در طول يک ماه گذشته، از زمانی که انفجار بندر بیروت را ويران کرد و بيش از ۱۸۰ نفر را کشت، تعدادی از مقامات خارجی از لبنان ديدن کرده اند. آنها در جستجوی افرادی هستند که می توان به آنها اعتماد کرد تا کشور را از بحران عمیقی که از یک نخبه فاسد به دنیا آمده است، خارج کنند. لبنان می گويد امانوئل ماکرون رئيس جمهوری فرانسه – که از زمان انفجار تاکنون دو بار به آن سفر کرده است – به يک “قرارداد سياسی جديد” نياز دارد.

روز چهارشنبه رهبران منتخب اين کشور حتی در جريان ديدار يک مقام ارشد آمريکائی، دستيار وزير امور خارجه در امور نزديک شرقی ديويد شنکر، خدشه دار شدند. او مذاکراتی با فعالان جامعه مدنی انجام داد که اکنون بسیاری از آنها به عنوان رهبرانی در شکل دادن به یک هویت فراگیر در جمعیت بسیار متنوع لبنان دیده می شوند.

در همين حال بانک جهانی قصد دارد عمدتا با سازمان های غیردولتی همکاری کند تا به بيروت در بهبودی از انفجار ۴ اوت کمک کند. این رویکرد را رویکردی «کل لبنان» می نامد که نهادهای فاسد را دور خواهد کرد و «نیازها و اولویت های مردم لبنان» را تضمین خواهد کرد.

رئيس جمهوری فرانسه در جريان ديدار خود در اين هفته با چند رهبر منتخب ملاقات کرد اما بخش عمده ای از وقت خود را صرف يادآوری آنچه آنها را به عنوان يک مردم متصل می کند، به لبنانی ها يادآوری کرد.

او یک درخت سرو – نشان کشور – را در حفظ ویژه ای کاشت. او با خواننده مشهور فیروز ملاقات کرد. او در دنیای عرب زبان و کسی که لبنان را در سراسر شکاف های مذهبی و قومی اش متحد می کند، محبوب است. اون يه صداي تسلي بخش توي يه ملت شکسته باقي ميمونه

بر اساس گزارش ها، آقای ماکرون پیش از ورود ش میانجی انتخاب نخست وزیر جدید برای لبنان بود. آخرین دولت پس از این انفجار استعفا داد و یک فروشگاه نادیده گرفته شده نیترات آمونیوم انفجاری در بندر را مقصر می داند.

او همچنین با محمد رعد، رئیس بلوک پارلمانی حزب الله روبه رو شده است و از او می خواهد وفاداری خود را به لبنان ثابت کند تا به ایران که از گروه اسلامی ستیزه گر حمایت می کند. به گزارش روزنامه لو فیگارو، آقای ماکرون گفت: همه می دانند که شما دستور کار ایرانی داري. “شما می خواهید برای کمک به لبنانی ها، بله یا نه؟”

وی همچنين اصلاحات مشخصی را برای رهبران لبنان برای اجرا پيش از دريافت کمک های مالی از کمک کنندگان بين المللی به اجرا گذاشته است. از جمله این موارد می توان به «ممیزی کامل» بانک مرکزی، قانون جدیدی برای تضمین استقلال دادگاه ها و حمایت کافی از کمیسیون ملی مبارزه با فساد اشاره کرد.

اعتراضات خیابانی که از ماه اکتبر گذشته علیه احزاب حاکم آغاز شد، علی رغم فقر دسته جمعی و همه گیر ادامه داشته است. یکی از معترضان گفت: مردم یکی هستند – شیعه، سنی، مسیحی، همه اینجا یکی هستند. در حال حاضر با کمک کمی از رهبران خارج از کشور، لبنانی ها ممکن است شروع به لذت بردن از آن یکی بودن به عنوان یک ملت است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

آموزش سئو