دادستان کل ویلیام Barr گفت: ایالات متحده باید در نظر گرفتن کنترل sakes در نوکیا یا اریکسون.

عکس: صخره اوون/آسوشیتد پرس

دادستان کل زمین برای آمریکا و تصاحب اروپا 5G سازندگان تجهیزات به نظر می رسد مانند یک شوت اما سرمایه گذاران ممکن است به نفع از واشنگتن متهاجم موضع بر روی Huawei به هر حال.

سهام در تلفن همراه-تجهیزات شبکه ارائه دهندگان نوکیا و اریکسون, از فنلاند و سوئد به ترتیب شروع به پریدن کرد و در صبح روز جمعه پس از دادستان کل ویلیام Barr گفت: در یک سخنرانی در اواخر روز پنجشنبه که ایالات متحده باید در نظر گرفتن یک “خطر کنترل” در هر دو یا هر دو شرکت. آقای Barr نگران است که چین Huawei است که شروع به ساخت یک غالب جهانی و موقعیت در شبکه های 5G است که می تواند یک روز سازش امنیتی ایالات متحده. او می خواهد یک جایگزین قوی.

آقای Barr غیر منتظره مداخله را افزایش می دهد مقدار زیادی از سوالات باز. بر خلاف اروپا در آن همسالان دولت ایالات متحده کمی تجربه داشتن شرکت های خصوصی به جز زمانی که آنها رفته اند سینه به عنوان جنرال موتورز آیا در سال 2009. به نظر می رسد که هر گونه پیشنهاد برای سرمایه گذاری مستقیم خواهد اجرا به مشکلات سیاسی با آقای Barr جمهوری خواه همسالان خود داده سوسیالیستی عطر و طعم.

همچنین مشخص نیست چه کنترل از نوکیا یا اریکسون خواهد دست یابد. آقای Barr گفت که قرار دادن ایالات متحده “بازار مالی و عضله پشت یک یا هر دو از این شرکت آن را به مراتب نیرومند تر رقیب.” اما واشنگتن در حال حاضر نگه می دارد Huawei در خارج از آن بازار ارتباطات از راه دور و آن را به طور موثر یک duopoly برای نوردیک بازیکنان. همانطور که برای عضله مالی نه شرکت است که با کمبود بودجه روبرو با یک موقعیت نقدی خالص در اریکسون و بسیار متواضع بدهی در نوکیا.

آقای Barr—که به عنوان یک سابق مشاور عمومی برای Verizon است صمیمی با صنعت گفت: در سخنرانی خود که در چین ارائه شده است “بیش از 100 میلیارد دلار مشوق به سرمایه گذاری مشتری خرید تجهیزات آن است.” او نشان می دهد که ایالات متحده در مبارزه با تامین مالی 5G خرید از شمال اروپا بازیکنان ؟ که ممکن است تفاوت اما چرا آن نیاز به دولت را به خود استراتژیک شرط بندی ؟

عضویت در خبرنامه ثبت نام

حتی اگر یک معامله نیست رخنه سرمایه گذاران ممکن است عاقلانه به آن نگاه دیگری به سهام. نوکیا و اریکسون در نهایت باید ببینید یک فروش سود از سوء ظن در مورد Huawei فن آوری است.

تا کنون آنها نیست. به جای خرید تجهیزات خود را به مخابرات ارائه دهندگان به سادگی متوقف شد خود را 5G سرمایه گذاری و منتظر برای وضوح بیشتر در قوانین و مقررات. اما در حال حاضر وضوح در حال ظهور است. اواخر ماه گذشته انگلستان مجموعه ای از محدودیت ها بر روی Huawei نقش آن در شبکه های تلفن همراه از جمله 35 درصد سهم بازار کلاه حتی در آن مناطق که در آن مجاز است به رقابت بپردازند. شرکت هایی که در اجرای شبکه های مانند سابق انحصار دولت BT Group و تلفن همراه غول پیکر Vodafone, پس هشدار داد که آنها را صرف صدها میلیون دلار تطبیق شبکه خود را. بسیاری از کسانی که دلار خواهد شد و احتمالا جریان به اریکسون و نوکیا.

یک شکل از مداخله است که ممکن است بیشتر برای خوشایند سیاستمداران آمریکایی از مالکیت مستقیم خواهد بود تصاحب اریکسون یا نوکیا توسط یک شرکت ایالات متحده. سیسکو, یک رهبر در شرکت های بزرگ و Wi-Fi شبکه های بارز ترین نامزد است. آن را در حال حاضر در حال فروش است و با همکاری اریکسون و حدود 205 میلیارد دلار سرمایه گذاری در بازار—بیش از هفت بار است که از آن به اروپا متحد—و نقدی خالص.

نوکیا سهام افزایش یافت حدود 7 درصد در روز جمعه در مقایسه با 6 درصد برای اریکسون. آقای Barr ذکر شده این شرکت فنلاندی برای اولین بار در سخنرانی خود اما اریکسون ممکن است ثابت کند هدف آسان تر به دلایل سیاسی. نوکیا درآمد به مقدار حدود 10 درصد از فنلاند تولید ناخالص داخلی و دولت خود را صاحب یک 3.8 درصد از سهام. سوئد اقتصاد است بیش از دو بار به عنوان بزرگ و استکهلم ندارد یک رکورد از مداخله خارجی در تصاحب.

یکی از اریکسون بزرگترین سهامداران است Cevian سرمایه یک سرمایه گذار فعال است که در پرش بی پر سود خارج شوید. از آن استقبال آقای Barr سخنرانی جمعه البته هشدار داد که هر گونه توافقی را باید بر اساس یک “کاملا متفاوت ارزیابی سطح از امروز.”

پس از سال ها از رشد آهسته و بازسازی هر دو اریکسون و نوکیا در واقع ارزان در شرکت ارزش حدود هشت برابر درآمد قبل از بهره و مالیات و استهلاک و استهلاک. دادستان کل طرح است به دور از روشن اما آن را نمی ممکن است نیاز به کار کردن برای سهامداران برای دیدن بهتر از روز است.

نوشتن به استفان Wilmot در stephen.wilmot@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de