Yada Yada سلام Dharmasya Glanirbhavati Bharata

Abhyutthanan Dharmasya Tadatmanam Srijamyaham

~ این Bhagwadgita (4.7)

(هر زمان که دارما, قانون languishes و بی قانونی شکوفا O’ Bharata من خودم جلو می آیند.)

عکس منبع: مشرق نیوز

خواندن مدرن و روز تفسیر در رسانه ها ممکن است در حال حاضر ما با یک استارک و نوميد و disconsolate وضعیت جهان ما زندگی می کنند. گسترده اجتماعی و نابرابری اقتصادی و اجتماعی و سیاسی نزاع کاهش فضای دموکراتیک و آزادی بیان گرمایش جهانی و…. همه آنها به ما یک حس از دست دادن در ما نهاد. اگر این همه برای تلفن های موبایل مانند یک مبتذل گو است واقعا درست است ؟ این است که جهان ما واقعا در آستانه انقراض است ؟ جهان به منظور نشان دادن نشانه هایی از فشار ؟ می تواند جهان ما را نجات داد?

همانطور که ما در سراسر جهان از آن آسان است به احساس افسردگی. تصویر ارائه شده به ما ممکن است ما را به نتیجه گیری کرد که ‘نظم جهانی’ که به حفظ جهان رو به وخامت گذاشته است فراتر از تعمیر. سنتی اجتماعی-سیاسی نهاد ها در حالت کاهش است. بسیاری از نقطه به ‘جناح راست’ (RW) پوپولیسم به کاهش دموکراسی به عنوان “نخبگان” و “روشنفکران برجسته’ به طور فزاینده ای در کنار از فکر-ساختمان روند. RW سیاستمداران پوپولیستی گرفته اند قدرت در هند, لهستان, مجارستان, فرانسه, انگلیس, ایتالیا, برزیل و ایالات متحده است. RW رای به اشتراک گذاری بیش از حد در حال افزایش در سراسر جهان بسیاری می گویند. بسیاری استدلال می کنند که سرمایه داری نیز موفق به عنوان یک سیستم اجتماعی به عنوان افراطی نابرابری اقتصادی شایع در سراسر جهان است. پیشرفت در علم و فناوری نیز زندگی می کردند تا به انتظارات خود را و سوء استفاده از مادر زمین به ارمغان آورده است نژاد بشر را به آستانه.

چگونه ما توضیح و آشتی با این دلسردی بستگی به راه ما در جهان پدیده و در غیر این صورت. بسیاری از ما در حال حاضر روز, ایده شکل گرفته است با جهان بینی غربی. مفهوم زمان و تاریخ بر اساس این جهان بینی خطی است.

به طور مشابه غربی سفارش از جهان است anthropocentric که در آن انسان ها در نظر گرفته مرکزی نهاد جهان است. مدرن ‘لیبرالیسم’ یک نمونه از آن است anthropocentricity. جهان بینی غربی نیز عمدتا atomistic است که با استفاده از ‘یا/و یا’, ‘true/false’, ‘مرد/طبیعت’, ‘فرد/جامعه’ ‘left/right’ منطق تنها.

جهان بینی غربی است که از مطالعه حذف شدند ، تاریخ تفکر غربی می نویسد Chaturvedi بادرينات ، “یک تاریخچه از دو طرف متضاد ایدئولوژی آن است که روش تولید با مربوطه خود را در نظام سیاسی. شکست ایدئولوژی… شکست از روش.” آشتی مخالفت بین جنبه های مختلف انسان فردیت و ارتباط خود را با جهان اطراف او در نتیجه ناهماهنگی جنگ هرج و مرج و خشونت است.

از شکستن از نهادهای اجتماعی به این کاهش به نفع جهانی شدن و بازگشت پوپولیسم به نظم جهانی است که تحت یک تغییر قابل توجهی. در این تغییر نظم جهانی, مسن, فرمت و پارامترهای به طور فزاینده ای یافت می شود غیر قابل اجرا. اما در جایی که ماژول های دیگر شکست دارما ممکن است ارائه یک جایگزین جهان بینی. دارما است و در حقیقت جهانی است که ارتباط فرد را به بقیه جهان در یک کوانتومی راه است. مهابهاراتا تعریف دارما در دنبال شیوه:

  • دارما است تا به نام چرا که آن را حفظ و ارج نهادن به مردم: از این رو هر آنچه که حفظ است دارما — این مسلم است.
  • دارما شده است (با هدف تامین امنیت خوب از همه موجودات زنده: hece هر چه چمنها که هدف دارما — این مسلم است.
  • آنچه می آید از عشق برای همه است دارما. این معیار برای قضاوت دارما از adharma.

این Dharmic مدل هر چند یکی از قدیمی ترین بازمانده و عملکرد مدل در نظر گرفته شده است و مطالعه به عنوان یک جایگزین به حد لازم بوده است. دارما یک کلمه کلیدی از Indic فرهنگ است. در دانش سنت به ذات زندگی نهفته است در این اضداد است. آنها دیده می شود به عنوان مکمل و نه از آنها را می توان انکار کرد و یا سرکوب بدون خطر ایجاد ناهماهنگی هر دو در درون افراد و نیز در جهان اطراف او. تعادل تمام وجود در این هستی یک تابع از نسبیت در یک سطح و واضح در یکی دیگر از.

یکی دیگر از مشخصه کلیدی از Dharmic مدل است که دارما نیست theocentric. نه ” دین “و نه” خدا ” توسط مرکز ایده دارما. دارما نیست anthropocentric یا نه. آن است و نه خود محور. که خود را اشغال محل مرکزی در Dharmic فکر می کردم. این Dharmic مرد است نه یک ارزش مطلق و در همان زمان آن است که در مخالفت با طبیعت و یا سایر موجودات زنده. یک Dharmic است و متصل به بقیه کیهان در یک کوانتومی راه است.

در صورت عدم وجود ” خدا ” های اخلاقی سفارش دارما بشود نسبت به حفظ هماهنگی طبیعی است. با توجه به Chaturvedi بادرينات ، “حتی اگر خدا وجود ندارد, همه چیز هنوز هم جایز نیست. برای اخلاقی, مبانی و محدودیت های یک مرد رفتار سوی دیگر در حال حاضر ذاتی در وجود او در نیروی دارما و هیچ چیز مجاز است مگر اینکه از آن است که در هماهنگی با جهانی قانون انسان بودن است.”

دارما به رسمیت می شناسد که هر فرد متفاوت فیزیکی و روانی و معنوی و ظرفیت ها و همچنین سطوح مختلف توسعه است. به عنوان یک نتیجه Dharmic سیستم به رسمیت نمی شناسد جهانی اخلاق است. در سری اوروبیندو کلمات برای مثال “سیاست زمینه Kshatriya و اخلاق از Khatriya باید به حکومت سیاسی ما اقدامات است. برای اعمال در سیاست این Brahmanical وظیفه مقدس شکیبایی است که به موعظه varnasankara.”

دارما می بیند درگیری ها و نا هنجاری به عنوان “مزاحمت زمین’. چنین درگیری یک محصول از رابطه با خود و همچنین با دیگر عناصر هستی است. از این رو یک راه حل نیز باید بوجود می آیند از این رابطه. به عنوان ناهماهنگی و هرج و مرج دریافت بلندتر و قوی تر در mesocosmic و microcosmic سطح دارما زمین می شود و حتی بیشتر بر دوش. هنگامی که بار به سطوح غیر قابل تحمل یک avatara می گیرد در microcosmic سطح در نهایت به ذخيره زمین است. همه چیز دوباره شروع می شود دوباره.

نهایی دارما یک فرد اما نهفته در آن فرد فراتر از خود. این برتری تنها می توان از طریق متعدد اعمال زندگی روزمره و مرور روابط در این کوانتومی جهان.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im