توسط Narayani گانش

یک دادگاه ترکیه حکم که محبوب موزه ایاصوفیه در استانبول در حال حاضر می تواند تبدیل به یک مسجد برانگيخته مخلوط پاسخ جهان بیش از. پاپ ابراز کرده است “درد” در این تصمیم در حالی که رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان نشئه است. کسانی که قلب ضرب و شتم نه فقط برای تاریخ فرهنگی و میراث فرهنگی بلکه برای دیگر التقاطی طرف اسلام که بیان در طول زمان اصلاح طلب رهبر Kemal Ataturk نگران هستند که آیا ایاصوفیه ادامه خواهد داد تا در دسترس مردم از همه ادیان و فرهنگ ها است.

من در استانبول در سال 2007 یک توقفگاه بین راه از قاهره به دهلی نو پس از شاهد فرعون Hatshepsut را مومیایی بودن برای عموم رونمایی برای اولین بار. همکار من است و من مشتاق به انجام دور توریستی اما میراث غنی مقصد استانبول برای اولین بار رهبری به معروف سیرککی ایستگاه قطار ساخته شده و در سال 1889 که در آن یک اتاق انتظار تبدیل می شود به یک موقت سماع مجلسی به عنوان Mevlevi دراویش, chanters و نوازندگان ما طعم مشهور چرخش صوفی نماز مراسم. توپکاپی کاخ و موزه یک سفر کوتاه در تنگه بسفر مسجد آبی و البته اجتناب ناپذیر سانتا سوفیا فقط در سراسر از مسجد آبی.

Mevlevi جلال الدین مولانا کلمات انعکاس در سراسر پلت فرم شماره 1 به عنوان یک قطار می آید شارژ در: “اگر شما وارد سماع شما را ترک خواهد کرد هر دو جهان:/ جهان از سماع است در هر دو جهان است.”

خارج از آب متلاطم از درخشان آبی بسفر به نظر می رسید برای شبیه سازی این شهر بی ربط اما جالب گذشته است. استانبول بیزانس روم و عثمانی تزریق و مسیحی و اسلامی و یهودی و سکولار تأثیرات آن را به مقصد مورد علاقه میلیون ها نفر. آن است که تنها شهر در جهان به دو منظوره دو قاره از لحاظ جغرافیایی است که به درستی نمادی از همزیستی و حتی ادغام غربی و شرقی مکاتب.

اعلام میراث جهانی توسط یونسکو به ایاصوفیه در اصل ساخته شده است به عنوان یک کلیسا توسط بیزانس امپراتور ژوستین و باقی مانده آن را پس از 900 سال. عثمانی تبدیل کلیسا به مسجد ترک دست نخورده نفیس موزاییک تصویر می کشد صحنه تولد عیسی مسیح. آنها به سادگی تحت پوشش آنها را با ضخامت گچ و تزئینات تازه پایه با پیچیده الگوهای هندسی تا به نوعی از هنر اسلامی. (تصویر از حیوان یا انسان تصاویر مجاز نیست در اسلام.) در سال 1935 در طول آتاتورک زمان ایاصوفیه تبدیل شده بود به یک سکولار موزه. گچ داده و در راه در چند جا به فاش کردن زیبا مسیحی هنرمندان و مدیران اجازه دهید این بود به طوری که بازدید کننده می تواند تجربه چه بود پنهان در پشت لایه هایی از تاریخ است.

کسانی که فشار می آوردند ایاصوفیه آمد از متنوع ادیان و سنت های مسیحی و مسلمان و هندو بیخدا, سیک, اگنوستیک, یهودی انسان – و جالب است که یکی می تواند برخی از آنها را هر چه ایمان خود را ارائه کوتاه نماز و یا به سادگی ارتباط قدردانی به یک نهاد است که شاید به عنوان الهام بخش برای این قطعه زیبا از آفرینش است. دوست داشتنی ساختمان تاب با مسیحی و اسلامی و ویژگی های معماری آن تبدیل شده بود به یک سکولار موزه بدون اخلال در آن شطرنجی گذشته به طوری که بازدید کننده می تواند آن همه تجربه.

اما که همچنین در حال حاضر تبدیل شدن به بخشی از تاریخ یک بار دیگر. آیا همه با توجه به دسترسی به ایاصوفیه که در حال حاضر به عنوان یک تابع از مسجد? خواهد یونسکو دور آن را به عنوان یک سایت میراث جهانی? فقط زمان خواهد شد بگویید …

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

آموزش سئو