آن است که به طور گسترده ای پذیرفته شده است که Covid-19 گیر بدتر شده نابرابری های اجتماعی و اقتصادی به ویژه برای زنان. بحران تمایل به تقویت نابرابری های موجود پس از آن است که زنان در حال حاضر بیشتر احتمال دارد به درآمد کوچکتر چک و به مخاطره مشاغل که به طور نامتناسبی تحت تاثیر اثرات اجتماعی و اقتصادی از این بیماری همه گیر.

سهم زنان در بخش زمان در معرض خطر شغل بسیار بالا (57 درصد در سطح جهانی) از جمله زنان می تواند از دست دادن شغل خود. پس زنان شانه اضافی مسئولیت به عنوان مراقبان در خانه آنها همچنین ممکن است دیگر به بازگشت به خود را به طور منظم روزانه شغل پست یک فاجعه یا بحران است. حتی در زمان عادی یک زن مراقبت-دادن نقش بالا بردن شک و تردید و تعصبات در مورد شایستگی خود را در راه است که نمی شود به مردان است.

در این تصویر تلخ وجود دارد ممکن است یک پوشش نقره ای. در بخش بهداشت و درمان مثلا حرفه ای مراقب است که به احتمال زیاد یک زن است. زنان در خط مقدم ساخت تا 70 درصد از جهانی بهداشت و درمان کارگران و حدود 95 درصد از مراقبت طولانی مدت کارگران (OECD). این بیماری همه گیر است منجر به گسترش ناگهانی و افزایش اهمیت نقش (مانند پرستاری) و بخش (مانند بهداشت و درمان) با غلبه زنان حرفه ای. در یک مورد کلاسیک از هنر معکوس ممکن است در آینده کار های اخیر توسط هنرمند مشهور Banksy نشان می دهد یک کودک دور خود بتمن اسباب بازی برای ابرقهرمان, پرستار, ابزار جنسی. این فاجعه همه گیر پس از آن ممکن است فقط پارادایم شوک سیستم مورد نیاز به طلیعه چیزی بودن در یک تغییر است.

احیای مراقبت “اقتصاد” – (S)قهرمانان در محل کار

هند و عمومی بهداشت و درمان صرف (pre-Covid) فقط 1.28% از تولید ناخالص داخلی. این بیماری همه گیر را فشار رشد در این بخش است. وجود دارد در حال حاضر 1.7 پرستاران/ماماها به ازای هر 1000 نفر جمعیت. به عنوان این حرکت نزدیک تر به این که توصیه 3 می تواند به ایجاد 2 میلیون شغل پرستاری برای زنان است.(~85 درصد مشارکت زنان (آناند & فن 2016)

بهداشت و درمان و مراقبت اقتصاد می شود تقریبا مهم به عنوان صنعتی اقتصاد/ “شرکت جهان” زنان در خط مقدم مجدد مفهوم مدل نقش و آنچه در آن طول می کشد به در نظر گرفته شود موفق حرفه ای.

در حالی که بهداشت و درمان است که بارز ترین بخش همه گیر پرده برداری کرده است که عوامل خار فرصت های بیشتر برای زنان در بخش های دیگر بیش از حد.

زنان بهتر مجهز برای عادی…

در حالت عادی بعد از یک دوره عدم قطعیت و ابهام. شغل و نقش ها را بازنویسی می شود به عنوان کسب و کار کشف هزینه ها و مزایای جدید و تغییر واقعیت است. زنان برخی از قابل توجه صفات و توانایی های که تجهیز آنها برای موفقیت در دنیای شجاع جدید!

تحقیقات نشان داده است که زنان نمره بالاتر از مردان در بسیاری از مهارت های رهبری. زنان ذاتی بیشتری مطبوع – تمایل نسبت به همکاری و توجه از دیگران نگرانی. آنها انعطاف پذیر تر و همدلانه وقتی که می آید به برخورد با مردم است. بیشتر زنان در محل کار است و با ارتباط مثبت و نتایج سازمانی برای هر دو مردان و زنان.

برخی از مطالعات نشان داده اند که زنان چند وظیفه بهتر از مردان هستند و بیشتر سازمان یافته تحت فشار است. این منطقی است که از زنان شاغل هنوز هم حمل عمده مسئولیت کارهای خانه, مراقبت از کودکان و مجبور به ابداع روش های موثر برای مقابله با چند خواسته خود را در زمان.

کسب و کار شده ضربه رو به وخامت تقاضا با توجه به همه گیر. کاهش پرداخت در حال حاضر آغاز شده است. بیشتر قریب الوقوع است. زنان با احتمال بیشتری نسبت به مردان را کاهش شغل پرداخت. در حالی که ما نمی, مدافع, پایین, پرداخت, این, با این وجود, ارائه فرصت های شغلی برای زنان است.

…و این انعطاف پذیر جدید طبیعی است که زمینه مناسبی برای موفقیت

محل کار انعطاف پذیری است که در حال حاضر به هنجار و به نظر می رسد به کار خوب است. تکنولوژی غول مانند Facebook و Twitter را تمدید کار از خانه سیاست به پایان سال 2020 است. توییتر می گوید که کارکنان از خانه کار می کنند ‘همیشه’. TCS – هند یکی از بزرگترین شرکت های نرم افزاری اعلام کرد که تا سال 2025 تنها یک چهارم از نیروی کار آن نیاز به رفتن به یک فضای کاری فیزیکی. کار انعطاف پذیر گزینه به احتمال زیاد در اینجا به ماندن و می تواند یک بازی تعویض برای زنان است. آنها اجازه می دهد به ایجاد یک برنامه در اطراف خود مسئولیت های دیگر.

راه رو به جلو

زنانی که مجبور به ترک محل کار برای مراقبت از خانه و بچه ها در حال انتظار برای نگاهی دیگر به عقب بر گردیم به آن است. در بهبود برنامه ریزی دولت می تواند اطمینان حاصل شود که وجود دارد بیشتر اتاق تکان دادن برای زنان در محل کار, آیا از آن است که بهبود شرایط موقت و پاره وقت زنان شاغل و یا دسترسی آسان به اعتباری برای زنان کارآفرین.

Covid-19 ‘قفل فراز’ باید شاهد تشدید خشونت خانگی علیه زنان است. همچنین یک زن به احتمال زیاد بیشتر از یک مرد در کمتر امن, قرارداد کار. حاصل ناامنی و ترس می تواند منجر به مسائل مربوط به سلامت روان. سازمان می تواند از طریق کمک های رایگان/یارانه دسترسی به مشاوره و درمان.

سازمان باید دوباره روش خود را نسبت به جنسیت شمول. از بین بردن تعصب از سیستم های مدیریت عملکرد است که یک جای خوب برای شروع است. تعاریف ‘عملکرد برتر’ در حال حمل بیش از زمان حرفه ای فضاهای اشغال شد ، ‘هدف’ عملکرد اقدامات اریب نسبت به ارائه رتبه بندی بالاتر از مردان است. حتی هوش مصنوعی الگوریتم ها اغلب ترجیح می دهند مردان بیش از زنان با مدارک یکسان و رفتارهای. جدید سبک های رهبری که در مقابله بهتر با بی ثباتی و نیاز به شفقت نشان می دهد انعطاف پذیری و تفکر نوآورانه نیاز به با توجه خود را به علت در ارزیابی عملکرد.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net