سه ستون از اثبات شوک عملیات

به عنوان Coronavirus اثرات اقتصاد جهان, رهبران کسب و کار باید متوجه یک چیز: راه خود را از سازمان تحویل کار – و به طور خاص دانش کار باید تکامل با اطمینان به مقاومت در برابر چنین شوک های بزرگ.

این مسئله قابل رویت ترین در شرکت های بزرگ با فرآیندهای پیچیده و عملیات. دهها میلیون نفر از مردم در سراسر جهان اختصاص داده شده به ساخت جهانی کار: از نظارت و پردازش معاملات مالی و بهینه سازی زنجیره تامین به تجزیه و تحلیل تعمیر و نگهداری برنامه های صنعتی دارایی ها و تعدیل محتوای آنلاین. توانایی خود را برای ادامه ارائه این کار این است که یک عنصر اساسی در عملکرد اقتصاد است.

یک عامل قوی است که اجازه می دهد تا سازمان فرآیندها و کارکنان برای اضافه کردن ارزش کسب و کار نگه می دارد در حال حرکت در طول زمان از هر دو رشد و استرس است. تا به حال عامل مدل برخورد با اختلال توسط توزیع کردن کار به مردم در مکان های مختلف اما چه اتفاقی می افتد زمانی که اختلال اثرات هر کس در همان زمان ؟

مقیاس دامنه و مهارت

برای انجام عملیات به اجرا هموار سازمان های بزرگ با تکیه بر سه ستون به آن 3ss: مقیاس دامنه و مهارت است. امروز آنها در حال آزمایش است. و بسیاری از شرکت ها در حال پیدا کردن که آنها نمی ساخت پایه های خود را به عنوان محکم به آنها فکر کرده بود – یا در واقع تا به حال تلاش برای ایجاد آنها را در همه. کسب و کار با قوی ستون در محل مزایای درو خواهد کرد:

• اقتصاد مقیاس – سرمایه گذاری در فن آوری و تخصص اجازه می دهد عملیات در جبهه میانی و پشت دفتر به رشد با کسب و کار. هزاران نفر از مردم در حال حاضر به دنبال استاندارد فرآیندهای با تشکر از روشها مانند لین شش سیگما به دیجیتال تغییر و تحول است. آنها تا به حال enormous, تاثیر کاهش هزینه های کسب و کار, ساخت محصولات و خدمات مقرون به صرفه تر برای مشتریان به حداقل رساندن خطرات و افزایش شفافیت.

• اقتصاد حوزه – های و اتخاذ ایده ها و درس های آموخته شده از خارج از شرکت, صنعت, نظم و انضباط و یا تابع باز کردن فرصت ها و انعطاف پذیری است. برای مثال تکنیک های پیشگام توسط خرده فروشان برای مشتری تقسیم بندی و بیش از حد شخصی شده است و توسط شرکت های خدمات مالی. و روش های تحلیلی و از تولید کنندگان مانند لین شش سیگما و اطلاعات علم در حال حاضر تعبیه شده در مصرف کنندگان-محصولات شرکت.

سازمان های بزرگ نیز باید کار جمعی به عنوان یک صنعت با تنظیم کننده و دولت های محلی به روز رسانی فرآیندهای کسب و کار به طوری که آنها را با قانون منطبق و سازگار می تواند به سرعت در حال توسعه شرایط.

• مهارت – به عنوان مقیاس و دامنه تکامل یافته برای کسب و کار مجموعه مهارت آنها نیاز به رقابت پیشرفته بیش از حد. امروزه سازمانها باید reskill تعداد زیادی از مردم و مشتعل نوآوری در تمام سطوح.

این ستون پشتیبانی شرکت و موفقیت در آینده را قادر می سازد آن را به تولید ارزش از آن مردم فرآیندها و فن آوری است. و امروز در شرایط آن 3ss اجازه می دهد تا ما را به پاسخ و وفق دهند.

به عنوان سازمان مواجه مستندات اولین و سریعترین واکنش شده است برای توانمند سازی مردم با توانایی کار از خانه. این شده است یک گسترش طبیعی برای شرکت های در حال حاضر عادت کرده اند به کار با یک رد پای جهانی از عملیات کارکنان و مشتریان و همکاران. کسانی که تجربه در استفاده از همکاری های فن آوری شده در یک مزیت است اما به زودی همه مهارت در نحوه تسهیل پیچیده جلسات خود را از اتاق ناهار خوری جداول با استفاده از مجازی, وایت برد های هوشمند آنلاین, حاشیه نویسی, تکنیک و ابزارهای ضبط.

اما فن آوری است که تنها یک بخشی از راه حل است. شرکت هایی که رشد نیز کمک به کارکنان خود را وفق دهند چگونه کار می کنند در این محیط جدید. در حال تغییر اتاق-بر اساس روش مجازی آنهایی که یک چالش برای عملیات جهانی و پیدا کردن راه های موثر برای ایجاد انگیزه در توزیع تیم نیاز به روش های جدید. علاوه بر این شرکت ها نیاز به فعال کردن نزدیک تراز در سراسر توابع – از جمله اطلاعات-امنیت عملیات و خطر و کار انتقال تیم به مطمئن شوید که شیوه های جدید کار در سراسر توابع.

در اولین مرحله از پاسخ به Coronavirus سازمان با عامل انعطاف پذیر مدل را طراحی کرده اند راه حل های اجرا شده آنها و دست آنها را برای گسترده تر تصویب در سرعت.

ساختمان قوی تر عملیات و کسب و کار

فقط به عنوان سه رکن حمایت از کسب و کارهای امروز من معتقدم که آنها را نیز حمل سازمانها از طریق این دوره از عدم قطعیت برای تبدیل شدن به قوی تر برای مدت طولانی.

وجود دارد تعدادی از حالات بالقوه برای شرکت های که ظهور آنها از وضعیت امروز است.

یک سناریو این است که فرض کنید مراحل سازمان ها و دولت ها در حال در حال حاضر موثر هستند خواهیم دید که بازار شروع به زخم التیام یابد. و پس از مدیریت whiplash معاملات از یک تعداد برنامه های کاربردی وام فاکتورها و بیمه ادعا می کند به عنوان مثال کسب و کار می تواند به حالت عادی بازگشت.

دیگر بیشتر احتمال سناریو این است که شرکت از طریق یک دوره طولانی از مبارزه است که نیاز به توجه قابل توجهی قبل از سطح خود را از ارزش اقتصادی بازگشت به جایی که آنها بودند.
یک سوم بیشتر وخیم امکان این است که سازمان ها و دولت ها زانو حرکت تند و سریع واکنش به چالش های آنها به صورت معکوس و ارزش جهانی شدن را تحویل داده و بدون اذعان به هزینه های اقتصادی که برگشت. در حالی که این ممکن است از نظر احساسی در آرامش به رویکرد این امر خنثیسازی دهه پیشرفت است.

ما بر این باوریم که امروز بی ثباتی ارائه می دهد یک چهارم سناریو است که می تواند ما را به یک هواپیما بالاتر اگر ما مهار حرکت ما باز در درون سازمان. پس از تصویب و آموخته شیوه های جدید کار با ما مردم فرآیندها و تکنولوژی و ساخته شده و قوی در سطح جهان متنوع عامل مدل جهان ما کار می تواند برای همیشه لطفا برای تغییر و بهتر است.

چگونه شرکت ها حرکت سازمان خود را از طریق عدم قطعیت را جداگانه موفق از بقیه است. کسانی که با قوی عملیاتی پایه خواهد شد که مقیاس دامنه و مهارت محوری به سمت شیوه های جدید کار و مقاومت در برابر اصرار به سقوط منسوخ عملیاتی طرح است. این شکل از فردا بازیابی بستگی به انتخاب ما را امروز به عنوان رهبران.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>