‘جهش گزارش شده در ووهان سارس- CoV-2 اصلی نقش در پاتوژنز ویروسی’

راشمیچودری ، دانشیار AIIMS، Bhopal، یکی از اعضای تیم به دنبال آزمایشگاه BSL-3 (سطح ایمنی زیستی 3 آزمایشگاه برای رسیدگی به ویروس های عجیب و غریب) وجوددارد.  او یک دانشمند تحقیقاتی با مرکز عفونت و ایمنی برای بیماری زا کشف و ویروس شناسی مولکولی دانشگاه کلمبیا بود. او با ویبهاو گنجناب دربارهٔ ماهیت رمان کوروناویروس گفتگو می کند:

چه نگاهی شما در سارس – CoV – 2؟

شیوع بیماری سارس-کووی در سال ۲۰۰۳، MERS-CoV کمتر از ۱۰ سال بعد و سارس-کواو-۲ در دسامبر ۲۰۱۹ که در نهایت به همه گیر شدن جهانی منجر شد، تهدید قابل توجه کوروناویروس ها را برای انسان ها برجسته می کند. توالی یابی ژنومی این ویروس RNA تأیید کرده است که پروتئین پاکتی آن که به عنوان ‘اسپایک’ شناخته می شود نقش مهمی دارد. تغییر خاصی در حوزه اتصال گیرنده آنها [RBD] انجام شد. علت جهش و ظهور آن به عنوان یک گونه جدید از ویروس کوروناویروس است. این بسیار متفاوت از تمام شناخته شده کوروناویروس ها و بسیار بیماری زا در مقایسه با سارس- CoV و MERS- CoV.

…این اولین نمونه از این گونه جهش ها در ویروس ها اتفاق می افتد؟

RNA ویروس ها تمایل به جهش و / یا دوباره ترکیب از طریق یک فرایند مداوم تولید شبه گونه به دلیل عدم مکانیسم غلط گیری در ژنوم خود را. آنفلوانزا، و Bunyaviridae خانواده ویروس ها بهترین نمونه هستند. Covid-19 گروهی از اختلالات است که تولید کنترل نشده از سایتوکاین های طرفدار التهاب را نشان می دهد. کم بودن پاسخ ایمنی، و عفونت های ثانویه بیشتر منجر به نارسایی عضو متعدد. تهدید Covid-19 واقعی است و از منابع مشترک انسان و انسان به جمعیت انسان ریخته و فوری نیاز به توسعه واکسن برای حفاظت.

چقدر طول می کشه واکسن Covid-19 پیدا بشه؟

پژوهش ها و آزمایش های انسانی در حال اتفاق می افتد در یک پیاده روی جنگ و اولین واکسن Covid-19 می تواند انتظار می رود جایی در حدود اواسط 2021. با این حال، امکان ظهور سویه های جدید را نمی توان رد کرد.

واکسن BCG کمک می کند؟

اندک مطالعاتی که در مورد این موضوع که واکسن BCG ممکن است به عنوان ضد التهاب و کمک عمل کند بحث شده است. BCG به بزرگسالان مبتلا به زجر تنفسی شدید و سپسیس داده می شود تا التهاب ناشی از عفونت را کاهش دهد. به همین دلیل است که آن را به عنوان پیشگیری به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی در بسیاری از کشورها اداره می شود و یکی از گزینه های در نظر گرفته شده است.

تحقیقی وجود دارد که نشان دهد مردان بیشتر از زنان مستعد ابتلا به Covid-19 هستند؟

مطالعات متعدد نشان داده اند که مردان بیشتری از جاوید در حال مرگ از زنان هستند. مردان ۶۳٪ تلفات را در اروپا به عنوان گزارش شده توسط WHO. رفتارهایی که بر سلامت ریه مانند سیگار کشیدن تاثیر می کنند نیز ممکن است در تاثیر بیماری در مردان نقش داشته باشند تا دیگران، به بیماری های هم مرگ و بیماری هایی مانند آسم، برونشیت، امفازم، قلب و بیماری های تنفسی کمک کنند. ژنتیک ممکن است نقش بزرگی داشته باشد، چرا که زنان به دلیل کروموزوم X اضافی خود سیستم ایمنی قوی تری دارند و نسبت به مردان پاسخ بهتری به عفونت ها دارند.

از آنجا که ویروس تا حد زیادی در حیوانات یافت شد، چگونه خود را در انسان جهش؟

ویروس های RNA زُنوزُوُنُز پتانسیل جهش برای یافتن راه هایی برای حمله به سلول های انسانی را دارند که با ایجاد تغییرات خاصی در سایت های اتصال گیرنده خود را انجام می دهد. پس از داخل، ویروس شروع به تکرار خود می کند و کنترل چرخه سلول های انسانی را به دست می گیرد تا تولید نزاد خود را در میلیون ها نفر برای آلوده کردن سلول های بیشتر. ویروس معمولا 5-14 روز چرخه زندگی، آن را آلوده میزبان، ضرب، آسیب به اندام ها و در نهایت دفع از بدن است.

چرا تعداد مرگ و میر در هند کم است؟

اصولا ً به مصونیت بستگی دارد. بسیاری از مطالعات اخیر نشان داده اند که میزان مرگ و میر مورد سارس-CoV-2 نیز از نظر جغرافیایی متفاوت است، بین گروه های سنی و زمانی. در ووهان سارس-کو-۲ جهش های گزارش شده ای وجود دارد که در بیماری زایی ویروسی نقش دارند. پنج نوع از کلدها وجود دارد که به صورت نوع O, B, B1, A1a, A2a در سطح جهانی در حال گردش هستند. نوع O نوع اجدادی [ووهان فشار]، نوع B در انگلستان، B1 در بخشی از ایالات متحده و سنگاپور، A1a در ایتالیا، A2a در هند بود. در هر کشور تنوع نوع ویروس در ابتدا افزایش و سپس کاهش یافت. ویروس اجدادی جایگزین ویروس های تکامل یافته A2a، در هر یک از کشورهای آسیب دیده و همچنین در سطح جهانی شد. در چین، ویروس به نظر نمی رسد تکامل یافته است; ویروس اجدادی نوع O نوع غالب باقی مانده است، اگر چه تنوع نوع ویروسی اضافه کار افزایش یافته است. تنوع توالی در ایتالیا در طول زمان کم باقی ماند، با A2a که نوع غالب. الگوی در آمریکا جالب توجه بود به عنوان تنوع توالی کاهش یافته است، فراوانی نوع اجدادی O به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافت، و نوع A2a به نظر می رسید به جای نوع B1.

who کردم آن را اشتباه در خواندن ویروس و در نتیجه گمراه جهان?

هر روز تجربه یادگیری است. هیچ مطمئن نیست که همه چیز در مورد این ویروس شناخته شده است، به عنوان آن را به طور متفاوت در افراد مختلف. قبل از آن، این فکر بود که ممکن است مانند SARS-CoV یا MERS-CoV باشد، اما این بسیار متفاوت است. بسیاری از تحقیقات لازم است برای ایجاد آن را محکم.

سلب مسئولیت : نظرات بیان شده در بالا خود نویسنده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de