اقتصاد سایه است که اجازه می دهد تا غنی فوق العاده لذت بردن از ‘اصطکاک رایگان زندگی’

“آن را وسوسه انگیز به فکر می کنم که هنگامی که شما تماس با بانک یا دیگر یکی دیگر از ارائه دهنده خدمات مالی و شما را در خود نگه دارد برای بیست و پنج دقیقه آن را به سادگی دلیل آن را اوج زمان از روز و بسیاری دیگر از دارندگان حساب در تماس هستند در همان لحظه” نلسون D. شوارتز می نویسد: در “طناب مخملی اقتصاد: چگونه نابرابری شد و کسب و کار.” که قطعا آنچه که من تا به حال به عهده گرفت قبل از خواندن این کسب و کار روزنامه نگار چشم-باز – و در زمان خشم-القا – غیرداستانی اولین.

در حقیقت شوارتز توضیح می دهد که در آن شما تماس گرفته شده است مربوط به چگونه با ارزش کسب و کار خود را به موسسه شما تماس. شرکت ها با استفاده از caller ID و پایگاه داده ها فورا به تعیین هزینه های خود تاریخچه و موقعیت شما در صف درآمده است.

بیشتر و بیشتر مناطق آمریکا زندگی نویسنده معتقد هستند سگمنتال به این ترتیب مشخص می شود “ورسای-مانند جهان از pampering برای چند ممتاز در یک طرف طناب مخملی یک دیوانه تقلا برای خدمات اساسی برای هر کس دیگری.”

کلمه “اصطکاک” به نظر می رسد در سراسر کتاب. که آیا آنها در حال breezing از طریق فرودگاه و یا به راحتی تامین امنیت یک قرار ملاقات با یک تقاضا متخصص پزشکی ثروتمند به طور فزاینده ای به تجربه زندگی به عنوان اصطکاک-رایگان. “در طرف دیگر طناب مخملی” شوارتز می نویسد: “اصطکاک است عملا به تعریف مشخصه.”

شوارتز نمونه های گسترده. او توضیح استادیوم که ورودی جداگانه و اتاق ناهار خوری برای نخبگان دارندگان بلیط (نیویورک یانکی استادیوم حتی یک سد بتنی به نام “خندق” است که مانع از هر کسی اما spenders بزرگ از نزدیک شدن به زمینه); کروز عروق کوچک و لوکس “کشتی-در-در-یک-کشتی” مناطق در دسترس تنها به افراد برجسته که شام خود را در رستوران اما باید حق بیمه کرسی متعلق به آنها را اگر آنها میل به ترکیب با دیگر مسافران در یک نمایش; پارک بسته است که اجازه می دهد اولویت مشتریان برای دور زدن نا خطوط و دربان شیوه های پزشکی که یدکی بیماران خود را از این ساعت دیگران صرف بیحال شدن در اتاق انتظار و یا ماه را صرف انتظار برای دریافت قرار ملاقات در وهله اول.

در بخش خصوصی این افزایش tiering از مشتریان رانده است اقتصاد خالص. به عنوان خلیج فارس بین فقیر و غنی تر شده است وسیع و ثروتمندترین 1% بدست ثروتمند با پول بیشتر برای سوزاندن. بسیاری از کسب و کار کسب سهم نامتناسب از سود خود را از ثروتمندترین مشتریان و آنها موضع خود را به گسترش سود بیشتر با غذا به افراد بسیار ثروتمند با محصولات و خدمات تخصصی.

اما شوارتز است به خصوص در رابطه با میزان که یک طناب مخملی است که بنا در بخش دولتی بیش از حد است. به بودجه مدرسه را سخت تر دانش آموزان به طور فزاینده ای به اتهام “پرداخت-به-بازی” هزینه به شرکت در گروه و فعالیت های دیگر. حتی گرانتر هستند و تیم های باشگاه که هزینه های خانواده در, هزاران نفر در هر سال. این روزها کالج پیشاهنگی به طور معمول تنها حضور در تیم باشگاهی بازی – اگر فوتبال یک استثنا – کاهش فرصت ها برای ورزشکاران دانش آموز از خانواده های فقیر برای دریافت کمک هزینه های تحصیلی ورزشی. در علاوه بر این به “pay-to-play” وجود دارد “پرداخت-به-ماندن”: شوارتز به نقل از تعدادی از شهرستانهای کالیفرنیا است که در آن محکومین واجد شرایط ارائه شده شانس خود را برای خدمت جملات با هزینه بین $110 $در 255 در هر شب برای نقاط در زندان های محلی که راحت هستند که در مقایسه با شهرستان برگزار شود.

نویسنده نه تنها می گوید, جذاب, خواندنی, داستان, اما او توضیح می دهد که چرا آنها مهم به خصوص در زمانی که ما سیاست و فرهنگ به نظر می رسد قطبی بیشتر از همیشه. او bemoans این واقعیت است که وجود دارد انگیزه کمتری برای ثروتمند برای سرمایه گذاری در فضاهای عمومی زمانی که آنها به طور فزاینده ای باید توانایی انتخاب کردن از آنها را به طور کامل. برای مثال او می نویسد: “هنگامی که شرکت تصمیم گیرندگان اعضای کنگره و به خصوص سیاسی دهنده کلاس به طور معمول دور زدن ترافیک و رو به وخامت قطار و اتوبوس و رسیدن به فرودگاه از طریق یک هلیکوپتر لوکس خدمات … سیاسی انگیزه ای برای بهبود حمل و نقل عمومی سیستم از بین میرود.”

شاید در یک دلسرد ثبت مقاوم این کاست شرایط تبدیل شوارتز است کمتر موثر وقتی که می آید به proffering راه حل برای مشکلات او را به زور و اجبار توصیف. او ستایش سود خطوط هوایی جنوب غربی آن برابری طلب درمان از مشتریان. او همچنین به نقل از NYU پزشکی که دیگر به اتهام کمک درسی و دولتی Green Bay Packers که بازی های مقرون به صرفه تر هستند و از ویژگی های کمتر صندلی محکم تر از بسیاری از در NFL. اما این مربوط به تحسین وتمجید نمونه آمده صرفا به عنوان نقاط دورافتاده و نه به عنوان نمایندگان یک روند رو به رشد. خواندن این سه کتاب است نه یک downer اما آن غیر قابل اجتناب مفهوم – که ما به سرعت تبدیل شدن به حتی بیشتر تقسیم جامعه با یک غیر قابل جبرانی چیز ساییده بافت اجتماعی – مطمئن است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>