جنوب هند مدل: آنچه در شمال هند می تواند یادگیری در مورد حکومت و شهروندی

در coronavirus بار چه کرالا فکر می کند امروز هند باید فکر می کنم فردا. کرالا بیش از 800 Covid موارد و در عین حال تا کنون تنها 4 فوت کرده اند. مرگ و میر در کشورهای دیگر به مراتب بالاتر است. برای مثال گجرات با یکی از بالاترین میزان مرگ و میر در هند است که گزارش بیش از 800 مرگ و میر با بیش از 13000 موارد است. کرالا شد و پس از تمسخر برای شکست خود را به ایجاد شغل برای “killing fields” از Kannur. اوتار پرادش وزیر یوگی Adityanath مسخره کرالا بهداشت و درمان ضبط و نخست وزیر نارندرا توصیف مرگ و میر نوزادان در میان کرالا adivasis به عنوان بدتر از سومالی. اما امروز در سطح بین المللی تحسین شده کرالا مدل تحویل داده بهتر از بوق و کرنا گجرات ،

Arundyuti دس باسو

آن را نه فقط در کرالا است. جنوب هند به عنوان یک کل است که مدیریت این بیماری همه گیر تر ماهرانه از شمال. در تامیل نادو موارد به شدت افزایش یافته است و در عین حال مرگ و میر نسبتا تحت کنترل است. در آندرا پرادش زیر 100 را از دست داده اند زندگی می کند و کارناتاکا – یکی دیگر از قوی Covid جنگنده – گزارش زیر 50 تلفات با بیش از 2000 مورد. در کلی بهداشت و درمان عملکرد 2019 بانک جهانی Niti Aayog گزارش نشان می دهد کرالا و TN رتبه بالاترین در حالی که تا راجستان و بیهار در پایین.

که در جنوب هند مدل حکومت همیشه تحویل, بهتر, بهداشت و درمان و آموزش و پرورش است که به خوبی شناخته شده اما چه چیز دیگری در شمال هند نبود که آن را در یک نقطه ضعف? جنوب هند برکت است با دو ویژگی شمال می تواند به خوبی تقلید: یکی از با ثبات سیاسی و رقابت بین احزاب و دو تهاجمی شهروندان.

اگر یک حزب سیاسی monopolises عمومی برای بیش از حد طولانی آن را دارای انگیزه کمی برای تحویل رفاه. در شمال هند متحده گله ذهنیت در میان رای دهندگان اغلب نتایج در حکم برای یک یا حزب دیگر که پس از آن باقی می ماند در دهه برایند آن بیش از رای دهندگان مانند پادشاهان. در پنج دهه از استقلال, کنگره, اداره, بی وقفه در سراسر شمال هند آن خفه کننده تسلط تنظیم کردن یک واکنش شدید سیاسی و تکه تکه شدن. هر دو انحصار و تکه تکه شدن عمل به عنوان موانع به حکومت در شمال.

در نمونه دیگر در این سه دهه خفه چپ در بنگال و 22 سال ناگسستنی روی لئامت دادن از BJP در گجرات نشان می دهد که چگونه حمایت رای دهندگان می تواند گرفته شده برای اعطا. در این نوع از انحصار سیاسی شهروندان تبدیل به قطع از فعالیت دولت و یا از داشتن می گویند در سیاست های دولت.

توسط تضاد در جنوب هند هیچ یک حزب برخوردار انحصار است. به جای آن وجود دارد این است که ثبات سیاسی و رقابت است. در کرالا چپ به رهبری LDF و کنگره-رهبری UDF داده می شود متناوب جادوها در دفتر توسط رای دهندگان. سمت چپ بود که انحصاری در بنگال به حال به رقابت در کرالا در نتیجه یک حکومت بهتر عملکرد. در TN, AIADMK و DMK در زمان تبدیل می شود. در سال 2004 آندرا رای دهندگان به طور غیر منتظره ای انداخت بالا مشخصات سانتی متر Chandrababu Naidu اما او در سال 2014. کارناتاکا بیش از حد برخوردار است در دوره ای از تغییرات سیاسی کنگره به دنبال داشت Janata سپس BJP. رقابت سیاسی به معنی وجود یک انگیزه در بخشی از دولت برای ارائه.

جنوب هند است و به خوبی خدمت کرده است با دیگر نهاد: قاطعانه شهروند. صلح آمیز رقابت سیاسی باز کرده است تا فضا برای شهروندان مشارکت و موجب فعالیت مدنی در روی زمین است. قدرت شهروندان در یک موقعیت برای تقاضای حقوق اساسی مانند بهداشت و درمان و آموزش و پرورش. در آندرا و کرالا داوطلب گروه از شهروندان هستند و حتی در تبادل برای کمک به دولت با تماس با ردیابی. تا کنون در شمال هند تنها AAP گرفته چاقو در ایجاد شهروند-دولت پاسخگو.

در گجرات به احمدآباد شهری کمیسر به تازگی منتقل شده و بنا به گزارش ها به صورت تهاجمی Covid تست و هل دادن تا گجرات اعداد. آندرا و TN مقابل را تشویق تهاجمی تست. دولت که بستگی به شهروندان نیت نمی توانیم در انکار زندگی می کنند. عملکرد محلی شهروندان و مشارکت جامعه اطمینان حاصل شود که خدمات ارائه شده است. در شمال هند شهروندان بی اراده اسیر به مای-baap دولت و قدرت دولتی و قادر به تقاضا حتی اصول اولیه.

در طول سال 2018 کرالا سیل و جوامع محلی کار می کرد برای کمک به قربانیان. در TN گروه های جامعه مدنی بارها و بارها حضور خود را احساس. بنگلور و حیدرآباد شناخته شده برای خود را متنوع شهروند فعال گروه دوم تشکیل ستون فقرات تحریک Telangana استقلال. پرقدرت شهروندان نگه داشتن دولت در انگشتان خود را.

نیاز به ارائه همچنین بدان معنی است که حکومت نسبتا ایمنی بدن از نفرت مذهبی و تفرقه. سیاست در جنوب است فقط به عنوان برش گلو به شمال و در عین حال سیاست پایمال کند بزرگتر حکومت دستور کار است. در واقع حکومت است نسبتا صحبت کردن عایق از polarising سیاست است. در کارناتاکا سیاسی اختلافات بین Lingayats و Vokkaligas نشده اند مجاز به ربودن دولت. بر خلاف غرب, در جنوب, حکومت نسبتا جدا از طبقه polarisation. این جدایی حکومت از سیاست به معنی بوروکراسی کمتر احتمال دارد که در سیاست های حزبی.

در شمال Covid شیوع درهم شد در ضد Tablighi تعصب; تبعیض آمیز حوادثی مانند حمله به مسلمان سبزی فروشندگان دیده نمی شد در جنوب. در شمال به دلیل فراگیر قدرت دولتی حتی شهروندان و گروه RWAs تمایل به تابع به عنوان اوباش آزار یکدیگر است. یک مثال از این است که در Ghaziabad RWA که تهدید به توقف پزشکان از بازگشت به خانه های خود. در بیهار شهروندان باید توزیع کمک های امدادی تنها از طریق ایستگاه های پلیس نشان می دهد که دولت نمی کند اعتماد مردم و می خواهد برای همیشه آنها را کنترل کند.

در بخش هایی از جنوب هند, اجتماعی, انقلاب, قبل از انقلاب سیاسی. اصلاح طلبان مانند کرالا Narayana گورو و TN را Periyar ایجاد خود آگاهی شهروندان قدرت به اندازه کافی به مقاومت در برابر دولت بیش از حد اجبار شهروندان قادر به استفاده از این رای به تغییر و عدم اجرای دولت است. در شمال هند رای دهندگان باقی می ماند تحت تأثیر احساسی غیر منطقی و تجدید نظر. مجمع انتخابات در بیهار برنامه ریزی شده برای اکتبر. آن باقی مانده است دیده می شود اگر هر حزب را به بهداشت و درمان یک مسئله هسته, و یا اینکه آیا آن را به طبقه حسابی و مذهبی نام تماس.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>