشان داد که سلامت سیاره اکوسیستم رو به وخامت است سریع تر از همیشه و نرخ انقراض گونه شتاب گرفته است.

با فعالیت های صنعتی و انسانی و سفر, متوقف, پاک کردن آسمان بازگشت بیش از بسیاری از نقاط جهان و نزد شنا کردن ماهی در بلور آب در ونیز, کانال به ما یک نگاه اجمالی از آنچه که می توانست اگر برخورد ما با مادر زمین در راه بهتر است. مثبت این محصول جانبی از یک اپیدمی جهانی یاد ما را از نیاز به فشار یک دکمه معکوس مجدد طرح توسعه انسانی مسیر بازسازی شهرهای ما تغییر راه ما از زندگی و پیکربندی مجدد ما حالت های حمل و نقل به کاهش انتشار کربن.

ایجاد زندگی پایدار

با هزاران نفر از زندگی و معیشت میلیون ها نفر از دست رفته جهان نخواهد بود همان دوباره و حتی پس از Covid-19 شیوع آن دوره اجرا شده است. با عمیقی سلامت و اثرات اقتصادی در کشور فقیر و غنی به طور یکسان و بازسازی پس از بحران جهانی نیاز به یک بازنگری و تازه و نظم و انضباط است که نگه می دارد و سیارات سلامت در میان اولویت های کلیدی حتی بالاتر از رشد اقتصادی است. آن را ضروری است به همین دلیل است که ما شروع به ساخت یک دوره بیشتر نسبت به شیوه زندگی پایدار حق دور. ما نیاز به رفتن به عقب و ایجاد یک آینده جدید است. حفظ منابع شامل ما حرص و آز و تغییر سبک زندگی ما باید مرکز این تلاش است. تمرکز بیشتر نیاز به اعمال افزایش بازیافت و کاهش استفاده از non-انرژی های تجدید پذیر و تغییر مرتبه به سازگار با محیط زیست حمل و نقل.

دوباره برنامه ریزی شهرهای ما

اتلاف منابع ارزشمند از جمله آب و انرژی و استفاده بیش از حد از غیر تجدید منابع و همچنین بیش از حد وابستگی به خصوصی موتوری حمل و نقل عناصر جدایی ناپذیر از شهرستانها ما. ما در شهرستانها و حمل و نقل شهری ساخته شده است ذاتا برای تشویق مردم به استفاده از اتومبیل و دیگر وسایل نقلیه شخصی و حتی سبز به عنوان مسافران پیاده و دوچرخه سواران – پیدا کردن خود را با توجه به یک مرحله درمان است. کل این مفهوم از “شهرستانها برای ماشین” نیاز به تغییر به سمت ساختمان های پایدار و دوستدار محیط زیست شهرستانها. به طور مشابه, آن است که به همان اندازه مهم دیگر اتخاذ شیوه های سازگار با محیط زیست پایدار مانند اجباری جمع آوری آب باران برای هر خانوار برای دوباره پر کردن تخلیه آب های زیرزمینی اجباری پانل های خورشیدی در تمام ساختمان ها برای تولید انرژی خود ما و موثر دفع زباله شیوه های است که اجازه می دهد مناسب تفکیک زباله. همچنین مهم است برای طرح مجدد شهرهای ما در چنین راهی است که ما ایجاد خودکفایی و امن جوامع است.

بازاندیشی حمل و نقل

برش جهانی تولید گازهای گلخانه ای نیاز به کاهش استفاده شخصی از وسایل نقلیه موتوری را به حداقل. تمرکز باید برای تضعیف استفاده شخصی موتوری حمل و نقل به عنوان آنجا که ممکن است و تشویق انتشار بزرگراه از سفر. پیاده روی دوچرخه سواری و حمل و نقل عمومی (WCPT) راهی به جلو است. در کشوری مثل هند که در آن آلودگی هوا در حال تبدیل شدن به غیر قابل مدیریت ترویج پیاده روی و دوچرخه سواری است که باید در دستور کار دولت است. وجود دارد از کشورها در اروپا است که می تواند به عنوان جهانی نقش مدل ها در این زمینه است. کشورهای شمال اروپا مانند هلند و سوئد باید مجموعه عمده معیار از طریق برنامه ریزی شهری است که باعث می شود پیاده روی و دوچرخه سواری در منبع اصلی حمل و نقل روزانه برای میلیون ها نفر از مردم است. شده اند وجود دارد مطالعات که برجسته نیاز برای ساخت دوچرخه سواری محبوب تر به طور موثر decongest شهرستانها به خصوص مترو. برای مثال یک کمیته راه اندازی در سال 2014 توسط وزارت انکشاف شهری به نگاه ضامن دهلی مشاهده شده است که 60 درصد از مسافران سفرهای بودند زیر 4 کیلومتر و 80 درصد آنها کمتر از 6 کیلومتر است که مناسب بود و همچنین به عنوان عملی غیر موتوری حمل و نقل مانند دوچرخه سواری است. این نیاز به برنامه ریزی شهری به آن اختصاص داده شده و امن دوچرخه سواری خطوط عمومی چرخه های سیستم ها و همچنین به عنوان سیستم حمل و نقل عمومی با آخرین مایل اتصال.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>