‘وجود دارد در حال دلایل هند به ترس از طالبان و معامله آن برگ آینده افغانستان به طور کامل باز’

اخیر طالبان معامله را به زودی ترک یک خلاء قدرت در جنوب آسیا است. وندا Felbab-قهوه ایارشد همکار در مرکز برای قرن 21 امنیتی و اطلاعاتی Brookings Institution, visualises از سناریوهای محتمل در یک ارز با Pratigyan دس:

است که به تازگی امضا طالبان و مذاکرات صلح یک مصالحه ؟

آن را قطعا یک مصالحه. بسیاری از معاملات در پایان روز انداخته است. معامله می افتد کوتاه از آنچه (ما) سفیر زلمای خلیل زاد در اصل درخواست برای یک آتش بس دائمی و داخل افغانستان مذاکرات به مراتب شدید تر است. اما او قادر به آن را دریافت کند از طالبان. آنچه در نهایت پدید آمده بود که نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا به طور دائم خروج از افغانستان در ازای وعده های طالبان به هدف آمریکا و متحدان آن و یا اجازه می دهد تا دیگر گروه های تروریستی به کار از قلمرو خود را. طالبان وعده داده است برای شروع یک گفت و گو با دولت افغانستان. اما پس از آن هیچ تضمینی وجود ندارد که چگونه مذاکرات را شکل خواهد داد.

چگونه انجام شما می بینید که در آینده از این معامله است ؟

بسیاری از امکانات وجود دارد. سناریوی خوش بینانه است که دولت افغانستان و طالبان در نهایت موفق به مذاکره یک معامله قابل قبول در 14 ماه از خروج آمریکا و دولت افغانستان می تواند از مذاکرات مانند راه آنها تا به حال با Gulbuddin Hekmatyar. اما پس از آن اینها فقط خوش بینانه امیدوار است. در اوایل موارد طرفین درگیر خواست عفو در بازگشت از مشارکت سیاسی برای اجرای یک انتخابات.

طالبان می خواهد خیلی بیشتر. آنها نظر خود را به عنوان قدرت مشروع حاکم بر کشور است. علاوه بر آنها از نظر نظامی بسیار قوی است. اگر ما خوش یمن می تواند برای سال ها. سناریوی دیگر می تواند یک کودتا یا نظامی و یا برخی از سیاستمدار. علاوه بر این فراموش نکنیم که دولت افغانستان نبوده است بسیار آینده مورد معامله در تلاش برای خرابکاری در آن است. آنها در واقع به حال رسیده به هند به غرفه معامله به جای تمرکز بر یک نقشه راه در مورد چگونگی مذاکره با طالبان است. بنابراین آن است که صبر کنید و به تماشای وضعیت وجود دارد.

چه عمده چالش ؟

چالش عمده این است که معامله برگ آینده افغانستان به طور کامل باز. در سناریوی حال حاضر هر چیزی امکان پذیر است – از یک مذاکره به یک جنگ خونین. مهمتر از آن نیز باز می شود درهای خود را بر روی چه کشورهای دیگر رفتار خواهد شد – چگونه پاکستان رفتار خواهد شد. بسیاری از طالبان در حال تغذیه با پاکستان است. بنابراین اسلام آباد قطعا می خواهید به آن را به اشتراک گذاری تاثیر بگذارد. هند سعی خواهد کرد برای نفوذ در محیط زیست است. روسیه و ایران و چین نیز سعی خواهد کرد تا نفوذ است. بنابراین شانس بالا هستند که این عوامل همراه با منطقه ای ابهامات را پیچیده تر کرد.

علاوه بر این طالبان نیز صحبت به چین و روسیه و ایران است. با هر بار بازی کردن همه چیز ممکن است پیچیده در آینده است.

آنچه که تاثیر این معامله در هند ؟

دلایلی وجود دارد برای هند به ترس از آن است. روسیه و ایران و هند و بخشی از این گروه که از حمایت اتحاد شمال در 1990s برای مبارزه با طالبان است. در طول سال و روسیه و چین و ایران را ساخته اند که با طالبان صلح کنند.

من احساس می کنم هند را پیدا خواهد کرد خود را در یک وضعیت که در آن است یا خیر و یا دسترسی محدود به یک کشور که در آن طالبان خواهد بود قابل توجه سیاسی بازیکن در دولت است. از آن خواهد شد یک چالش عمده برای هند به عنوان روابط خود را با طالبان باقی می ماند بسیار سرد و یا خصمانه. مسئله بزرگتر این است که آیا طالبان اجازه خواهد داد که حملات تروریستی علیه هند از قلمرو آن است. من احساس می کنم پس از 9/11 طالبان آموخته اند که آشکار نقض می تواند هزینه آنها را به شدت.

زنان باید خود را ابراز دغدغه بیش از معامله.

ما به طور کامل در سمت چپ آن به افغان ها. قصد بازگشت به, دولت اوباما, دولت آمریکا, تلاش برای مذاکره در این نقطه است که طالبان باید احترام به قانون اساسی افغانستان حقوق زنان و غیره. اما این شکست در متقاعد کردن طالبان در ذهن شما وجود دارد که بزرگتر ما حضور سربازان امریکایی در آن زمان. بنابراین این زمان آنها نادیده گرفته شده در آن است.

من احساس می کنم اگر طالبان به قدرت حقوق زنان محدود خواهد شد. من شگفت زده خواهد شد اگر آنها به عنوان محدود به عنوان در 1990s در فضاهای شهری و یا اگر زنان به طور کامل تحت فشار قرار دادند از فضای عمومی است. اما در مناطق روستایی این واقعیت است که وجود دارد. همه چیز تغییر کرده است برای بسیاری از زنان است. وجود یک شکاف در میان زنان افغان در مورد آنها چه فکر می کنم در مورد مذاکره است. جوان تحصیل زنان در کابل جلال آباد می ترسم که آنها را به حاشیه رانده محدود شده و یا مورد آزار قرار گرفته. زنان در مناطق روستایی واقعا تجربه آزادی همتایان خود در مناطق شهری کردم. آنچه آنها با تجربه بیش از سال است تروما از جنگ; آنها به سادگی می خواهید جنگ به پایان رسیده است. حتی طالبان تقسیم شده است بیش از حقوق زنان.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

آموزش سئو