کار زن را مستند: انجام زوم همایش ها, پخت و پز و تمیز کردن در همان زمان

در میان بسیاری از الگوهای رفتاری است که ظهور کرده اند تا در طول coronavirus مستند چندین مربوط به تقسیم کار در خانه. برخی به دنبال خسته روایت از همسر به عنوان استبدادی تبه کار است که افسردگی کارهای بر شوهر. این شوخی است که در تجانس از تنظیمات – بدبختی انسان شویی سینک پر از ظروف کثیف به جای اینکه در زیستگاه طبیعی خود را در مقابل یک لپ تاپ و یا در محل کار.

اما جالب است که دیگران وجود دارد که منعکس کننده صدای زنان در مورد چگونگی مستند مرکب است کار خود را. یکی را نشان می دهد چند دست الهه شستن دست او احتمالا برای nth زمان و ادای سوگند در ویروس. آن قطاری موجز چه بسیاری از زنان فکر میکنند. در حالی که مستند شده است سخت به چندین جمعیتی مانند دستمزد روزانه کارگران و افراد آن نیز ایجاد یک روال خسته کننده برای زن از خانه.

تقسیم کار در خانه همواره به طور نامتناسبی کج در برابر زنان به ویژه در جوامع سنتی. آخرین نسخه از یک دوره مطالعه جهانی توسط سازمان ملل متحد به نام “جهان زنان’ متحده که از سال 2015 زنان در کشورهای در حال توسعه صرف به طور متوسط 4 ساعت و 30 دقیقه در هر روز در محل کار بدون مزد و مردان 1 ساعت و 20 دقیقه است. گزارش طبقه بندی مزد کار شامل پخت و پز, ظرفشویی, تمیز کردن خانه, لباسشویی, اتو, باغبانی, مراقبت از حیوانات خانگی, خرید مواد غذایی و مراقبت از وابستگان.

این مستند وضعیت تقویت چنین محل کار بدون مزد برای کار زن. برای بسیاری از زنان حرفه ای, ‘کار از خانه” به معنای به عنوان بسیاری از زوم کنفرانس ها و ایمیل ها برای حضور به عنوان شوهر. اما علاوه بر آنها نیاز به اطمینان حاصل شود که کودکان در حال هزینه درآمد کافی اشغال کامل تمیز کردن کارهای در غیاب داخلی کمک کند که نمی تواند وارد ساختمان; تامین سه وعده غذا و دور بی پایان از چای و تنقلات. در پس زمینه شبح از کروناویروس که نیاز به چک کردن اگر هر کس شستن دست و هزار بار. برای کسانی که زندگی در تنگ آپارتمان و یا با بزرگان مبتلا به بیماری های مزمن و یا هر دو شش هفته از این روال به نظر می رسد مانند یک ابدیت.

Smrithi, 35, زن و شوهر هر دو نرم افزار حرفه ای در حیدرآباد یک کودک نو پا در خانه است. “من می خواهم دیوانه. آن نمی تواند سخت تر از این!,” او می گوید در حالی که اعتراف به این که او بسیاری از کار. اما او اشاره می کند که از شوهرش استفاده نشده است به انجام وظایف داخلی او کند است و در اجرای آنها. “من می توانید در پایان همین کار را در زمان کمتری بنابراین من می خواهم و نه آن را خودم انجام,” او می گوید.

Gitika, 49 کارآفرین در پونا با دو نوجوان در خانه می گوید: او هر وقت به خودش پست مستند. او ویژگی های این قطع که هند و مردان و کودکان را با کارهای خانه به در دسترس بودن ثابت از خدمتکاران در طبقه متوسط خانه. بین خدمتکاران و مادر آشپزخانه و تمیز کردن همیشه باقی مانده دامنه یک زن.

در اخیر تصویری Paras محبوب رقم در رسانه های اجتماعی برنامه Infinite خواستار به اشتراک گذاری کار زنان در طول این مستند دوره و نه فشار آنها را ثابت کند. زنان نظرات این در حال آموزنده است. “Aapne dil ki baat keh دی” رعایت بسیاری در حالی که دیگری می نویسد مشتاقانه “kisi toh samjha humein”.

جالب اینجاست که درآمد پایین تر زنان مانند داخلی خدمتکاران خود را با مقدار زیادی بیشتر زمان اگر استرس خود را در حال حاضر نامشخص وضعیت مالی. Savitri در Noida که یک بانوی تمیز کردن در خانه پنج در شیک دردار جامعه با استفاده از عجله در طول روز به خاطر او غیررسمی کودک نشسته آرایش را متوقف کرده بودند. در حال حاضر او با اکراه می پذیرد که او با کودکان اما نه بازگشت به کار پس پول کاملا خشک شده بود.

با مستند ‘من در زمان” جزء یک کار را در برنامه روزانه کاهش نگران کننده و تهدید به او را تحت تاثیر قرار رفاه مگر اینکه نجات توسط یک بیشتر مساوی تقسیم کار در درون خانه است. یک الگوی رفتاری خواستار همسران به درک که “کار از خانه” به معنی “ghar se kaam” نه “ghar ka kaam”. کار از خانه می گویند که کاهش هر دو راه!

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im