سازمان بهداشت جهانی تساوی توپخانه ضد هوایی برای پاسخ به چین Coronavirus

خالی خیابان در ووهان در روز شنبه.

عکس: گتی ایماژ/گتی ایماژ

پکن—زمانی که سازمان بهداشت جهانی اعلام عمومی جهانی-بهداشت و درمان اضطراری در پایان ماه گذشته آن را ستایش چین را “فوق العاده” تلاش برای مبارزه با کروناویروس اپیدمی و خواست کشورهای دیگر به محدود کردن سفر است.

“چین است که در واقع تعیین یک استاندارد جدید برای شیوع پاسخ” که مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus گفت.

بسیاری از دولت ها نادیده گرفته توصیه های سفر. دیگر عمومی-کارشناسان بهداشت و درمان با انتقاد خود را بی حد و حصر ستایش برای چین است.

“این بسیار برای من روشن—باید آن را به بسیاری از مردم در جهان که دکتر Tedros و این که در یک بدجور موقعیت دشوار بین آنچه علم دیکته و بسیار قدرتمند کشور” گفت: لارنس Gostin, استاد بهداشت جهانی حقوق در دانشگاه جورج تاون که توصیه می کند که.

در میان شکایت به کارگردانی دکتر Tedros: او خم به پکن با تمجید یک پاسخ که شامل quarantining 60 میلیون نفر از مردم — که بسیاری از کارشناسان بهداشت و همچنین مغایر با دستورالعمل های WHO—در حالی که تماس در کشورهای دیگر نه به قطع سفر و تجارت با چین.

در مصاحبه روز شنبه دکتر Tedros را تکذیب کرد که متمایل به فشار. او گفت که چین اقدامات با هم تناقض ندارند که استانداردها و کاهش ویروس گسترش یافته است. “آنها در حال کاهش آسیب پذیری کشورهای دیگر,” او گفت:.

Coronavirus ارائه سازمان ملل متحد با یک معما را تهدید می کند که توانایی خود را برای رهبری جهانی در پاسخ به این بحران است.

تهدید سلامت

سازمان بهداشت جهانی است و مخالفت با تعداد رو به رشد شیوع در سال های اخیر است.

موارد

آنفولانزای H1N1

همه گیر*

284,500

مرگ و میر

رمان coronavirus‡

45,204 موارد

1,117 مرگ و میر

مرگ و میر

وبا

(یمن)

Zika†

سارس

H5N1 آنفلوآنزا

MERS

2002

’10

’20

وبا

(هائیتی)

ابولا

(غرب

آفریقا)

زرد

تب

(برزیل)

ابولا

(کنگو)

موارد

آنفولانزای H1N1

همه گیر*

284,500

مرگ و میر

رمان coronavirus‡

45,204 موارد

1,117 مرگ و میر

مرگ و میر

وبا

(یمن)

Zika†

سارس

H5N1 آنفلوآنزا

MERS

2002

’10

’20

وبا

(هائیتی)

ابولا

(غرب

آفریقا)

زرد

تب

(برزیل)

ابولا

(کنگو)

موارد

رمان coronavirus‡

45,204 موارد

1,117 مرگ و میر

آنفولانزای H1N1

همه گیر*

284,500

مرگ و میر

مرگ و میر

وبا

(یمن)

Zika†

سارس

H5N1 آنفلوآنزا

MERS

2002

’10

’20

وبا

(هائیتی)

ابولا

(غرب

آفریقا)

زرد

تب

(برزیل)

ابولا

(کنگو)

2002

سارس

موارد

مرگ و میر

H5N1 آنفلوآنزا

H1N1 flu pandemic*

284,500 مرگ و میر

’10

وبا (هائیتی)

MERS

ابولا (غرب آفریقا)

Zika†

زرد

تب

(برزیل)

وبا (یمن)

ابولا

(کنگو)

رمان coronavirus‡

45,204 موارد

1,117 مرگ و میر

’20

*تخمین می زند که وجود دارد تا به 200 میلیون نفر از H1N1 در سراسر جهان, اما دهها میلیون نفر از موارد نبود تایید کرد. مرگ و میر شده است. †Zika ناشی 20 مرگ و میر و همچنین 2,525 انسفالوپاتی موارد در نوزادان را تحت تاثیر قرار زنان باردار است. ‡از 10 a. m. EST شنبه
توجه داشته باشید: سال نشان داده شده است برای شیوع این سال آنها شروع شد. برخی از آنها هنوز هم ادامه دارد.

منابع: که; مراکز کنترل بیماری و پیشگیری (H1N1 مرگ و میر); سازمان بهداشت پان آمریکا (Zika); جانز هاپکینز مرکز سیستم های علوم و مهندسی (رمان coronavirus)

بیش از آن دهه مبارزه با شیوع این است که به ندرت تا به حال برای مقابله با یک نهاد سیاسی و اقتصادی قدرتمند چین امروز است. آن را نمی توانیم به بیگانه رهبری این کشور که نفوذ و مالی largess هدف آن جذب به بهداشت جهانی باعث می شود. به آن نیاز دارد پکن همکاری در جلوگیری از مقاصدشان همه گیر—و این ممکن است آخرین بار. چین است که منبع بسیاری از پاتوژن در حال ظهور است که پرش از حیوانات به انسان ها در آن ریخته زنده بازار و می تواند باعث بیماری های همه گیر مرگبار.

که نقش مارشال یک پاسخ جهانی به عمده شیوع به رعایت مقررات بین المللی بهداشت به که کشور به توافق پایبند و برای تصمیم گیری و توصیه ها بر اساس بهترین در دسترس علم است. که گاهی اوقات شامل مقابله با یک دولت که در آن بهداشت عمومی تهدید آشکار است.

بسیاری از افرادی که کار می کنند و یا کار کرده اند با این سازمان که مطالعه آن عملیات می گویند که در اعلام یک اورژانس بهداشت جهانی پیش از این آژانس به وزن بیش از حد به چین نگرانی که این حرکت خواهد آسیب اقتصاد آن و رهبری آن را در تصویر.

که Tedros Adhanom Ghebreyesus دیدار با رئیس جمهوری چین در ژانویه. 28 در پکن.

عکس: Naohiko Hatta /مطبوعات استخر

توسط ستایش در چین پاسخ effusively این است که به خطر انداختن خود پاسخ اپیدمی استانداردهای فرسایش جهانی آن اقتدار و ارسال پیام اشتباه به کشورهای دیگر است که ممکن است در آینده روبرو شیوع آنها می گویند.

“این که پیام است که نه کسی ترس و وحشت نگه داشتن سفر, جریان, حفظ مرزهای باز و سپس گفت که ما از دولت چین یک مخلوط پیام” گفت: کلی لی یک استاد در کانادا دانشگاه سیمون فریزر نوشت که یک کتاب را که شرکت تاسیس شده که با همکاری مرکز جهانی تغییر و سلامت.

“یک مسئله کلیدی است که می تواند به ما اعتماد زمانی که ما این شیوع” او گفت:. “واقعا باید به چه کسی است.”

که مشاوره در برابر محدودیت های مسافرتی که در آن می گوید می تواند باعث اختلال و غیر ضروری آسیب های اقتصادی است که به طور گسترده ای نادیده گرفته شده است. مدت کوتاهی پس از اورژانس جهانی اعلام شد ایالات متحده هشدار داد در برابر همه سفر به چین و ورود ممنوع برای بسیاری از مسافران از وجود دارد. بیش از ده کشور دیگر از جمله چین را دوست نزدیک روسیه و به دنبال آن با سفر خود را محدودیت. خطوط هوایی بین المللی به حالت تعلیق پروازها.

یک بریتیش ایرویز اطلاعات صفحه نمایش در لندن نشان می دهد که لغو پرواز به پکن در ژانویه. 29.

عکس: اندی باران/سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

چین می گوید از آن شده است به اشتراک گذاری سریع اطلاعات در مورد شیوع و سرزنش ایالات متحده برای تنظیم یک مثال بد در تحمیل یکجانبه محدودیت های مسافرتی.

“با در نظر گرفتن اقدامات قوی در چین است و نه فقط بازیگری به خاطر مردم خود بلکه برای مردم سراسر جهان” سخنگوی وزارت امور خارجه Geng Shuang گفت: به طور منظم اخبار جلسه دوشنبه. دولت چین دفتر اطلاعات ملی و کمیسیون بهداشت نمی پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

دکتر Tedros گفت: در مصاحبه ای که چین قرنطینه در استان هوبئی— شیوع بیماری را در کانون—سازگار با این که مقررات بین المللی بهداشت و یا IHR یک معاهده امضا شده توسط کشورهای عضو از جمله چین که خواستار حداقل سرزده اقدامات ممکن و قوی برای حفاظت از آزادی و حقوق بشر است.

یک قرنطینه است مجاز “به عنوان طولانی به عنوان یک کشور اقدامات است که متناسب با این مشکل آنها است,” او گفت:.

اما او گفت: “من فکر می کنم که حقوق بشر و غیره باید محترم شمرده شود.” او گفت که نیاز به نظارت بر وضعیت برای اطمینان از حرکت منابع نیست دچار اختلال میشود.

او گفت: او همچنین اعتبارات چین با شناسایی این ویروس در “زمان ثبت” های ژنتیکی آن توالی سریع و ضعیف بالقوه بین المللی گسترش یافته است.

در یک کنفرانس خبری هفته گذشته دکتر Tedros گفت: “خیلی صریح و بسیار رک” جلسه Jan. 28 با چین Xi Jinping تولید نتایج از جمله توافق برای به اشتراک گذاری داده ها و ارسال یک تیم از کارشناسان بین المللی به رهبری که به چین است.

“در طول سفر ما ما به آنها گفت که شما نیاز به سرعت بالا و زمان است که از ذات او گفت:” در مصاحبه.

ردیابی Coronavirus

در دو ماه coronavirus است بیمار هزاران نفر در چین و به بیش از بیست کشور جهان است.

هنوز هم آن را در زمان نزدیک به دو هفته برای آژانس به رفتن جلوتر از چین به ارسال حتی یک پیشرفت تیم که وارد پکن روز دوشنبه برای بحث در مورد یک ماموریت مشترک. سه فرد تیم در حال مذاکره با مقامات چینی دستور کار و پرسش هایی که در این ماموریت مشترک حدود 10 کارشناسان بین المللی را دنبال خواهد کرد, Dr. Tedros روز دوشنبه گفت:.

“این است که به نگه داشتن چین در کنار آن” گفت: جان مکنزی یک بیماری عفونی متخصص است که با یک استاد بازنشسته در استرالیا Curtin دانشگاه و عضو یک که کمیته که به توصیه دکتر Tedros در اعلام جهانی بهداشت عمومی اورژانس. “چین دارای سابقه در گذشته البته از clamming تا زمانی که آن را می خواهد.”

دکتر مکنزی سوال که چرا مقامات چینی به نظر می رسد به تاخیر گزارش افزایش عفونت در نیمه اول ژانویه. بسیاری از کارشناسان بهداشت بر این باورند که شیوع و گسترش سریع تر در اوایل زیرا مقامات محلی سعی در پوشش آن از جمله توسط reprimanding یک دکتر محلی که به دنبال بالا بردن زنگ و سپس آهسته به اعلام آن می تواند از فرد به فرد.

“چین بدیهی است که یک بازیکن مهم,” دکتر گفت: مکنزی. “بنابراین همه چیز را که می کند به نگه داشتن آن در ذهن. در همان زمان شما می توانید بیش از حد effusive.”

از زمان تاسیس آن در سال 1948 که دارای نقش مهمی در هماهنگی جهانی در پاسخ به بهداشت عمومی و تهدید و شمارش در میان دستاوردهای خود را ریشه کن کردن آبله. اداره آن توسط کشورهای عضو آن احترام به حاکمیت ملی.

آژانس به بهبود توانایی های خود را پس از سال 2014 زمانی که آهسته اداری در پاسخ به ابولا در غرب آفریقا کمک کرد تا سوخت یک بحران جهانی است. نگران آن است که coronavirus را در کشورهای دیگر این است که مشاوره در مورد چگونه برای شناسایی و جلوگیری از گسترش آن در هماهنگی تحقیقات و توزیع صدها نفر از هزاران نفر از کیت های آزمایش.

یک خیابان در ووهان در روز دوشنبه.

عکس: گتی ایماژ

چین قرنطینه هوبئی—بزرگترین در تاریخ بشر—ممکن است در عین حال موثر ثابت کارشناسان بهداشت می گویند. اما شواهد علمی کمی که بزرگ جمعیت گسترده قرنطينه کار می کنند. چنین اقداماتی در گذشته باعث شده که مردم به دنبال غیرقانونی فرار راه های جلوگیری از گزارش به مقامات زمانی که بیمار و تبدیل به جسمی خصمانه نسبت به سلامت کارگران است. قرنطینه احساس خطر دولت های خارجی که درهم به تخلیه شهروندان خود.

“این یک اقدام شدید و قرنطینه محدود اثر” در این مقیاس گفت: Devi Sridhar, یک کارشناس بهداشت جهانی در دانشگاه ادینبورگ که کار کرده با U. N. سازمان ها و وزارتخانه های بهداشت و درمان در کشورهای در حال توسعه.

“راه آنها رفته ام در مورد آن بسیار خطرناک است چرا که شما در واقع شروع به ساییده شدن که اعتماد به دولت,” او گفت:. “شما می خواهید شهروندان آینده رو به جلو و گفت: من احساس ناخوشی.”

در قدرت پس از سال 2012 آقای یازدهم تبدیل شده است چین قوی ترین رهبر در دهه خفقان منتقدان در خانه در حالی که تقویت کشور خود نقش خارج از کشور. قابل توجه تعادل مناسب با چین ثابت شده است به یک چالش برای دولت, شرکت ها و دیگران در جهان دموکراتیک است. چین در حال حاضر بزرگترین کمک کننده به سازمان ملل را به طور منظم بودجه پس از ایالات متحده آمریکا

چین اهمیت به این که مشتق شده نه به عنوان یک زمان کمک کننده است اما به عنوان یک منبع آینده از بودجه و همکاری با آن برای مقابله با بزرگترین مشکل بهداشت جهانی.

این است که حمایت چین از ساختمان های مراکز پزشکی و اعزام تیم سلامت به کشورهای درگیر در بلند پروازانه خود کمربند و جاده ابتکار جهانی زیرساخت های پروژه. دکتر Tedros به نام چین بهداشت و درمان-مراقبت از تعمیرات اساسی ارائه بیمه درمانی برای همه شهروندان یک مدل جهانی برای پوشش بهداشت و درمان یکی از اولویت های.

بسیاری از کارشناسان بهداشت می گویند چین سزاوار اعتبار برای پاسخگویی بیشتر به سرعت و به طور موثر از آن به سندرم حاد تنفسی بیماری همه گیر که به کشته شدن 774 نفر در سطح جهان در سال 2002 و 2003. پکن به طور گسترده ای برای انتقاد از پوشش است که اپیدمی برای ماه می باشد.

یکی از دلایل چین فعال شد در که از آن پس مردم درگیر می گویند برای اطمینان از که تایوان دموکراتیک حکومت خود جزیره است که پکن در نظر گرفته بخشی از قلمرو خود نبود یک حزب به IHR پیمان. تایوان نیست عضو چه کسی است.

پکن و سپس حمایت انتصاب مارگارت چان ، یک مدیر سابق بهداشت در هنگ کنگ به عنوان کسی که مدیر کل از سال 2006 تا سال 2017.

پس از 2017 چین مسدود تایوان از حضور در این سازمان سالانه مجمع بهداشت جهانی پس از انتخابات از استقلال متمایل رئیس جمهور وجود دارد.

تایوان مقامات بارها و بارها گفت که پکن نیست به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد شیوع بیماری با آنها. پکن گفت: آن را نگه داشته است, تایوان با 18 مورد تأیید و از دوشنبه اطلاع داد.

کارکنان در نیویورک John F. Kennedy International Airport ماه گذشته.

عکس: اسپنسر پلات/گتی ایماژ

برخی از خارجی مقامات دولتی و عمومی و کارشناسان بهداشت بر این باورند که دکتر Tedros سابق اتیوپی وزیر خارجه به تعویق افتاد اعلام اورژانس جهانی در ماه گذشته تا حدودی در احترام به چین و نگرانی است.

دکتر Tedros گفت که چنین نیست. “چین هرگز دخالت در این” او گفت:. “آنها نمی باید هر گونه مشکل زمانی که ما گفت: ما تمرکز بر علم است.”

به این تصمیم مدیر کل می تواند به حساب عوامل از جمله دیدگاه های دولت نگران و مشاوره از یک کمیته اضطراری—در این مورد متشکل از 15 عضو از جمله یکی از ملی چین کمیسیون بهداشت و یکی دیگر از مراکز ایالات متحده برای کنترل بیماری و پیشگیری و همچنین شش مشاوران متخصص. آن بحث نیست ساخته شده; اعضا و کارشناسان امضای توافق نامه های محرمانه.

کمیته اضطراری موفق به رسیدن به یک توافق در یک جلسه در Jan. 22 و 23. Didier Houssin, کمیته صندلی یک کنفرانس خبری گفت بدن تقسیم شد “تقریبا 50-50.” یک طرف اشاره به افزایش عفونت و نصب شواهد این بیماری را شدت او گفت که دیگر با اشاره به تعداد محدودی از موارد در خارج از کشور و چین اقدامات متقابل.

به اشتراک گذاری افکار خود را

چگونه به خوبی شما فکر می کنم که به کار گرفته coronavirus شیوع? پیوستن به مکالمه زیر.

پیش از جلسه دوم روز چین قفل شده است و سه شهر در مرکز اپیدمی—ووهان هوانگگنگ و اژو—پوشش از 20 میلیون نفر است. چین فشرده این کمیته به توصیه اضطراری با توجه به یک فرد آشنا با مذاکرات خود. دکتر Tedros گفت: چین موقعیت خود را توضیح داد اما فشار نمی کند. “حتی اگر آنها را فشار دهید آن را نمی خواهد هر چیزی را تغییر دهید,” او گفت:.

بسیاری از دولت ها در برابر این حرکت در هنگام مواجهه با شیوع بیماری در درون مرزهای خود را, اما آن را حمل وزن بیشتر در آینده از چین با توجه به جهانی بهداشت ،

دکتر Tedros که می تواند نادیده گرفتن این کمیته تصمیم خود را اعلام اضطراری. تعداد موارد خارج از چین بود وجود دارد هیچ شواهدی از انتقال انسان به انسان در خارج از چین وجود دارد و پرسش های بی پاسخ در مورد ویروس را شدت و توانايی انتقال, او گفت:. کمیته توصیه می شود نشست دوباره در 10 روز.

“بود که به اشتباه در سمت راست وجود دارد: آن را قرار داده و آنها را در بدترین حالت ممکن جهان” گفت: دیوید Fidler, یک کارشناس بهداشت جهانی در شورای روابط خارجی است که یک مشاور برای چه کسانی و در فهرستی از کارشناسان که می تواند خواسته می شود برای پیوستن به یکی از آن اضطراری کمیته بود اما نه در این مورد. “به نظر می رسد مانند آنها کشیده پاهای خود را.”

در Jan. 23 وجود دارد 581 موارد تایید شده در چین و 10 در خارج از کشور. دکتر Tedros پرواز به چین و ملاقات با آقای یازدهم در Jan. 28. پس از آن وجود دارد 4,537 موارد تایید شده در چین و 56 بین المللی است.

او گفت: او می خواست به استفاده از زمان قبل و بعد از جلسه کمیته اضطراری برای دریافت اطلاعات بیشتر. “من یک فیلد فرد,” دکتر گفت: Tedros که این هفته خود را به 14 سفر به جمهوری دموکراتیک کنگو پس از یک شیوع ابولا آغاز شده وجود دارد در سال 2018 است. “اولین چیزی که به ذهن من می آید این است که رفتن به منبع.”

افزایش سریع در موارد نشانه هایی که این ویروس به راحتی انتقال و چین قرنطینه متقاعد دولت ایالات متحده عمل می کنند.

“این در مورد داده ها از چین انباشته شده روز به روز در راه است که فقط احساس شگفت انگیز” گفت: نانسی R. Schultze،, مدیر CDC مرکز ملی ایمن سازی و بیماری های تنفسی.

توسط Jan. 25 ایالات متحده بود ساخت برنامه برای تخلیه شهروندان خود از ووهان. در Jan. 26 CDC هشدار داد آمریکایی ها برای جلوگیری از غیر ضروری سفر به استان هوبی و روز بعد افزایش یافته که هشداری برای همه از چین است. دولت ایالات متحده پس از آن هشدار داد در برابر همه سفر به چین و ممنوع اکثر اتباع خارجی که به تازگی به چین بوده است از ورود.

دکتر Tedros در یک کنفرانس خبری در روز دوشنبه.

عکس: Salvatore Di Nolfi/آسوشیتد پرس

در Jan. 28 جلسه دکتر Tedros به آقای Xi اعتبار شخصی برای تلاش های خود را برای مقابله با بحران و قدردانی دولت چین شفافیت.

پس از او وارد ژنو صبح روز بعد دکتر Tedros به نام کمیته اضطراری برای reconvene. این ملاقات دقیقا یک هفته پس از آخرین نشست. در این زمان آن را توصیه می شود اعلام شرایط اضطراری با استناد به نگرانی در مورد افزایش موارد اعداد از کشورها را تحت تاثیر قرار, و این واقعیت است که “برخی از کشورها گرفته اند مشکوک اقدامات مربوط به مسافران” دکتر Houssin گفت: در یک کنفرانس خبری.

دکتر Tedros به توافق رسیدند. -انسان به انسان انتقال شده بود شناسایی و در سه کشور خارج از چین و او نگران بود که این ویروس را گسترش جاهای دیگر به خصوص در کشورهای با بهداشت ضعیف و سیستم های.

این است که جمع آوری پول و کمک به این کشورها آماده برای موارد ممکن است, او گفت:. “حتی در حال حاضر وجود دارد یک پنجره فرصت” او گفت:. “تعداد موارد در جای دیگر در جهان است که هنوز هم کوچک است.”

مربوط به خواندن

  • “من متاسفم’: Coronavirus بازمانده متقابل چین سفر دهها قرنطینه
  • چین رهبر دستمزد یک جنگ در دو جبهه—ویروسی و سیاسی
  • آنچه ما می دانیم درباره Coronavirus, از علائم تا درمان
  • چین گسترده جاه طلبی در پزشکی می شود بررسی واقعیت از Coronavirus
  • ویروس جرقه روح جستجو بیش از چین تجارت حیوانات وحشی

نوشتن به جرمی صفحه در jeremy.page@wsj.com و بتسی مک کی در betsy.mckay@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

ایندکسر

آموزش سئو
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin buy instagram followersanalbetroadsmm panel