شاخص های ضعیف آموزشی در جامعه مسلمانان نیازمند مداخله دولت

نتایج سازمان ملی آمار از نتایج آموزش پایین در میان مسلمانان نشان می دهد که شرایط مادی آنها از زمان گزارش و توصیه های جنجال برانگیز کمیته سچار در سال ۲۰۰۵ پیشرفت زیادی نکرد. در سطوح سواد آموزی و حضور در مدارس در سطوح ابتدایی بالا، متوسطه و بالاتر، مسلمانان بدتر از سایر گروه های ضعیف تر مانند دالیت ها و آدیوازی ها یا به اندازه بد است. 17% مسلمانان بین سنین 3 تا 35 سال هرگز در یک برنامه آموزش رسمی در مقایسه با 13.4% از دالیت و 14.7% آدیوازیثبت نام کرده بودند.

این یافته ها اشاره ای به عقب ماورای اجتماعی و اقتصادی جامعه مسلمانان است. سیاست های تشویقی که بی جی پی کنگره و دیگر احزاب سکولار را متهم به تمرین می کرد تا سال ۲۰۱۴ دوره خود را اجرا کرده بود. به جای ادامه دادن به بالا بردن شعارهای قدیمی، وقت آن است که طرح های جدیدی را راه اندازی کنیم. یک جامعه ای که عقب می افتند، به خوبی برای پیشرفت یا رشد هند راه نمی افتند. راه های آموزشی کمک کرده اند هند غلبه بر تاریخ از بی دادهای کاست و کمک به جوامع عقب مانده hitherto پیوستن به جریان اصلی. نرخ باروری در حال سقوط نیز به چشم انداز آموزش و پرورش بهبود یافته از کودکان دختر و به تاخیر انداختن سن ازدواج منسوب.

تغییر پارادایم باید توسط دولت های مرکزی و ایالتی انجام شود تا به اسلاید آموزشی در جامعه مسلمانان بشود. برای بدتر کردن سیاست های بد پیش گیرانه مانند NRC و CAA باعث افزایش کسری اعتماد بین جامعه و دولت شده است. جرم اِسِلث ِ تلق به عنوان یک اقدام رفاهی برای زنان مسلمان ارائه شد؛ و یک مرکز آموزش و پرورش می تواند به نفع تمام جامعه مسلمان است. خط مشی جدید آموزش ملی، لحظه ای به موقع برای تمرکز بر یادگیری زودهنگام، به ویژه در میان ضعیف ترین بخش های جامعه است.

همچنین بخوانید: نرخ سواد برای مسلمانان بدتر از SC/STs

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im