محله یهودی نشین ورشو به ضرب و شتم یک بیماری همه گیر. دانشمندان می گویند آنها می دانند که چگونه.

در پاییز سال 1941 زندانیان در محله یهودی نشین ورشو مواجه فاجعه است. تیفوس بوده است گسترش از طریق نازی ها یهودی نشین در طول تابستان و به عنوان دمای شد, سقوط نرخ انتظار می رود به موشک وار رفتن.

اما به طرز مرموزی مخالف اتفاق افتاده است. موارد به طور ناگهانی کاهش یافت و این بیماری فروکش کرده.

در حال حاضر یک تیم از محققان می گویند آنها می دانند که چه اتفاقی افتاده است. در یک مقاله منتشر شده امروز در مجله علم پیشرفت یک تیم بین المللی از محققان توضیح می دهد که چگونه زندانیان ضرب و شتم تیفوس شیوع از طریق همکاری و آموزش و پرورش. رهبران سیاسی سازمان یافته سخنرانی در پاکیزگی. جامعه تمرین های اجتماعی فاصله. و جامعه کمک گروه خاست برای کمک به توزیع مواد غذایی و سایر ملزومات.

“این یکی از بزرگ پزشکی داستان می گوید:” هوارد Markel دانشگاه میشیگان پزشک و پزشکی مورخ است که با ابداع واژه “صاف منحنی” در رابطه با رمان شیوع کروناویروس. “ما باید در قلب و الهام از شجاعت و شهامت و وحدت از پزشکان و پرستاران و بیماران به طور یکسان برای مبارزه با یک عفونی دشمن. ما نیاز به انجام است که امروز و آنها این کار را خیلی بیشتر تحت شرایط وخیم.”

به برخی از شاهدان آن را به سادگی حس را ندارد.

“این است که واقعا غیر منطقی پدیده” نوشت لهستانی مورخ امانوئل رینگل بلوم در نت یافت می شود پس از اعدام او توسط گشتاپو. “وجود دارد هیچ توضیح منطقی.”

آن را ماه نوامبر سال 1941 در محله یهودی نشین ورشو به بریدن از لهستان پایتخت که نازی ها اشغال دولت تبدیل شده بود به یک کثیف نگه داشتن قلم برای منطقه است یهودیان Romani و دیگران تلقی نامطلوب است. تیفوس بود خروشان از طریق جامعه در تمام طول تابستان و اوایل پاییز. اما پس از آن فقط به عنوان میزان عفونت شد و انتظار می رود که سر به فلک کشید به نزدیک شدن زمستان موارد به طور چشمگیری کاهش یافت.

“من شنیده ام از این apothecaries و همان چیزی که از پزشکان و بیمارستان” رینگل بلوم نوشت که در ماه است. “این بیماری همه گیر کاهش پیدا کرد و حدود 40 درصد است.”

محله یهودی نشین ورشو باید بهینه سایت برای شیوع. بیش از 450,000 عمدتا یهودی زندانیان کهنه به 1.3 مایل مربع برای ساخت یک تراکم جمعیت بین 5 و 10 بار که از امروز شلوغ ترین شهرها آمده است. نازی مقامات عمدا نگهداری منابع از ورود به منطقه در حالی که با استفاده از ترس از بیماری در ضد یهودی حزب تبلیغات. با این وجود تیفوس نرخ در محله یهودی نشین ورشو شد کاهش.

تنها توضیح, با توجه به تحقیقات منتشر شده امروز در مجله علم پیشرفت است که زندانیان را از آن خود پناه در محل ترویج و اجرای بهداشت و تمرین های اجتماعی فاصله.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

این داستان قابل توجهی از یک مظلوم جامعه محوری با هم برای مبارزه با بحران بهداشت عمومی دارای پیامدهای آشکار برای امروز به عنوان رمان coronavirus همه گیر در ادامه به ادعای جان هزاران نفر در سراسر جهان روزانه و debilitate اقتصاد ملی.

“این یکی از بزرگ پزشکی داستان می گوید:” هوارد Markel دانشگاه میشیگان پزشک و پزشکی مورخ است که با ابداع واژه “صاف منحنی” در رابطه با COVID-19. “ما باید در قلب و الهام از شجاعت و شهامت و وحدت از پزشکان و پرستاران و بیماران به طور یکسان برای مبارزه با یک عفونی دشمن. ما نیاز به انجام است که امروز و آنها این کار را خیلی بیشتر تحت شرایط وخیم.”

بهانه ای برای ظلم و ستم

آلمانیها ترس از تیفوس شیوع ارائه شده بهانه ای برای شکل گیری محله های یهودی نشین. تحت تاثیر و ترویج ضد سامی ایده های یهودی بودن بیماری زده در پاییز سال 1940 نازی ها مجبور به زندگی یهودیان در ورشو و مناطق اطراف آن به یک منطقه محدود و مهر و موم آن را با یک دیوار.

“گتو بودند و هیچ راه درمان, اما یک ابزار برای جدا کردن یهودیان از اطراف آن و تحمیل بیشتر بدبختی به یهودیان می گوید:” Havi Dreifuss یک استاد تاریخ در دانشگاه تل آویو و رئیس مرکز تحقیقات هولوکاست در لهستان در ید و شم اسرائیل رسمی یادبود قربانیان هولوکاست.

رسما به عنوان شناخته شده یهودی منطقه مسکونی در ورشو محله یهودی نشین بود و فوق العاده شلوغ. نازی مقامات مسدود شده بسیاری از مواد غذایی از ورود به محله یهودی نشین, در یک نقطه اجازه می دهد در اکثر جیره غذایی 200 کالری در هر روز. در طول سال های 1940 و 1941, قحطی به کشته شدن هزاران نفر. با هیچ پول و انرژی فیزیکی و یا یک محل برای دفن آنها ساکنان چپ اجساد عزیزان خاک سپرده نشده بودند در خیابان ها.

چنین ازدحام پلیدی و بهداشت ضعیف و پرورش یک زمین پرورش برای تیفوس. آمار رسمی نشان می دهد که کل وجود دارد 20,160 موارد اما محققان در پشت علم جدید پیشرفت های کاغذ کنده به دیگر گزارشهای تاریخی و تخمین می زنند که 80,000 به 110,000 ساکنان آلوده شدند. آنها نشان می دهد که اعداد رسمی هستند به احتمال زیاد به دلیل کم ساکنان از ترس به جلو آمده و در ترس از عواقب از نازی ها. برخی از 20,000 ساکنان از بیماری تیفوس درگذشت و بسیاری دیگر از گرسنگی درگذشت در حالی که مبتلا به این بیماری است.

“آنها احاطه شده توسط نازی ها در بهترین حالت آنها در حال رفتن به دریافت نقل مکان کرد و به یک اردوگاه کار اجباری و در بدترین حالت آنها در حال رفتن به گرفتن شات” می گوید: دکتر Markel. “و آنها این را می دانست.”

اما نازی ها تلاش به ghettoize یهودیان در ورشو سهوا ایجاد یک مرکز پزشکان. وجود دارد حدود 800 پزشکان در میان کسانی که در زندان وجود دارد و بسیاری از پرستاران و دانشمندان با توجه به میریام پیشنهاد نویسنده “کت سفید در گتو” که تواریخ یهودی نشین زندانیان’ مبارزه در برابر یک سری از بهداشت عمومی فجایع.

این جامعه تاسیس سلامت شورای تهیه واکسن تا آنجا که آنها می تواند برگزار می شود سخنرانی های عمومی پیشگیرانه در سلامت, بهداشت و, بهداشت راه اندازی یک زیر زمین دانشکده پزشکی و انجام مطالعات علمی است.

“در محله یهودی نشین ورشو وجود داشت عالی اختصاص داده شده و کارشناسان پزشکی که در تلاش برای انجام آنچه آنها آموزش دیده بودند و برای مطالعه در شرایط غیر قابل تحمل که البته آنها را در معرض خطر نیز می گوید:” دکتر Dreifuss.

رهبران سیاسی شورای یهودی تا به حال به عنوان آلمانها دیکته می گوید دکتر پیشنهاد می آموزد که مطالعات هولوکاست در غرب جلیل کالج و دانشگاه تل آویو. اما جدید سلامت شورای حمایت برای یک رویکرد غیر متمرکز برای مبارزه با این بیماری همه گیر. در حالی که نازی مقامات مجبور شدیدی قرنطينه و بسیج تنبیهی بهداشت جوخه های او می نویسد: در یک ایمیل به نظارت بر سلامت شورای متمرکز در آموزش و پرورش مستقل و توانمند در هر زمان ممکن است. نظافت تشویق می شد و اغلب اجرا گذاشته است. خود انزوا و اجتماعی فاصله شد اساسی تمرین و حس مشترک. و جامعه آشپزخانه بودند توسط گروه های داوطلب و قاچاقچیان مواد غذایی برای کمک به تغذیه جمعیت گرسنه.

دکتر پیشنهاد می گوید: وجود تنش های سیاسی و ایدئولوژی متضاد در میان برخی از گروه های مختلف در گتو. هنوز هم او می گوید: پزشکی رهبری “موفق به مذاکره با این تفاوت ایجاد همکاری حتی در میان بزرگ تنش و در نتیجه موفق به ایجاد یک سیستم پزشکی.”

و آن کار می کرد. سه بار به عنوان بسیاری از مردم به احتمال زیاد قرارداد تیفوس آن را به حال شده است برای این رفتاری اقدامات انجام شده با توجه به مقاله جدید.

ابزارهای مفید

Biomathematician و سرب نویسنده Lewi سنگ از دانشگاه تل آویو و دانشگاه RMIT و شرکت خود نویسنده به بررسی ادبیات علمی در تیفوس شرایط در محله یهودی نشین ورشو و گزارش تیفوس نرخ وجود دارد به نمودار حالات مختلف از آنچه که ممکن است باعث این بیماری همه گیر به سقوط. تنها سناریو است که متناسب با آنچه که اتفاق افتاده است, او می گوید, بود, جامعه, بسیج و رفتارهای شرح داده شده در اسناد تاریخی از محله یهودی نشین.

“زندانیان و پزشکان وجود دارد آنها باید سخت کار شده ام چرا که آنچه این مدل را نشان می دهد” دکتر سنگ می گوید.

اجتماعی فاصله روشها استفاده شده است برای مدت زمان طولانی دکتر Markel می گوید. قبل از واکسن و دیگر طب مدرن “این سلامت عمومی روش واقعا تنها ابزار در جعبه ابزار” او می گوید. “و آنها کار می کنند.”

تیفوس در محله یهودی نشین ورشو یک مثال دیگر است اما آن ممکن است آسان تر برای ایجاد انگیزه چنین رفتارهای چرا که زندگی مردم بودند در حال حاضر به طوری مختل و لغو شد.

“در گتو” دکتر Markel می گوید: “وجود دارد قابل توجه تقریبا الهام بخش esprit de corps از این جامعه در مواجهه با شانس غیر قابل عبور.”

در واقع می گوید دکتر پیشنهاد “آنچه مورد نیاز بود در درجه اول بود و امید و خلاقیت و تعهد و تفکر خارج از جعبه به عنوان به خوبی به عنوان مجموعه ای از ارزش های بشریت شجاعانه مسئولیت های عمومی و وحدت برای غلبه بر این بیماری همه گیر و صرفه جویی در زندگی می کند.”

بدون در نظر گرفتن چگونه اپیدمی تیفوس ناپدید شد او می گوید: “این همچنین به ما می دهد امید است که COVID-19 نمی خواهد با ما برای همیشه.”

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de