علت واقعی نابرابری درآمد در امریکا و در مورد مدیر عامل جبران

در سال 2006 ادوارد لازیر رئیس شورای مشاوران اقتصادی تحت ریاست جمهوری جورج بوش گفت: “..بسیاری از نابرابری نشان دهنده افزایش بازده سرمایه گذاری در مهارت است.” لازیر اضافه شده است که “اکثر اقتصاددانان بر این باورند که اساسا که قابل ردیابی به تغییرات تکنولوژیکی که رخ داده است در طول دو یا سه دهه است.” با توجه به این مدرسه معمولی تفکر—”امن توضیح”—افزایش درآمد و توسط مرجع ثروت و نابرابری یک توضیح ساده: تغییرات تکنولوژیکی باعث تقاضا برای نیروی کار ماهر; بعد از همه, آن نیاز به آموزش های رسمی برای ساخت و راه اندازی پیچیده شبکه های کامپیوتری است که زیر بنای جهان ما و تسهیل تجارت از طریق اینترنت. این افزایش تقاضا برای نیروی کار ماهر در همان زمان کاهش تقاضا به صورت معمول و غیر ماهر ، به اندازه کافی ساده این پدیده بیشتر معمولا به عنوان “مهارت های مغرضانه ویژگی های تغییر” تصریح می کند که دست نامرئی در این مورد از تکنولوژی علل شایع نابرابری همسان تنها با مقیاس تغییرات تکنولوژیکی. اضافه کردن آن را به نیروهای جهانی شدن است که منجر به کافی تامین نیروی کار ارزان باعث فرسایش کل ساخت پایگاه و توضیح به نظر می رسد حتی بیشتر قابل قبول است.

به جز هیچ اقتصاددان برجسته است و در عین حال ارائه هر گونه شواهد مستقیم از یک رابطه علت و معلولی بین تغییرات تکنولوژیکی و افزایش نابرابری.

طی دو ماه آینده در این ستون سعی خواهد کرد برای کشف میزان نابرابری در امریکا اما مهمتر از همه بیشتر محتمل علل زمینه ای است که اغلب نادیده گرفته شده در زبان. آنچه که اغلب نادیده گرفته در فن آوری فرضیه واقعیت این است که استدلال برای افزایش بازده به آموزش و پرورش—که مشروع است در هسته آن—همان است که گسترده مبتنی بر افزایش نابرابری. در واقع حتی بهره وری از تحصیلکرده به مراتب رشد خود را افزایش دستمزد در سه دهه گذشته. بیش از چهار دهه گذشته به دستاوردهای واقعی در ثروت در امریکا رفته اند و نه قابل توجهی نوار تحصیل کرده اما به غلتیدن از نخبگان و مدیران که با این وجود اتفاق می افتد به تحصیل شد. اقتصاددانان شناخته شده برای تولید آنها تحقیقات سیاست در siloes. که دلیل Robert Shiller—شاید برجسته ترین در میان یک گروه رو به رشد از اقتصاددانان بر این باورند که در وخیم اهمیت تحقیقات میان رشته ای—تنش در مورد ایده consilience برای توضیح پیچیده پدیده های اقتصادی با متحد کردن دانش در میان رشتههای مختلف دانشگاهی. در این رابطه تنها توضیح در ارتدکس فرضیه تغییرات تکنولوژیک و جهانی شدن منجر به نابرابری ممکن است عدم وجود هر گونه دیگر قابل اندازه گیری و توضیحی شاخص از خود نظم و انضباط (بیشتر در مورد رد کردن تکنولوژی فرضیه در زیر ستون).

این فراری نابرابری رنگی است که آمریکا چشم انداز سیاسی آن را به عنوان تغییر بافت اجتماعی کشور است. فرضیه من این است که در امریکا که در آن میزان نابرابری درآمد به مراتب جلبک که از هر گونه غنی کشور جهان سیستماتیک تغییر در نهادها و هنجارهای اجتماعی شده است دلیل اولیه برای این چیز عجیب و غریب نابرابری. قبل از ما مشغول به تغییرات سیاسی—در درجه اول افزایش و به تبع آن تسلط جنبش محافظه کاران در سمت راست در امریکا—و رها از موسسات که منجر به یک سیستماتیک شکستن این هنجارها بیایید نگاهی به یک واقعیت آشکار ناشی از پیامدهای این سیستم جدید یعنی مدیر ارشد اجرایی جبران خسارت در امریکا است.

بیایید شروع با ساده مجاورت: در 1970s متوسط غرامت از افسران اجرایی در امریکا 102 شرکت های بزرگ بود و 1.2 میلیون دلار (دلار امروز)—آن ایستاده بود در 40 بار پرداخت غرامت به طور متوسط تمام وقت کارگر در کشور است. در سال 2018 به طور متوسط مدیر عامل شرکت مشبک 14 میلیون دلار ساخت 278 بار پرداخت غرامت از آمریکا به طور متوسط کارگر. مقدار زیادی از کسب و کار استراتژیست—طرفداران سرسخت نابرابری و همچنین تیره, دلایل افزایش آن در بالا مورد بحث را برعلیه استدلال می کنند که این افزایش نابرابری بین مدیر عامل و متوسط غرامت کارگران باید نشان می دهد که اهمیت آن بسیار بیشتر از آن استفاده می شود به در گذشته به صالح ترین فرد که در راس یک شرکت و در نتیجه افزایش از مدیر عامل حقوق و دستمزد. اما آن را دشوار است در بهترین حالت برای ارزیابی یک مدیر عامل کیفیت و بهره وری.

خط پایین شرکت رانده است مجموعهای از عوامل ذهنی و خارج از کنترل یک مدیر عامل و هیئت مدیره. خوب تحقیق و محبوب کسب و کار هاروارد نقد و بررسی مقاله توسط مایکل جنسن و کوین مورفی اعلام کرد که “جبران مدیران ارشد است که عملا مستقل از عملکرد.” یک تغییر فرهنگی در طول چند دهه گذشته کمک کرده به جشن اجرائی در حالی که بسیاری از آنها اجرا amok عمومی در پر زرق و برق مد. وال استریت فکر می کند تسلیم شده از شرکت هایی است که رهبری copiously مدیران پرداخت می شود. این پس از آن می شود باطل چرخ طیار که در آن هر شرکت—حتی کسانی که می تواند منطقی رفع ابهام این مفهوم نادرست از کیفیت بالای مدیران افزایش خط پایین—که به پوسته از پول بالا زمانی که شرکت های دیگر در حال پرداخت مصنوعی قیمت های بالا. اضافه کردن به این واقعیت است که مدیران اغلب نفوذ خود را در ساختار پرداخت از طریق غیر مستقیم انتخاب غرامت کارشناسان.

لوسین Bebchuk و جسی سرخ شده نوشت: شفاف کتاب به نام پرداخت بدون عملکرد که در آن آنها به شدت استدلال می کنند که وقتی که می آید به مدیران اجرائی با کیفیت از مدیران و بازار برای استعداد درخشان بدون تحمل خسارت است. پس چه توضیح می دهد که این گردابی واقعیت است که نماینده نابرابری درآمد اپیدمی در امریکا است. در اینجا Bebchuk و سرخ شده ضربه ناخن بر روی سر. خود را به توضیح است که این ایده از “خشم محدودیت” است که رفته رفته در جامعه آمریکا است. به ویژه در آمریکا از 60s و 70s چنین اسفناک و غیر قابل توجیه جبران خواهد خشم سهامداران و جامعه مدنی است که به نوبه خود با ارنج زدن سیاستمداران به گرفتن یک موضع و در نتیجه ایجاد یک توانمند واکنش در برابر عجیب و غریب اجرایی پرداخت. چند خاص تغییرات نهادی که به کشته شدن این “خشم محدودیت” در طول سال هستند: سیستماتیک متلاشیکننده از سازماندهی اتحادیه های کارگری; اعلامیه که کاهش مالیات بر ثروتمندان هستند خوب در دراز مدت; افزایش نقش آمریکا فوق العاده غنی در مبارزات سیاسی مشارکت و رسانه glamorization—گاهی در تبانی با رسانه های غنی مقتدر—از این سخاوتمندانه-مدیران پرداخت می شود.

با توجه به برنده جایزه نوبل پل کروگمن, “افزایش درآمد در بالا دیده می شود به عنوان یک اجتماعی و سیاسی به جای دقت و اقتصادی پدیده است.” بیشتر در پس ستون در چه تشکیل این نجیب موسسات آمریکایی که بازداشت نابرابری در گذشته (رئیس در میان آنها اتحادیه های کارگری); مکانیک تند محافظه کار جنبش سیاسی است که به طور سیستماتیک شکست آن نهاد; و آنچه در پیش روست. در همین حال بعد از زمان ما از شنیدن و یا دیدن ظاهر زرق و برق دار, مدیر عامل شرکت, اجازه دهید به یاد داشته باشید که خود اسراف و دستمزد—که به عنوان مظهر استارک آمریکا نابرابری آن را به عنوان یک علت آن است نه لزوما به عملکرد خود است اما بیشتر نتیجه معاصر هنجارهای اجتماعی و توزیع قدرت سیاسی است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su