دفتر دور است. می تواند فرهنگ خود را برای زنده ماندن ؟

تصویر: پیتر Oumanski

آنلاین تخته-برگزاری مسابقه. راه رفتن-و-بحث در جلسات برگزار شده در خارج از منزل از طریق زوم. یک companywide بازی نشان می دهد بر اساس Netflix‘s “عشق کور است” دربسته در محیط با مجازی رقص.

شرکت های آمریکایی در حال آزمایش با روش های جدید به تکرار این رفاقت که یک بار تعریف شده روز به روز زندگی داخل یک دفتر به عنوان یک بیماری همه گیر ناشی از دوره کار از راه دور روش سه ماه—بدون به وضوح تعریف شده پایانی در چشم.

میلیون ها نفر از کارگران ثابت کرده اند که آنها می توانند شغل خود را در خانه در حال حاضر—گاهی اوقات فراتر بهره وری خود را در دفتر. اما بیشتر مدیران به پذیرش این واقعیت است که کارکنان ممکن است از هم جدا در حالی که برای دیگر آنها در حال فرسایش در مورد چگونه آنها می توانند القای فرهنگ و تشویق نوآوری زمانی که کارکنان که پس از صرف روز با هم در حال حاضر به ندرت یکدیگر را در فرد.

“این مهمترین نگرانی می گوید:” sallybuberman موسس و رئیس اجرایی از ساندویچ ساز نوع LLC. “هیچ یک از ما واقعا می داند که چگونه این فیلم بازی خواهد کرد اگر آن را همچنان مانند این برای بسیار طولانی است.”

یکی دیگر از یادآور چقدر دشوار می توان آن را برای حفظ روحیه از راه دور آمد در این هفته همانطور که شرکت ها به دنبال راه های جدید برای برقراری ارتباط با کارکنان وضعیتی وخیم از ناآرامی های مدنی و غم و اندوه بیش نژادی و نابرابری.

در یک کارمند نشست چهارشنبه WW International Inc. مدیر ارشد اجرایی ادیت گراسمن مشترک دیدگاه شخصی خود در حوادث اخیر و این شرکت پس از آن ساخته شده برای کارکنان به تأمل در سکوت طی تقریبا هفت دقیقه مراقبه هدایت—تمام انجام می شود از طریق تماس تصویری, او گفت:. در دنور غیر انتفاعی ناشناخته مدیر عامل بانک بنیتز شکست سازمان و کارکنان به برک آوت گروه برای به اشتراک گذاشتن احساسات خود را.

“بدیهی است که زوم نیست فرمت ایده آل برای این مسائل است.” “این که در آن ما هستند.”

به اشتراک گذاری افکار خود را

چه کار کرده بهترین ها را برای حفظ تماس با همکاران خود را در حالی که کار از خانه ؟ عضویت گفتگو در زیر.

برخی از شرکت ها در تلاش برای نگه داشتن کارکنان خود را متحد طی یک دوره طولانی عدم قطعیت هستند و با تکیه بر روش های قدیمی از شرکت ارتباطات ساخت اتصالات. در سطل زباله hauler مدیریت زباله, نه همه کارمندان تا به حال ایمیل هنگامی که آن را فرستاده در مورد 20,000 کارکنان خانه در ماه مارس گفت: جیم ماهی این شرکت اجرایی. پس از آن معرفی یک داخلی برنامه در ماه آوریل که مرتبط و مختصر پیام های ویدئویی از آقای ماهی و دیگر مدیران ارشد. عینک ساز Warby Parker دو برابر تعداد همه شرکت شهر سالن و در حال حاضر دارای مختصر جلسات دو بار در هفته برای حفظ هر کارمند در حلقه می گوید: نیل Blumenthal از بنیانگذاران و همکاری مدیر عامل شرکت.

نوع استراتژی است که برای برگزاری دو تا سه مجازی آب-کولر check-ins یک هفته است که در آن هر کسی می تواند نشان می دهد و گپ زدن آقای Lubetzky گفت. بسیاری از شرکت 320 کارمندان تنها ماندن برای حدود 15 دقیقه است. تیم ها در نیویورک-بر اساس شرکت نیز منتقل interoffice مسابقات آنلاین نیز از جمله اخیر چالش برای دیدن که می تواند برگزاری یک تخته طولانی ترین. (اوری Tarasov یک مدیر ارشد مهندسی امنیت و تهدید عملیات برنده بود پس از حفظ یک تخته به مدت سه ساعت به گفته یک سخنگوی.)

حتی قبل از همه گیر برخی از شرکت ها در سال های اخیر انتخاب برای تغییر بسیاری از کارکنان خود را به کار از راه دور باور است که عملکرد بهتر دسترسی به استعداد و بهتر فرهنگ و بهره وری بیشتر. حتی بزرگ-شرکت کارفرمایان که جدید به کار از راه دور تا به حال قبل از آموزش در برقراری ارتباط یک مجموعه مشترک از ارزش ها و اهداف غیر متمرکز دفاتر در سراسر جهان است.

در عین حال نشانه هایی وجود دارد که برخی از کارکنان در حال از دست دادن تماس با شرکت خود را جوهر در طول این دوره طولانی عدم قطعیت است. بیش از نیمی از 2,050 تمام وقت ایالات متحده کارگران در سراسر بسیاری از صنایع که در پاسخ به یک نظرسنجی انجام شده برای Prudential Financial , Inc. در مارس و آوریل گفت: آنها کمتر احساس متصل به سازمان خود را به عنوان کارگران از راه دور. مشخصاتش معاون رئیس رابرت Falzon گفت: در شرکت خود را به کسانی که کار می کرد با هم در محصولات جدید قبل از همه گیر به نظر می رسد بیشتر در همگام سازی نسبت به کسانی که تنها تعامل از راه دور.

از یک کافی شاپ و تحویل آموزش در نیوزیلند به پلاستیک پارتیشن در از eateries در تایلند و کشورهای مختلف در حال پیدا کردن راه هایی برای کمک به مردم حفظ اجتماعی فاصله اقدامات به عنوان محدودیت شروع به سهولت. اعتبار: Saul لوئب/AFP

او نگرانی در مورد فروپاشی آهسته در فرهنگ شرکت اگر از راه دور-کار تنظیم همچنان ادامه دارد. “این باید نگه داشتن رهبران در شب” آقای Falzon گفت.

برخی از تاکتیک های مستقر در اوایل بحران برای اطمینان بخشیدن به کارکنان شروع به از دست دادن اثر خود را می گوید جیمی Etheredge مدیر اجرایی Accenture شمال امریکا است. آقای Etheredge هنوز هم گاه به گاه ملاقات برای 60,000 Accenture کارکنان در شمال امریکا است اما همچنین تشویق تیم منجر می شود و مدیران پروژه به انجام خود را به طور منظم چک-ins با کارگران به طوری که آنها می تواند به سرعت حل مسائل خود را. کارکنان گفت: در حال “بودن شهر-halled به مرگ است.”

الن Kullman مدیر اجرایی 3-D printing راه اندازی کربن گفت او نگران مجازی کار تنظیم می تواند در نهایت منجر به کاهش در ایده های جدید. او می داند که کارکنان گاهی اوقات می آیند تا با خلاقیت های جدید پس از یک مکالمه در یک ناهار خط و یا سریع بگیر تا با یک همکار در خارج از ساختمان.

“آنچه که من نگران ترین نوآوری است,” او می گوید. “نوآوری سخت است به برنامه—این غیر ممکن است به روم.”

کربن شناخته شده است خود را برای همکاری با فورد و آدیداس. بسیاری از شرکت 500 نفر از کارکنان بسیج در هفته های اخیر برای اطمینان از شرکت 3-D تکنولوژی چاپ می تواند چهره سپر یا نازوفارنکس سواب برای Covid-19 تست. برخی سعی کرده اند به تکرار راه رفتن-و-بحث در جلسات با اتصال از طریق زوم در حالی که راه رفتن در نزدیکی خانه های خود را, او می گوید. اما برای حفظ سرعت اختراعات جدید خانم Kullman گفت: برخی از کارکنان نیاز به بازگشت به دفاتر زیرا تنها بسیاری از ایده ها را می توان از تخم از راه دور.

تعدادی از شرکت ها می گویند که موفق شده اند در کار از راه دور در بخش, از آنجا که کارکنان در حال حاضر می دانیم هر یک از دیگر. پس از سالها کار در کنار یکدیگر می تواند بسیاری از کشف همکاران حالات چهره در تماسهای ویدیویی, مثلا و یا پیش بینی یک همکار تنظیمات. در طول زمان مدیران نگران است که استخدام های جدید که از راه دور هستند که باید توسعه نیافته از جمله اوراق قرضه ممکن است مشکل acclimating یا این که یک سازمان اصلی فرهنگ می تواند بدتر.

تقریبا همه از 65 کارکنان در شناور سلامت راه اندازی که هوش مصنوعی مبتنی بر سلامت دستیار آغاز شده توسط پزشکان و دانشمندان در دانشگاه هاروارد و توسط دولت ها و شرکت ها به عنوان بخشی از Covid-19 نمایش کار کرده اند با هم در دفاتر در بوستون و نیویورک. شناور به تازگی استخدام چهار کارکنان از راه دور و دارای پنج موقعیت هدف آن به زودی پر کنید.

“آنچه که من نگران هستم در مورد اگر ما به مقیاس از جایی که ما امروز به دو برابر یا سه برابر در اندازه, در حال حاضر شما باید یک اکثریت مردم که هرگز یکدیگر را ملاقات کرد در فرد می گوید:” اندرو لو این شرکت اجرایی. “را که فرهنگی بدهی اضافه کنید؟”

قبل از همه گیر شناور این تیم رفت و برای نوشیدنی پس از کار. در تلاش برای از نو خلق کردن برخی از این مبادلات کارکنان سازمان مجازی گردهمایی برای مبارزه با افسردگی از بودن در خانه تمام وقت تحت فشار کار. آنها شامل یک اختصاص داده شده شل کانال به بحث در مورد “قرنطینه binges,” آنلاین, باشگاه کتاب, از راه دور, چیزهای بی اهمیت مسابقات و companywide بازی نشان می دهد بر اساس اطراف Netflix واقعیت دوستیابی سریال “عشق کور است” به پایان رسید که با مجازی رقص.

حتی پس از, سخت ترین مکالمات در محل کار هنوز هم بهتر انجام می شود در فرد آقای لو می گوید. که می تواند یک بررسی عملکرد و یا اختلاف نظر در مورد جهت یک محصول. “شما نوع, نیاز, همه چیز در اختیار شما—چه می شود که یک گرم از دست دادن و یا یک پت در پشت بعد و یا چند عبارت از گوش دادن و درک.”

اندی اوون مدیر اجرایی مبلمان غول هرمان میلر, Inc., گفت که او نمی تواند پیدا کردن یک جایگزین برای رها کردن توسط یک کارمند میز و درخواست در مورد خود و یا فرزندان خود را. “که ناخواسته نوعی از تعامل است که کمک زیادی به ما چگونه ایجاد روابط با مردم و چگونه ما در ساخت فرهنگ آن چیزهایی هستند و چه گم شده,” او گفت:.

نوشتن به تراشه برش در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>