پرتاب دستکش بلند: مردم در سراسر جهان احساس اثرات پکن تهاجمی استقرار

جهان در تلاش برای پاسخگویی به coronavirus را گسترش ووهان به جهانی همه گیر به نظر می رسد که باعث به خصوص تلخ فرم چینی ناسیونالیسم. آن را فعال کرده چین به بازی بازی های قربانی از آنچه در آن می بیند به عنوان یک نامردان غربی طرح به نگه داشتن آن را. از دریای چین جنوبی به خیابان های هنگ کنگ و استرالیا زمین های کشاورزی به دره سیلیکون و هر کس می تواند احساس اثرات پکن به طور فزاینده تهاجمی استقرار. حتی تنش مبادلات بین چین و هند نیروهای نظامی در هیمالیا باید درک شود نه به عنوان یک کشمکش برای بریدن از زمین, اما به عنوان یک دیپلماتیک هشدار. هند و چین روی چیزی حساب کردن باید درک کنند که قیمت آن خواهد پرداخت هرگونه جانبداری از غرب در مسابقه برای رهبری جهانی.

دهلی نو در حال حاضر نشان داده ‘سخت’ تمایلات با سفت کردن قوانین سرمایه گذاری خارجی است که بار فرصت طلب چینی, خرید از شرکت های هندی. آخرین حرکت برای پیوستن به رهبری ایالات متحده چهار و تلاش خود را برای مختل, چینی, سلطه جهانی زنجیره تامین باید مطرح بیشتر زنگ. اگر چه هند عنوان اهمیت چهار به همراه وزرای امور خارجه نشست که با هدف عمدتا در برخورد با Covid-19 مسائل چین نمی تواند از دست رفته اهمیت این گروه در حال گسترش به کشورهایی مانند نیوزیلند و کره جنوبی و ویتنام است.

چهار به علاوه تلاش در یک زمان می آید زمانی که چین تحت افزایش نظارت برای سیاست آن است که در یک شدت تلافی جویانه حالت. استرالیا پیشنهاد به بررسی ریشه های کروناویروس مطرح است مشکلات جدی برای کشور با 35 درصد سهم خود در تجارت با چین. پکن در پاسخ تحمیل 80 درصد تعرفه های استرالیا جو و ممنوعیت واردات برخی محصولات گوشت. چین را تهدید به خروج دانشجویان از دانشگاه های استرالیا و ممنوعیت گردشگران از سرفصل زیر به وعده مجازات استرالیا برای همکاری با آمریکا استراتژیک و مسائل فنی مانند 5G.

نشانه آن است که بریتانیا می تواند تجدید نظر خود را زودتر پذیرش Huawei به عنوان یک شریک محدود در پروژه 5G را وادار استارک تهدید به اقدامات تلافی جویانه. چین روزانه سرمقاله گفت: “بریتانیا خواهد پرداخت قیمت اگر آن را انجام تصمیم به حذف Huawei.” دولت چین آن تاکید متصل “اهمیت زیادی به راه Huawei درمان در خارج از کشور” و به طور فزاینده ای طول می کشد آن را به عنوان “یک تست سنگ روابط دوجانبه”. عظیم سرمایه گذاری چین که نخست وزیر بوریس جانسون ممکن است در شمارش پست-Brexit بریتانیا ممکن است به اثبات می شود یک خیال واهی است. چینی تهدید که تلافی خواهد کرد “موج فراتر از فن آوری نگرانی” می آید یک هفته پس از ما برخورد یک ضربه سنگین به Huawei ممنوع دره سیلیکون chipmaker از تهیه این شرکت است.

در حالی که سیاست آمریکا در تلاش برای خفه هواوی یکی دیگر از چالش های بلندی در هنگ کنگ است. چین طرح را به قلمرو تحت صلاحیت این دادگاه ها از خود امنیت ملی قانون و نصب آن مخوف آژانس امنیت در هنگ کنگ در حال حاضر باعث یک واکنش آمریکا. اگر رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن concurs با وزارت امور خارجه است که ارزیابی هنگ کنگ است که دیگر مستقل قلمرو آن می ایستد به از دست دادن آمریکایی تجارت امتیازات آن تا کنون لذت می برد. با تهدید به پایان دادن به حقوق دموکراتیک در هنگ کنگ احتمالا باعث خروج غربی کسب و کار و کارکنان خود را در چین به نظر می رسد به پرتاب کردن دستکش بلند به ایالات متحده و شرکای آن: اقامت در هنگ کنگ در شرایط ما و یا رها کردن خود کسب و کار پر سود.

آن است که آیا BRI, Huawei هنگ کنگ و یا گسترده خود را ادعا می کنند به دریای جنوب چین پکن راه اندازی کرده است یک محدوده گسترده ای چالش ایجاد حفره چینی ناسیونالیسم در برابر عمده جهان دموکراسی و حقوق بین الملل. نشده اما آشکار است که تقاضای آن که جهان اذعان و قبول ضرورت چینی قدرت و بازنویسی قوانین به جای آن است. آنچه باید نگرانی هند و همفکر دیگر کشورها است و این واقعیت جدی: چین به نظر می رسد از لحاظ اقتصادی و هم از نظر نظامی آماده برای جذب شوک های غربی تلافی; اما تقسیم غرب و کشورهای در حال توسعه متحدان ویران coronavirus و اقتصادی عدم قطعیت ممکن است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>