تقلا برای تحویل روبات است و آمدن به سختی می تواند نگه دارید تا

در اوایل این هفته یک جفت براق چهار چرخ روبات شروع trundling در سراسر cracked پیاده رو خارج از خواب قطار در عرصه بین رفته خانه سابق ساکرامنتو کینگز که ایالت کالیفرنیا تبدیل شده است به یک میدان Covid-19 بیمارستان.

روبات ها دوبله, R2 قرار شد تحویل مواد غذایی به ساکنان یک محله ثروتمند در هوستون بخشی از یک اجرای با مانتین ویو کالیفرنیا.-بر اساس راه اندازی Nuro. در عوض مانند ربات های دیگر جهان بیش از آنها فشرده شده است به خدمات ارائه محصولات و لوازم پزشکی به عنوان یک راه برای کمک به جلوگیری از انتقال مرگبار coronavirus.

در ساکرامنتو Nuro را روبات ها در حال رفت, food, fresh, منسوجات و تجهیزات حفاظت شخصی بین نزدیک عرضه انبار و بیمارستان صحرایی اجازه می دهد حمایت از کارگران باقی می ماند جسمی فاصله از بیماران و کارکنان بیمارستان.

یک Nuro کارمند حذف آیتم از یک R2 خودمختار تحویل ربات در خواب قطار عرصه در ساکرامنتو, کالیفرنیا.

عکس:
Nuro

برخی از تغییرات این روند یک نوع غیر منتظره بسیج زمان جنگ است که اتفاق می افتد در شهرستانها از جمله تل آویو; Hangzhou چین; Washington, d. C.; و چنگال بزرگ, N. D. این تلاش ها طیف وسیعی از برنامه های خلبان به عملیات بزرگ با صدها نفر از تحویل روبات سفر در جاده ها و یا در هوا و در مجموع پوشش هزاران مایل است.

در حالی که برخی از این روبات ها به سرعت در حال تبدیل شدن به بخش مهمی از مراقبت های بهداشتی زنجیره تامین بسیاری در حال کمک به سادگی اجازه می دهد “تماس با ما” تحویل مواد غذایی و سایر ملزومات.

ورود ربات تحویل در حال حاضر به نظر می رسید به یک نتیجه گیری قبلی حداقل در مکان های که در آن ساخته شده حس. اما همه گیر تبدیل شده است و کسب و کار و دولت ها و مصرف کنندگان از محتاط آزمایشکنندگان بتا به مشتاق adopters اولیه. در عین حال آنچه که باید یک ثروت باد آورده برای راه اندازی ممکن است وارد خیلی زود—قبل از آنها قادر به سطح شیب دار تا تولید خود را تحویل روبات و جلوتر از مصوبات ملی و منطقه ای دولت است که تعیین می کند که در آن و چگونه روبات می تواند مستقر شود.

“قبل از Covid راننده برای اتوماسیون عمدتا در اطراف [کاهش] هزینه تحویل می گوید:” آنتونی تاونسند شهری-tech مشاور و نویسنده از آینده “شبح جاده” در مورد آینده خودروهای. “در حال حاضر آن را در مورد ظرفیت.”

Flytrex آزمایش هواپیماهای بدون سرنشین خود را تحویل سرویس در گرند فرک N. D. در روز پنج شنبه.

عکس: Flytrex/سهولت هواپیماهای بدون سرنشین

برای شرکت هایی مانند Flytrex اسرائیل خودمختار-تحویل هواپیماهای بدون سرنشین راه اندازی این بیماری همه گیر به معنی کمتر نظارتی نوار قرمز در طول تاریخ بزرگترین مانع برای استفاده از این فناوری می گوید: مدیر اجرایی Yariv باش.

روز جمعه Flytrex راه اندازی آزمایشی آن خودمختار-هواپیماهای بدون سرنشین تحویل سرویس در گرند فرک تحویل کالا سفارش از یک Walmart Supercenter به یک تعداد انگشت شماری از حیاط همسایه. (خارج است نه یک شریک; Flytrex اقدام به خرید محصولات به طور مستقیم از فروشگاه.) در ماه های آینده این شرکت قصد دارد برای گسترش خدمات به هواپیماهای بدون سرنشین را به پرواز کامل شعاع 3 کیلومتری را قادر می سازد از تحویل بسته به 6.5 پوند به صدها خانه.

Flytrex بوده است بخشی از اداره هوانوردی فدرال را محاکمه تحویل هواپیماهای بدون سرنشین برای دو سال گذشته صعود راه خود را به سمت تصویب خود را سفارشی ساخته و تحویل هواپیماهای بدون سرنشین است. در حالی که coronavirus است و تاخیر در نهایی رشته آزمون از آن هواپیماهای بدون سرنشین که به جای در کارولینای شمالی دیگر جنبه های فرایند تصویب را با سرعت بالا.

“من فکر می کنم [FAA رگولاتور] در واقع کار سخت تر از خانه است. آنها همیشه در زوم می گوید:” آقای باش. “پس از Covid-19 آغاز شده ما باید سه چهار و گاهی حتی پنج تماس در هر هفته با آنها که قبل از آن شاید تنها یک هفته است.”

FAA سخنگوی نامیده می شود به رسمیت شناختن کارکنان تعهد “دلگرم کننده و فروتنی.”

کشتی فضایی Technologies ارائه شده است مواد غذایی در شهر میلتون کینز از اواخر سال 2018 است. آن تریر-اندازه شش چرخ روبات کار 14 ساعت در روز سفر در پیاده رو. این شرکت تا به حال شده است قادر به رسیدن به حدود 100000 نفر در میلتون کینس. در پاسخ به همه گیر, تحویل گسترش یافته 180,000 مردم می گوید: Starship مدیر عامل شرکت Lex بایر.

مانند هر دیگر خدمات تحویل در سراسر جهان, رباتیک و یا در غیر این صورت کشتی فضایی دیده است تقاضا منفجر شود.

“من شده اند از جلوی درب خانه من برای نزدیک به هفت هفته می گوید:” PJ جارویس ساکن میلتون کینز که همسرم, اهدا کلیه به او 18 ماه پیش قرار دادن او را در میان کسانی که بیشتر در معرض coronavirus. “قادر به این روبات ها هر زمان که شما نیاز دارید این است که یک نعمت غیر مترقبه.”

آقای بایر برنامه به دو شهر ناوگان از 50 تحویل روبات به زودی خواهد شد که گسترش ظرفیت از صدها نفر از تحویل یک روز به هزاران نفر. جهانی کشتی فضایی را تکمیل کرده است بیش از 100 ، 000 و تحویل آن روبات سفر کرده اند بیش از 500 ، 000 مایل می گوید یک سخنگوی.

جورج میسون دانشگاه, دانشجو, Allie Vaught, 22, دریافت پیتزا از مواد غذایی-تحویل ربات از Starship فن آوری.

عکس: اسکات SUCHMAN برای وال استریت ژورنال

در ایالات متحده کشتی فضایی متمرکز شده تحویل در محیط های دانشگاهی که در پیاده رو در حال ربات دوستانه و حداقل قبل از کشور اقامت-در-خانه سفارشات و تقاضا از دانش آموزان بالا بود و در نزدیکی گزینه های مواد غذایی فراوان است. در Fairfax, Va., جورج میسون دانشگاه تعطیل عملیات عادی اما تصمیم به ارسال صفحه اصلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهش-دانشجویان خارج از کشور. کشتی فضایی است که در ادامه به ارائه با بیش از 25 روبات هفت روز هفته است. دانش آموزان می توانند سفارش از استارباکس, بال منطقه و یک فروشگاه مواد غذایی محلی.

در پاسخ به همه گیری این شرکت همچنین به تازگی گسترش یافته تحویل در خارج از دانشگاه و به اطراف شهر.

برای Nuro ساز R2 روبات در حال حاضر عامل در ساکرامنتو coronavirus به معنای هر دو افزایش تقاضا و تغییر اولویت ها. این شرکت همچنان به کار خود مستقل ارائه خدمات در هوستون و دیده سفارشات تقریبا پس از دو هفته اول از پناهگاه در محل و در حال حاضر. کسانی که تحویل نمی ساخته شده توسط روبات های کوچک اما با تغییر تویوتا Priuses با ایمنی رانندگان در چرخ; برای مصرف کننده آن را کمی متفاوت از تحویل از Postmates یا Instacart.

Nuro برنامه ریزی شده بود به رول از به طور کامل خودمختار R2 در تگزاس در حال حاضر می گوید دیو فرگوسن از بنیانگذاران و رئیس جمهور. ربات محدود است به بالا با سرعت 35 مایل در ساعت است و می تواند تنها سفر بر روی سطح جاده و بزرگراه. اما هنگامی که این بیماری همه گیر ضربه او می گوید: این شرکت متمرکز بر “چگونه ما می تواند نقل و انتقال R2 برای Covid تلاش است.”

به عنوان چهارشنبه R2 روبات در حال حاضر در حال استفاده در دومین بیمارستان صحرایی در کالیفرنیا است. این یک راه اندازی شد توسط شهرستان سان ماتئو در جنوب سان فرانسیسکو و روبات ها در حال حمل و نقل مواد غذایی بین یک سایت و مسکن برای بیماران در قرنطینه.

Antwork تکنولوژی شده است ساخت هواپیماهای بدون سرنشین تحویل در مناطق شهری در چین از جمله برای مواد غذایی رسانه ها و بیمارستان ها.

عکس:
Antwork

از ماه فوریه Antwork هواپیماهای بدون سرنشین انجام داده اند و تجهیزات پزشکی و نمونه های گرفته شده از بیماران به عنوان بخشی از تلاش ها به سرعت در حال تست برای کوروناویروس.

عکس:
Antwork

در چین, هواپیمای بدون سرنشین تحویل شرکت Antwork تکنولوژی شده است گذر گاه مواد غذایی از استارباکس و KFC در آن استان ژجیانگ در یک برنامه آزمایشی برای دو سال گذشته می گوید: Leon ژائو شرکت افسر ارشد عامل. زمانی که coronavirus آمار استان شرکت چرخد و به ساخت و تحویل برای بیمارستان شد و بخش مهمی از تست محلی و قرنطینه زیرساخت ها است.

در یک بیمارستان در Hangzhou Antwork هواپیماهای بدون سرنشین را به پرواز در آزمون نمونه به یک بزرگتر بیمارستان در این نزدیکی هست برای تسریع تست. در حال حاضر که coronavirus تهدید کاهش یافته در منطقه Antwork ادامه داد: پزشکی تحویل همراه هفت مسیرهای جدید.

از ماه فوریه و زمانی که برنامه راه اندازی Antwork است هواپیماهای بدون سرنشین را به اتمام 450 سفر و سفر بیش از 2100 کیلومتر بدون تصادف.

داشتن آمادگی برای یک مقدار کندتر اجرای همه این شرکت ها در حال حاضر تلاش برای سرعت بخشیدن به جدول زمانی بر روی همه چیز از ساختمان ربات خود را برای صدور گواهینامه ایمنی خود را. Flytrex برای مثال نمی توانید انجام بحرانی هواپیماهای بدون سرنشین زمینه آزمایش به دلیل اقامت در خانه سفارشات می گوید آقای باش.

Nuro که به تازگی موفق به دریافت تایید از هر دو دولت فدرال برای طراحی آن R2 تحویل ربات و از ایالت کالیفرنیا برای خود مستقل عمل در جاده های دارای ظرفیت محدود برای تولید آنها. “ما نمی باید توانایی به مقیاس یک شبه می گوید:” آقای فرگوسن.

تا زمانی که وجود یک ذخیره روبات قابل مقایسه با رزرو از انسان است که می تواند خواسته های آمازون و Instacart در زمان نیاز بزرگ, ربات, تحویل فقط می تواند یک نقش محدود در پاسخ به همه گیری در مقیاس بحران به ویژه با هزینه های بالا حفظ ظرفیت اضافی.

آن است که بیشتر احتمال دارد که روبات ها را به تدریج تکمیل نیروی انسانی به عنوان تقاضا برای تحویل گسترش می یابد. قبل از همه گیر در حدود 3 ٪ از ایالات متحده, مواد غذایی هزینه های اتفاق افتاده آنلاین, بر اساس یک نظرسنجی منتشر شده در فوریه 2019 توسط Bain & Co. که در صد را به طور چشمگیری افزایش حتی اگر تنها برخی از کسانی که پس از تصویب آن همچنان به استفاده از آن.

که همچنین بدان معنی است که تحویل روبات ها به احتمال زیاد به کسی کار به زودی. “آنچه ما می خواهیم به جای نه یک راننده تحویل اما شما رانندگی به فروشگاه خودتان می گوید:” Nuro آقای فرگوسن. به علاوه حتی “به طور کامل خودکار” سیستم نیاز به نیروی کار انسانی از تعمیر و نگهداری به کمک از راه دور.

حتی سران این شرکت اذعان کرد که تکنولوژی خود را تنها می تواند بخشی از راه حل است. و مطالعات اقتصاد انرژی و مصرف تحویل کامیون نشان می دهد که آن را تقریبا غیر ممکن است به ضرب و شتم ارائه انواع خاصی از محصولات قدیمی و از مد افتاده راه, زمانی که آن را درست انجام شود.

این بیماری همه گیر کوروناویروس به ارمغان آورده است به تمرکز بر مناسب بودن ربات ها به صورت سریع در مسافت های کوتاه تحویل از کسب و کارهای محلی و در زمینه های دیگر که در آن زمان—و ایمنی—از ذات است مانند مراقبت های بهداشتی.

—برای اطلاعات بیشتر, وال استریت ژورنال, تکنولوژی, تحلیل, بررسی, مشاوره و سرفصل ثبت نام برای خبرنامه هفتگی ما.

نوشتن به کریستوفر در میمس [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>