اجتماعی و فرهنگی پیامدهای هولی

توسط MN Kundu

رنگارنگ و پر جنب و جوش بهار جشنواره هولی بسیاری از ابعاد: اجتماعی, اقتصادی, اخلاقی, فرهنگی, مذهبی و معنوی. هولی جشن در آخرین روز ماه کامل از بهار در اصل یک جشن برداشت محصول; تنها بعدا آن را به دست آورد و مذهبی عطر و طعم. در عین حال آن است که یک سکولار جشن مربوط به شرکت کنندگان از ادیان مختلف.

پشت شوخی پرتاب رنگ پودر و مایعات در یک دیگر و تبادل شیرینی و savouries در حالی که بازی موسیقی و تبریک دوستان و بستگان این جشنواره بسیاری از اهمیت. این جشن عشق و روابط و پیوند بین دوستان و بستگان. آن را همچنین می توان یک فرصت برای تجدید نگرانی ما برای اخلاق و ارزش در حالی که برتری و تعامل با سالمندان, juniors, همسالان و غیر خودی بدون در نظر گرفتن وضعیت اجتماعی و اقتصادی و یا جنسیت.

در بنگال جشن هولی به عنوان دول Purnima کریشنا و رادا, symbolising روح و طبیعت بود. روح دیگر هیچ رنگ و تغییر ناپذیر است در حالی که طبیعت متنوع و رنگارنگ و تغییرپذیر. کریشنا و رادا نمایندگی کیهانی بازی با روح و طبیعت با هم رقص و حرکت در لذت بردن در خلقت. تاریخ نیز در ارتباط با تولد سالگرد Chaitanya Mahaprabhu قرون وسطی عارف که ساده مسیر معنوی مذهبی با شعار و ترویج casteless کلاس از جانبازان.

رابیندرانات تاگور در ویژگی های خود را به شیوه ای اضافه شده پختگی به این رنگارنگ جشنواره است. او تبدیل آیین سنتی به Basantotsab یک سکولار جشنواره بهار و این که چگونه از آن است که در جشن Santiniketan. وی تشکیل شده و تعدادی از آهنگ ها را برای این مناسبت است که در آن رنگ شده است به عنوان شگفت انگیز خلق و خوی تغییر تنوع طبیعت است.

زمان جشنواره قابل توجه است. پس از زمستان, ما احساس می کنیم بی حال و تمایل به رنج می برند از ویروسی تب سرد, آبله مرغان و آلرژی است. گیاهی سنتی رنگ بسیاری از پیشگیری دارویی عناصر در آنها را به عنوان آنها ساخته شده از چریش, زردچوبه, صندل mehendi, چغندر, املا و ترش است که خواص درمانی – بنابراین لازم است در طول این فصل است.

در شمال هند در این جشنواره اعتقاد بر این است به نام بعد از Holika خواهر پادشاه شیطان Hiranyakashipu. شاه بود در برابر پسرش Prahlad به عنوان Prahlad بود سرسخت جانباز از ویشنو است. Holika سعی در کشتن Prahlad با سوزاندن او را زنده در اتش توسط نگه داشتن او را در دامان او به عنوان او تا به حال یک مزیت ایمنی از آتش. اما Prahlad بود به طور معجزه آسایی نجات صدمه ندیده در حالی که آن را Holika که سوخته بود زنده است. جشن شروع می شود با یک Holika اتش بازی به مناسبت پیروزی خوبی بر بدی و دوباره ایجاد قدرت مطلق خدا را به عنوان محافظ.

یکی دیگر از افسانه می گوید کریشنا تاریک بود-complexioned در حالی که رادا همراه او بود و نور پوست است. کریشنا را توصیه او را به پرتاب رنگ ها در چهره او به عنوان یک equalising دستگاه. کریشنا بود و بنابراین جشن آغاز شده است. استفاده از چند رنگ در صورت و بدن نشان دهنده بشر, برابری و هماهنگی برای بسیاری از رنگ ها حذف همه آثار از هویت و رنگ و همه همان در چشم همگان.

هولی اساسا جامع, اجتماعی و فرهنگی, جشن های مربوط به همه جامعه است و جشن با شادی و شادی با روح دوستی و هماهنگی است. این جشن پیروزی نهایی خوبی بر بدی و ما را به یاد ابدی بازی عشق بین خالق و مخلوق و یا روح و طبیعت جدانشدنی تجلی با هم.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im