سیاست جدید آموزش و پرورش 2020 قرار است به یک نقطه عطفی در تاریخ هند از آموزش و پرورش

سیاست جدید آموزش و پرورش 2020، که قطعا خواهد شد یک نقطه عطف در تاریخ آموزش و پرورش در هند، توسط دولت پس از مشاوره گسترده ای تصویب شده است. سیاست جامع، جامع، دور بین است و قطعا نقش بزرگی در رشد آینده ملت ملت ایفا خواهد کرد. من باید کمیته زیررامانیان TSR را در سال ۲۰۱۶ و کمیته کا کستوریرانگان را به خاطر انجام یک کار استالیک تقدیر کنم.

سیاست جای تاکید استقبال از جامع، یادگیری مرکز، سیستم انعطاف پذیر است که به دنبال تبدیل هند به یک جامعه دانش پر جنب و جوش. این به حق تعادل ریشه و غرور در هند و همچنین پذیرش بهترین ایده ها و شیوه های در جهان یادگیری از سراسر جهان است.

با رضایت خاطر خاطر می کنم که یکی از اهداف عالی آن، وارد کردن دو کودک کرور خارج از مدرسه به سیستم مدرسه و کاهش میزان رها شدن است. کاهش در برنامه های آموزشی پر بار، تمرکز بر آموزش حرفه ای و آموزش محیط زیست جنبه های حیاتی به خوبی تحت پوشش NEP. دانش آموزان بسیار توانمند تر خواهند بود و فرصت انتخاب موضوعاتی را که مایل به یادگیری آنها ست، خواهند داشت.

یکی دیگر از گام های استقبال تلاش برای بهبود حکومت با آوردن یک تنظیم کننده واحد به مراقبت از همه موسسات مانع کالج های پزشکی و حقوق است. سیاست به آموزش جامع با پیش بینی همگرایی جریان های علم و هنر، یک فیله به آموزش جامع می دهد. تمرکز بر اخلاق و ارزش های انسانی و قانون اساسی راه طولانی را در ایجاد شهروندی روشن برای عمیق تر کردن ریشه های دموکراتیک ما خواهد رفت.

سیاست همچنین گسترش دامنه آموزش پایه و اساس، افزایش سال مدرسه رفتن از 3 به 18 به جای شیوع 6 به 14. این کار باعث می شود که رشد جامع تر کودکان در گروه سنی شکل بخش 3-6 سال. راه اندازی یک ماموریت ملی در مورد سواد بنیاد و Numeracy بسیار مورد نیاز است، گام به موقع برای بهبود کیفیت آموزش و پرورش در سطح آموزش ابتدایی است. NEP اهمیت تغذیه را به رشد همه روزه کودکان بازمی شناسد و به همین دلیل شامل یک ماده برای صبحانه پر از انرژی، علاوه بر وعده غذایی مغذی در اواسط روز، برای کمک به کودکان برای رسیدن به نتایج یادگیری بهتر است.

یک تصریح بسیار مورد بحث در سیاست جدید آموزش و پرورش تاکید می کند که متوسط آموزش تا حداقل کلاس پنجم (ترجیحاً هشت درجه) در یک زبان منطقه ای که به عنوان بومی بودن به هند شناخته می شود خواهد بود. این یک گام خوش آمد گویی است، چرا که زبان مادر نقش بسیار مهمی در رشد کلی کودک دارد. زبان مادر، که کودک از لحظه تولد شرایح درست می شنود، هویت شخصی را فراهم می کند، با فرهنگ ارتباط برقرار می کند و برای رشد شناختی بسیار مهم است.

آموزش به زبان های مادر نیز به کودکان کمک خواهد کرد تا علاقه به ادبیات و فرهنگ منطقه ای را توسعه دهند و به آنها کمک کند تا آداب و رسوم و سنت های بومی منطقه ای خاص را بهتر درک کنند. من خوشحالم که این سیاست نیز تاکید زیادی بر زبان های کلاسیک هند.

هند کشوری بزرگ و متنوع است که زبان ها، گویش ها و زبان های مادر را در خود دارد. تعدادی از کشورهای پیشرفته دنیا فرزندان خود را به زبان های مادر آموزش می دهد. وقتی رهبران جهان از من می خوان، ترجیح می دن با زبان های مادرشون صحبت کنن حتی اگه به انگلیسی تسلط داشته باشن. بزرگ اندیشمندان ترجیح می دهند به زبان های مادر خود بنویسم و صحبت کنیم. یک غرور خاصی در ارتباط با صحبت کردن به زبان مادر وجود دارد و ما باید این حس غرور را در فرزندانمان رقم بزنيم.

با وجود استرس ی که بر زبان های منطقه ای گذاشته شده، سیاست به روشنی و بی هیچ گونه واضحی می گوید که هیچ زبانی را به هیچ زبانی و هیچ مخالفتی نمی کند. اين واقعا ً يه حرکت خوش آمدگوييه

این سیاست آموزش و پرورش مدت ها به سر می کرد. تمرکز باید به پیاده سازی کارآمد و موثر خود تغییر کند. دولت ها و دولت اتحادیه باید با هم کار کنند تا تغییر در کلاس ها اتفاق بیافتد. من مطمئن هستم که اگر به خوبی اجرا شود، این سیاست راه رو به جلو برای تبدیل هند به یک مرکز دانش پر رونق است.

در حالی که NEP هدف از افزایش سرمایه گذاری عمومی در آموزش و پرورش از 4.3 درصد فعلی به 6 درصد تولید ناخالص داخلی، ما باید یک چارچوب زمانی برای این به اجرا در آمد.

اميدوارم همه دولتها در اجراي موثر اين سياست، تمام حمايت قلبي خود را وام ببخشند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im