مارتا اس جونز با کلمه حق رای مشکل دارد. او در سال ۲۰۲۰ به طور مکرر این کلمه را می بیند، چرا که آمریکایی ها صدمین سالگرد حقوق رأی زنان را با تصویب اصلاحیه ۱۹ ام در ۱۸ اوت ۱۹۲۰ به عنوان یکصدمین سالگرد حق رأی زنان به عنوان یک صدمین سالگرد رای دادن به زنان می بینند. به او، “حق رای” خواستار به ذهن تظاهرات به رهبری تا حد زیادی توسط زنان سفید پوست، و ایجاد بر فرضیات نژادپرستانه که relegated فعالان زن سیاه پوست به حاشیه. پژوهش های او تصویر کامل تر و ناهمرنگ تر از زمان مبهم در تاریخ ایالات متحده را به تصویر می کشیده است.

مارتا اس جونز () یک تاریخ نگار، نویسنده، و استاد دانشگاه جانز هاپکینز است. در کتاب خود با عنوان “پیشوا: چگونه زنان سیاه پوست موانع را شکستند، رای را به دست آورد، و بر برابری برای همه اصرار داشت” انتظار می رود که ۸ سپتامبر منتشر شود، او به بررسی تاریخ پیچیده سیاسی زنان سیاه پوست در آمریکا و مبارزه جمعی آنها برای حق رای می پرداخت. او با مانیتور در مورد آخرین پروژه خود صحبت کرد، مشکل با اصطلاح “حق رای”، و اهمیت فقط انجام کار.

q: جالب ترین بخش از تحقیقات شما برای Q: “Vanguard” چه بود؟

می دانید، چیزی که من واقعا ً به آن اعتماد کردم – باید مرا ببخشید- کلمه «حق رای» است. هر بار که ما می گیم، ما واقعا ً به یک جنبش سیاسی طبقه متوسط بسیار خاص و سفید استناد می کنیم که منجر به تصویب اصلاحیه ۱۹ ام در سال ۱۹۲۰ شد. با این حال، این اصطلاح ی نیست که تمامت فعالیت های سیاسی زنان آمریکایی آفریقایی یا آرزوها یا چشم اندازها را به تصویر می اندازد. به جای آن از عبارت «حق رأی» استفاده می کنم.

به هیچ عنوان من قادر به خاموش کردن کلمه “حق رای” از طریق مکالمات من در سال جاری وجود دارد. اما من فهمیدم که چه قاب سازی پر بار است که برای فکر کردن به قدرت سیاسی زنان و چگونه با آن حمل مجموعه ای از فرضیات که زنان سیاه پوست در حاشیه هستند.

q: زنان سیاه پوست از جنبش حق رای، از #MeToo، و به یک راه، از جنبش ماده زندگی سیاه و سفید، حذف شد. #SayHerName بود به طور خاص به احترام زندگی زنان سیاه Q: پوست. چرا این نوع خروج ادامه دارد؟

از کار من، من می گویند که آن را نیاز به هوشیاری پایدار ما. همچنین شجاعت ما را می طلبد تا شاهد خودمان باشد. من فکر می کنم که مهم است که چه کسی مسئول است، که دفتر را در دست دارد، که برنامه را تعیین می کند. زنان سیاه پوست باید فرصتی برای صحبت کردن در مورد برنامه سیاسی ما داشته باشند که شامل سابقه خشونت جنسی همراه با بسیاری از مسائل دیگر [مانند خشونت پلیس] است که به احتمال زیاد بیشتر آشنا به جامعه ما. واقعاً از ریشه آگاهی سیاسی زنان سیاه پوست، یک فوریت برای مسئله خشونت جنسی وجود دارد. و ما این را از طریق شهادت زنان برده شده، مانند هریت جیکوبز، که در سال 1861 خاطرات خود را قلم می زند و به این واقعیت می دهد که پیش بردگی جنسی از طریق زندگی زنان برده شده اجرا می شود یاد می گیرند. پس از آن آن می آید تمام راه را به جلو به جنبش تارانا بورک #MeToo است.

Q: آیا شما آن تاریخ خاص در کتاب خود را کشف?

با زنانی که من در مورد آن می نویسم – و آن را 200 سال از تاریخ سیاسی زنان سیاه پوست — بخشی از آنچه من توسط زده شد راه تقریبا هر زن داستان یا قربانی خشونت جنسی و یا زندگی در زیر تهدید خشونت جنسی بود. با این حال ما ادعا نمی کنیم که به عنوان یک نگرانی ضروری یا یک چهره مرکزی از اهداف سیاسی ما است. تجاوز ابزار ی مرکزی خشونت و ترور در دوران بردگی بود.

Q: آیا شما فکر می کنید که تاریخ یک چرخه خدشه دار است و یا در واقع ما در واقع به تغییر پلیس این بار؟

در مورد ناقابل بودن تغییر و ناقابل بودن در هر لحظه تاریخی نبرد بین خیر و شر، چیزی باید گفت.

آره، ما تغيير رو پشت سر ميخوايم برخی از آن حتی ممکن است قابل ستایش و به آرامی خوردن دور در معضل غلبه سفید پوستان و ضد سیاه نژادپرستی. اما ما هنوز در کشوری زندگی می کنیم که به ضرورت باید در مبارزه با انواع بی عدالتی، نابرابری و نژادپرستی بیگانه هراسی هوشیاری داشته باشد- حتی اگر به نوعی سیاه پوستان آمریکایی دیگر اولین هدف از این نوع شرور نباشند.

Q: چگونه می توانم به شما در این لحظه خاص در امریکا امیدوار باقی می ماند؟

برای من، امید از بودن در کار نشـت می ـدارد. من معلمهستم، من تاریخ نگار تجربه سیاه هستم، من یک نویسنده هستم. من هر روز تکه های امید پیدا می کنم، چه یکی از دانش آموزان مکاشفه ای داشته باشد و چه وقتی چیزی نوشته ام و با کسی صحبت می کند. اين يک جوابه

بر دیوار دفتر خانه ام پرتره ای از مادربزرگ بزرگ و بزرگ من، نانسی بلگریوز، که در سال ۱۸۰۸ به دنیا آمد، در دانویل کنتاکی به دنیا آمد، آویزان می کند.

Q: Q: چگونه او شما را الهام بخش?

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

آموزش سئو