چرخ زمان: کوزه فرج نردبان

زمانی که فرد فاوست آمد در سراسر حکاکی سنگ در Edakkal در Wayanad نسبت به پایان قرن 19 او مطمئن بود که این تصاویر همواره رقص شیاطین از مشرکان. آن را غیر ممکن بود برای یک انسان شناس بریتانیایی مانند او را به فکر می کنم فراتر از محدودیت های خود ایدئولوژی. از اوایل قرن 20th چند تلاش شده است به کشف غار مرموز هنر است. Kesari یک Balakrishna Pillai به این نتیجه رسیدند که از 8000-سال-نقوش قدیمی در حال نمونه های اولیه از چوب کنده کاری در کرالا است.

در حال حاضر ظهور جدید رشته هایی مانند neuroaesthetics و زیست شناسی تکاملی ارائه یک ابزار جدید برای محققان به یک نگاه تازه در آنها.

“کشف غار Chauvet هنر در فرانسه که 32,000-37,000 سال, تا تخریب نظریه در هنر بدوی. مغز توسعه از هنرمندان که اچ در غارهای مشابه که از مدرن انسان” گفت: T Mohanraj بازنشسته استاد مالایایی است که آمده تا با یک فیلم مستند است که پرتاب نور در Edakkal کنده کاری.

“این Chauvet نقاشی سوال بسیار دسته از هنر بدوی. یافته های neuroaesthetics همچنین کمک به تغییر درک بدوی که هنر عبارت است از uncivilised مردم” Mohanraj گفت. این مستند تلاش برای رمزگشایی مبهم ارقام با اطلاعات جمع آوری شده از تحقیقات در شاخه های مختلف علوم و علوم اجتماعی است.

“تکاملی زیست شناسی به ما می آموزد که هنر است که تلاش انسان برای رسیدن سازگار با شرایط جدید. افرادی که در زندگی Edakkal می تواند جانشین مهاجرت آغاز شده است که از آفریقا حدود دو لاخ سال پیش. Edakkal کنده کاری نشان دهنده انتقال از عشایری به یک حل و فصل کشاورزی زندگی” Mohanraj گفت.

غار نقوش در Edakkal را می توان به سه گروه طبقه بندی: آنهایی که مرتبط با مواد غذایی جمع آوری و تکنیک آنهایی که در منشا حیات و کسانی که در رمز و راز از مرگ است. “این جهانی بشر نگرانی و ما با دیدن این تم ها در Edakkkal نقاشی,” او گفت:. وجود دارد یک گروه از نقوش پرندگان و حیوانات است که می تواند حاکی از مواد غذایی ساکنان بود. “ما می توانید ببینید مرد و زن اندام تناسلی حیوانات با بنا و ناحیه تناسلی و در زنان باردار در دیواره غارها. ما همچنین می توانید یک نقاشی است که در آن یک شکل انسان در می آید از یک فرج. فرج حکاکی می تواند مثالی از پرستش آلت تناسلی زن دیده می شود در بخش های مختلف کشور” Mohanraj گفت.

“در یکی دیگر از تصویر شما می توانید ببینید یک فرم زن افزایش از یک الگوی هندسی به دنبال مانند فرج. این می تواند نمونه اولیه از Mahalakshmi رقم در موسیقی کلاسیک هندی ، این نقوش نیز معنی که مادر عبادت در هند سرچشمه گرفته است.”

وجود دارد و در عین حال گروه دیگری از نقاشی است که در اوایل مورخان را به عنوان تفسیر چرخ چرخ دستی. “مانند تولد و مرگ نیز در رمز و راز و انسان اختراع burial rites به عنوان یک انطباق با استراتژی است. وجود دارد یک حکاکی از یک شی مستطیل با چرخ-مانند نمادها در دو طرف آن است. تصور می شد به نمایندگی از چرخ سبد خرید اما تحقیقات اخیر با اشاره به یک داستان متفاوت” Mohanraj گفت. در خوانش این rectangularshaped شی است که به عنوان یک برانکارد که حامل اجساد مردگان و دایره با پره به عنوان نشانه ای از مرگ است.

“آنها می تواند به نمایندگی burial rites. نردبان-مانند تصویر می تواند پله ها را قادر می سازد که مرده به صعود به جهان آخرت است. وجود دارد تصاویری از پیچیده بدن انسان و چهره های با tonsured سر همه symbolising مرگ,” او گفت:. در تمام این نقوش یکی می توانید ببینید که تلاش برای حل پازل مرگ و زندگی است. “این آمار و ارقام با سوگند دست و سر دنده رقص با هم می تواند تفسیر است مانند یک راه است. و یا آنها می تواند خدایان بودند که پرستش در آن روزها گفت:” Mohanraj.

احساس وحشت و نگرانی انسان تجربه بین مرگ و زندگی تشکیل مرکزی موضوع Edakkal کنده کاری. “امیدواریم که ما می تواند زنده ماندن و مرگ از طریق تولد چه نقاشی های غار به نظر می رسد بگویید. و می تواند یک تجربه در تداوم این موضوع در مدرن هنری عبارات بیش از حد. Edakkal سنگ کنده کاری به ما بگویید که وجود دارد این است که یک جریان پنهانی که متحد, مدرن, مرد با بدوی” گفت: Mohanraj.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im