راه را برای ریختن به شاهنشاهی غرایز

در چند سازمان ملل که اجداد هنگامی که حکومت امپراتوری مانند روسیه و ایران و رهبران نمی تواند به نظر می رسد به لرزش تاریخی خاطرات پس از یک بار کنترل اراضی که در حال حاضر کشورهای مستقل. دیگران مانند آلمان تا حد زیادی داده شده تا پیر انگیزه برای امپریال-سبک قدرت. در روز سه شنبه هلند ارائه یک مثال از آنچه سابق نشین می توانید برای اعمال نوع دیگری از نفوذ از طریق فروتنی.

طی اولین سفر خود را به اندونزی, هلندی پادشاه ویلم-الکساندر عذرخواهی برای “خشونت بیش از حد” استفاده توسط هلندی امپراتوری برای حفظ مستعمره سابق. برای 350 سال هلند حکومت چه بود و سپس هلندی شرق هند کشته شدن هزاران نفر در اواخر 1940s در اندونزی جنگ برای استقلال.

عذرخواهی بود که برای اولین بار توسط یک هلندی پادشاه. پادشاه ساخته شده است یک نقطه از تصدیق “درد و غم و اندوه” از خانواده هایی که عزیزان کشته شدند که استقلال مبارزان. در سال 2013 پس از یک دادگاه با توجه هلند جبران بسیاری از زنان بیوه و کودکان از کسانی که کشته شدند. اما در حال حاضر به عذرخواهی نشانه یک سطح جدید دو جانبه آشتی.

بسیار حرکت نمادین پادشاه گذاشته یک تاج گل در گورستان اندونزی سربازان کاهش یافته است. و دانشمندان از هر دو کشور شده اند همکاری در یک تاریخچه از جنگ برای استقلال.

برای اندونزی جمهور, Joko Widodo لطف پذیرفته اند ، “ما سعی می کنید برای یادگیری از تاریخچه به تقویت تعهد ما برای ساخت یک رابطه برابر است که احترام و مزایای هر یک از دیگر,” او گفت:. این کشورها با استفاده از این مناسبت به مهر و موم معاملات برای $1 میلیارد دلار در تجارت جدید.

با وجود چنین مراحل شاه و دولت او احتمالا می دانید مشکل از تغییر افکار عمومی در هلند است. در یک نظرسنجی YouGov در سال گذشته نیمی از مردم هلند گفت: امپراطوری که شامل اندونزی چیزی است که به آن افتخار کنیم. تنها 6 درصد گفت: امپراطوری شرم آور دوره است.

هلندی, در واقع, در حال خودمان افتخار از امپراتوری سابق خود را از مردم در هفت کشور دیگر در نظر سنجی YouGov: بریتانیا, فرانسه, ایتالیا, اسپانیا, بلژیک و ژاپن و آلمان است. در بسیاری از کشورهای اروپایی نگرش غالب نسبت به مستعمرات سابق یکی از بی تفاوتی.

جهان دوران استعمار تا حد زیادی به اواخر قرن 20th. در عین حال در سال های اخیر روسیه retaken بخش هایی از اوکراین. ایران دستورات دیگر نقاط خاورمیانه توسط پروکسی اند. و چین گرفته شده بسیاری از جزایر دور از ساحل. هنگامی که سابق قدرت امپراتوری تلاش می کند برای پاک کردن گذشته خود به جای دوباره ایجاد آن دنیا باعث پیشرفت. هلندی پادشاه عذرخواهی یک مثال است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im