مردم ما netas نمی بینم: مهاجرت نمی MGNREGA هند موفق ترین ضد فقر برنامه

فراموش نکنید MGNREGA دولت پرچمدار مبارزه با فقر برنامه. مهاجرت به هند بزرگترین و موفق ترین خیابان – هر چند نه یک سیاست رسمی – کاهش فقر است. افسوس که این مستند فقط کشته شدن مهاجر اقتصاد و فرستاده میلیون بازگشت به روستاهای خود به فقر که نخست وزیر نارندرا گسترش MGNREGA را پاک کنید.

داده های سرشماری نشان می دهد که افراد مهاجرت برای کار افزایش یافت و از 30 میلیون نفر در سال 2001 به 41 میلیون در سال 2011. این دوره زمانی که هند رشد تولید ناخالص داخلی سر به فلک کشید به 8 درصد و فقر به شدت کاهش یافته است (با 137 میلیون نفر در طول 2005-12). با فرض اینکه هر فرد مهاجر پشتیبانی از چهار بیشتر مردم به خانه 164 میلیون نفر بهره مند از مهاجرت.

با فرض همان میزان افزایش در 2010s تعداد فرد مهاجر را افزایش به 56 میلیون نفر تا سال 2020 و خود را ذینفع در روستاها به 224 میلیون. سرشماری سال 2011 نشان داد که 65 میلیون “نقل مکان کرد و با خانواده”. تقریبا همه این حرکت خواهد بود کار مرتبط. تا سال 2020 تعداد آنها خواهد بود نزدیک به 100 میلیون فرض این روند از اوایل دهه ادامه داد.

توجه داشته باشید که تعداد قابل توجهی از مردم به مهاجرت به خارج از کشور بیشتر به خلیج فارس و نمی خواهد نشان می دهد تا در سرشماری داده است. اما میلیون ها نفر از کارگران این دسته قرار می گیرند و در مجموع فارکس حواله به هند شده اند و حدود 80 میلیارد دلار در سال است. اما حواله نیست همه از فقیر و کارگران – برخی از مهندسین نرم افزار و دیگر به خوبی خاموش شدند.

ما نیاز به صبر برای سرشماری سال 2021 به دریافت داده های واقعی اما حتی رقت سال 2001-10 روند هنوز افزایش عظیم در مهاجران با یا بدون خانواده. در سال های اخیر زمینه سفر به اوتار پرادش و راجستان من به ندرت در سراسر یک خانواده ایجاد کرد که حداقل یک مهاجر عضو در شهرها که حمایت از خانواده با حواله.

مقایسه این آمار مهاجران با تعدادی از افرادی که به احتمال زیاد برای بهره مندی از MGNREGA. در 2020-21, 37 میلیون خانواده بهره مند خواهند شد از MGNREGA با توجه به داده ها از وزارت توسعه روستایی MGNREGA سایت. دولت فدرال بودجه برای صرف در MGNREGA 60,000 تومان کرور روپیه در سال گذشته و پیشنهاد کرده است به صرف یکی دیگر از Rs 1,00,000 کرور روپیه در سال جاری است. در مهاجرت مزایای بسیار بزرگتر تعداد فقرا از MGNREGA و مبالغ واریز هستند بسیار بزرگتر از MGNREGA outlays.

به دور از شناخت پتانسیل مهاجرت در کاهش فقر و ساخت آن را آسان تر برای مهاجران به جذب در جدید خود را به مقصد هند سیاست گذاران به نظر می رسد به فکر مهاجرت به یک تراژدی است. یکی از MGNREGA را با هدف کاهش مهاجرت است. در حال حاضر می تواند وجود دارد موارد که در آن مهاجرت اجباری است, تراژدی, اما آن را بیشتر نشان دهنده مردم با دیدن فرصت بیشتری. آنها برای پیدا کردن کار بیشتر در مناطق شهری نسبت MGNREGA که قرار است به تضمین 100 روز اما اغلب بازده کمتر از نیمی از این تعداد در بسیاری از کشورهای.

رفاه برنامه های مانند MGNREGA یا چکه کن عمومی سیستم توزیع افزایش شرکت کنندگان وابستگی به دولت است. مهاجرت را افزایش می دهد مهاجران atmanirbharta یا اعتماد به نفس. زنان کارگران کشاورزی از روستایی بیهار می تواند دو برابر درآمد روزانه خود را با مهاجرت به Patna. به همین ترتیب نر کارگران کشاورزی از بیهار خود را افزایش می دهد درآمد روزانه 66% با حرکت به روستایی پنجاب و بالاتر هنوز هم در حال حرکت به شهرهای بزرگ مانند احمدآباد سورت دهلی یا بمبئی.

به عنوان انتظار می رود برای اولین بار جهت بهره مندی از مهاجرت می رود نسبت به بلند کردن مهاجران و خانواده خود را از فقر. مهاجرت موقت از بیهاری کارگران مزرعه به پنجاب برای کاشت و برداشت فصل بدان معنی است که آنها را به عقب بهبود دانش چگونه به رشد بازده محصولات زراعی است. آنها همچنین بازگرداندن سرمایه های مازاد که باز می شود فرصت های جدید برای خانواده ها قبل در سطح معاش. از مهاجرت از مناطق روستایی و یا بیهار کاهش عرضه از کارگران کشاورزی در این کشورها افزایش دستمزد و کاهش فقر وجود دارد. همچنین ameliorates کمبود کارگر در مقصد اقتصاد, بالا بردن بهره وری است.

هند یک مهاجر اقتصاد است. کارگران مهاجر جمعیت به شهرک های شهرهای کوچک مگا شهرستانها و در مرفه روستایی متحده است. در عین حال قبل از Covid-19 آنها نامرئی به اکثر مردم است. این توضیح می دهد که چرا زمانی که دولت اعلام کرد در مجموع مستند برای 21 روز, هیچ مقامات, پیش بینی اندازه و عمق مشکلات مهاجر بازگشت.

چرا هیچ کس فکر می کنم از مهاجران? یکی از دلایل ممکن است که ما سیاست گذاران تمرکز بر رای بانک ها. متاسفانه مهاجران تعلق ندارد به هر دلیل اغلب آنها حتی ثبت نام برای رای دادن در جدید خود را در میان بگذارند.

یک مطالعه توسط Aajeevika اداره در پنج ایالت بیهار تا ماهاراشترا راجستان و گجرات یافت که 60 درصد از مهاجران و 83% از راه دور مهاجران بود نه رای در آخرین انتخابات به این دلیل که آنها دور از خانه. از این رو هیچ احزاب سیاسی برجسته در دفاع از خود شود. شایان پاسخ دهندگان در Aajeevika اداره مطالعه بودند و به طور متوسط مشغول به کار در مکان فعلی خود را برای 10 سال. حتی در زمان طولانی مهاجران پیدا کردن آن دشوار است برای ثبت نام خود را به عنوان رای دهندگان در شهرها باقی می ماند و از مطالعه حذف از سیستم انتخاباتی.

در 2014 Lok سبها انتخابات و صاحب نظران نسبت مودی پیروزی شگفت انگیز در بالا (برنده 71 از 80 کرسی) به کارگران مهاجر آورده است که قصه از مودی حکومت داری خوب در گجرات به روستاییان همکار در بالا متقاعد کردن دیگران که مودی را sabka vikas – رفاه برای همه است. دفعه بعد در اطراف کارگران مهاجر را به یاد داشته باشید داستان های مختلف.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>